САЧ

  • 45 803
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 239
Тъкали не знаех newsm78 newsm78 newsm78

# 16
Разбира се, че го миеш.   Peace Аз го мия в миялната машина. Това е като тава, но от глина. Naughty

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ауу, пепчо, ти ме разби. То ще стане като сач за еднократна употреба, ако ще го ползвам по веднъж -два преди да се спука. В Метро ще ме питат какво ги правя тия сач/ета (ове?)  hahaha

Аз наистина не съм се сблъсквала с такова нещо, макар че имам отдавна мерак. ТА чакам някой стъпка по стъпка да каже как точно се готви- зепържва ли се, течност налива ли се някаква.  newsm78
pepikaе изброила някакви продукти, но какво точно се правят ? Embarassed

Последна редакция: нд, 22 юли 2007, 14:44 от Джемма

# 18
  • Мнения: 386
Аз го направих така:
-първоначално сложих олио и го оставих 30мин.да си попие
-беше ме страх веднага да го лепна на газовия котлон и го мушнах във фурната на 50 градуса,след това на 100 и на 150 градуса и след това на газта
-оставих го да си изстине
-минах го целия с кромид
-много малко олио и го сложих на котлона
-пилешко месо се позапържи
-гъби
-сметана,течна
-бях изпържила и картофи cook
-от едната страна събрах месото и му настъргах кашкавал,а от другата пържените картофи и им настъргах сирене cook
Стана вкусотия,голяма.И поднасянето е много ефектно,запазва се доста дълго време топло.
За сега нямам и пукнатини,поне видимо.Измих го,то не можеше по друг начин да се отстрани мръсотията.По развалих си малко диетата с този сач,но си заслужаваше. newsm10

# 19
  • Мнения: 38
Да споделя и аз как използвам сача. Първо /това се прави в самото начало/ го изпекох в фурната на около 150градуса около 1час/така ми препоръча жената от която го купих/, след което намазах обилно с олио около 1кафена чаша, оставих го хубаво да попие и след това дейставах. Лично аз моят го използвам и на керамичен котлон. Всичко става супер.

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
gani-albi , а керамичния котлон на колко го включваш, първо на 1 и постепенно засилваш ли ? Загряваш ли го първо във фурната или направо студен го слагаш на плота ?

# 21
  • Мнения: 1 283

pepikaе изброила някакви продукти, но какво точно се правят ? Embarassed
[/quote]

 Всичко го правя по реда,който съм го писала,като първо слагам олио и включвам котлона на 3.Предварително си запържвам пилето в тефлонов тиган,защото става по бързо и все нямам време.Иначе ако не бързате,слагайте в сача става невероятно вкусно.

# 22
  • Мнения: 38
Джема, първо включвам котлона на 1 и след това постепенно увеличвам. В рамките на 5минути увеличавам но най много на 3. Не го загрявам предварително във фурната.

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, момичета, потекоха ми лигите като ви чета.....  Sad

# 24
  • Мнения: 1 818
Момичета,да знаете от кога търся сач да си купя.Още докато бях в България обикалях по всички пазари...няма и няма.Сега вече ще знам,че в Метро има и ще поръчам на мама да ми купи.От малка обичам катми...леля ми живее в Любимец и редовно ни правеше като и отидем на гости.Сега и моите синове ги обожават.Купих си една голяма планча/така и викаме тук/ на ток.Правя ги в нея...след всяка направена катма слагам да се запече колбас някакъв ...завивам катмата ,предварително намазана с масло с плънка от запечения колбас ,качкавал или сирене и салата според сезона.Така приготвени катмите могат да заменят яденето за обед или вечеря bouquet

# 25
Ето една от рецептите ми
пилешки филенца,сурова наденица,бекон, свински пържоли (количеството на месото зависи от броя на консуматорите  Simple Smileза 5 човека по една тарелка), две сурови зелени чушки.
Всичко нарязвам на едри парчета (на хардамаци Laughing)Предварително напълвам сача с вода за няколко часа. Намазвам го с мн. малко олио докато попие , подреждам бекона и суровата наденица и го слагам във фурната най -долу  (мойта е газова)и тогава я включвам на 4 (степените са ми от 1-10).Докато си цвърчи във фурната правим салатки пийваме ракийка и си говорим сладко Wink.Като се зачервят слагам пилешките филенца и чушките нарязани на кръгчета.От време на време разбърквам.Слагам на котлона тиган и нареждам свинските пържоли ,предварително овкусени със сол и черен пипер и нарязани на едри парчета. Леко ги запичам на тигана  от двете страни и ги добавям във сачето.Оставям да си по цвърчи още 5-10 мин. Сервирам на поставката. След сервирането на масата продължава да си се готви на масата и трябва да се разбърква от време на време. Всеки си сервира каквото си избере.За гарнитура правя салата от  зелен фасул и задушени гъби в масло.Много калорично и ефектно.
Добър апетит  chef

# 26
  • Мнения: 261
Ооооо,ето ме и мен newsm10Привет на всички!
И аз голям мерак имах за сач и вчера вече си купих.Веднага го сефтосах-направо им взех акъла като го плеснах цвърчащ на масата и с тия вкусотий в него newsm09 smile3501
Та да ви кажа аз какво направих:
Първо го сложих във фурната на 180 гр. да се пече 1час и половина.Без да го мажа,без нищо!Това го направих еднократно-повече няма да го глезя.
После като поизстина го сложих на керамичния котлон,който на всичко отгоре е доста по-малък от него.Намазах го с доста олио и забелязах,че сача го изпи Rolling EyesПосле даже доливах по малко.
От начало се притеснявах да не се пръсне на керамичния котлон,но тъй като месото не ми цвърчеше -увеличих котлона до край и това е!До 12 -та степен е моя.
Е,нищо не му стана!Сача си ми е жив и здрав Grinning
Ето и рецептата ми:
Нарязах свинско и пилешко месо на хапки.Овкусих със сол и къри.
Изпържих или изпекох ,не знам как да се изразя,то по-скоро се пече на сача.
Като се зачерви хубаво го отделих настрани.
После сложих на сача нарязани на филийки гъби и лук на шайби.Посолих.
Като станаха готови и тях махнах.
Изсипах един пакет зеленчуци''Президент''.От замразените в плик,има ги навсякъде.
Осолих и като станаха готови ги залях със течна сметана за готвене.
Върнах върху тях гъбите и месото.Настъргах кашкавал и оставих сача да поседи на котлона,докато се разтече кашкавала.
Украсих с кръгче домат и магданос и цвърчащ го поднесох на масата.
Ефекта в домашна обстановка е невероятен и вкуса му също няма аналог.На тиган това не става.Усещам,че  ще го ползвам често smile3521Ще се възползвам и от вашите рецепти  chef  Всичко хубаво от мен и ''вкусно''  лято ви желая!  bouquet

# 27
  • Кърджали
  • Мнения: 30
 Мога ли да попитам как махате сача от керамичния плот?/Извинявам се за тъпия въпрос/

# 28
  • Мнения: 261
Хващам го отстрани с две ръкавици и го слагам на неговата си стойка,която съм си приготвила до самия котлон.

# 29
  • Мнения: 261
Да ви кажа,снощи готвих на сача във фурната Grinning
Включих да пече само отдолу ,увеличавах я постепенно,загрях сача и метнах по групи отгоре всичко,което намерих във хладилника.
Наденица,луканка,гъби,чушки,домати и една групичка сирене.
Сиренето става разкошно.Ей така, импровизирано стана интересна и вкусна вечеря.
Та мисълта ми е,че става да се ползва и въвъ фурна.  chef

Общи условия

Активация на акаунт