САЧ

  • 45 903
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 211
Ето и на сестра ми сача, нейнийте снимки са стъпка по стъпка и са качествени:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=155940

И тя е регистрирана тук- lina6.3, но още не е публикувала снимки, та затова ги пускам аз.
пусни и рецептата, де
а това нещо трябва ли да се бърка, че ми се струва препълнен сача, няма ли да излязат продуктите навън
аз съм виждала само да правят кътми на сач и сачът е един плитък, не мога да си представя как стават такива яденета

# 46
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Рецептата? Ами прочетете предните страници. Някъде от там е- свинско, пилешко, пресен пипер, гъби, сметана, кашкавал, лук,черен пипер. Много са нещата, леко се разбърква, аз лично първо запържих месото. След това го извадих, запържих зеленчуците, върнах пак месото и залях със сметаната, соев сос, подправки и оставих да покъкри, накрая наръсих с кашкавал. на сестра ми е същото, но само със свинско месо. Долу-горе готвихме колективно с консултация на кю. hahaha Joy

# 47
  • Мнения: 261
Моя пък се спука SadЗащо ли го похвалих ooooh!Много ме е яд!Загрях го ,както предните пъти ,не го използвам за сефте ама ейго на!Спука се!
Пфу ,много ме е яд! 

# 48
  • Мнения: 1 811
Момичета, извинете ме за тъпия въпрос, ама каква е разликата между приготвеното ястие на сач и на тиган?

# 49
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Много по-вкусно е. За мен лично е загадка  защо е така - но е факт.

# 50
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ей ви още една рецепта за пиле на сач. Сестра ми тази вечер го направила и току що ми прати снимка.



А ето и самата рецепта, малко в шеговит тон:
Отиваш в Пикадили, намираш рафта с изстудените овкусени работи, избираш си, прибираш се, загряваш сачя и пльос отгоре му. Бон Апети.  chef

# 51
  • Мнения: 262
От кога се каня на тези сачове, но сега вече ще се купува, някакви страшни вкусотии сте показали, не се издържа ....... Давайте рецепти и за пърленки,/че ги обожавам/ мисля че има пуснати на Пепчо, но нищо пак  Mr. Green

# 52
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Да, някой даде рецепта за пърленки. Peace

# 53
  • Мнения: 492
И аз съм в клуба. Сестричката ми ми подари такова чудо преди два дни, но още не съм го сефтосала, че в тия жеги само салати ни се ядат.
Как преценявате кога да го свалите от котлона/фурната, че като съм си поръчвала в заведения после още много време се пече?

# 54
  • Мнения: 182
И аз от скоро имам сач - купихме си го от почивката ни в Троян - но все още не съм го изпробвала. Обаче въобще не се усъмних, че във форума ще намеря вкусни рецепти Wink
Наистина ли стават пърленки на сача newsm78

# 55
  • Мнения: 9 146
Катми



Пърленките на vens  (гледайте пърленките, не шишчетата  Laughing)




Тези пърленки бяха успешно изпробвани и с пълнеж от сирене и с пълнеж от пиле. Печени и на скара, и на сача, и на дебелия чугунен тиган. Мнение: На скара са най-вкусни.

Сега за тези, които го слагат във фурната да готвят - момичета, така месото се пече отвсякъде, включително и отгоре, като остава едва наполовина обработката му в сача. Сача е глинен съд, бавно се нагрява, от там и материала идва вкуса на приготвеното в него ядене.

А се преценява, че трябва да се свали, като се опита от яденето - ако е омекнало месо/зеленчука, значи е готово. Няма какво повече да се пече

# 56
  • Мнения: 1 811
А с пръскането как стоят нещата? Знам как цвърчи при поднасянето. Предполагам, че при пърженето не се покрива и доста пръска?

# 57
  • Кърджали
  • Мнения: 30
Сача ми се разпадна! #Cussing out
Купих го сача и както прочетох в темата го мушнах във фурната за един час да се изпече на 180 гр.
Снощи  се престраших да го използвам за първи път.Сложих месце, лук, чушки и домати.Хареса ни, стана много вкусно.След вечеря го сложих в мивката и напълних с малко вада за да може малко да се накисне, защото домата беше пуснал вода и беше като загоряло на дъното.Докато изпуша една цигара/горе долу 7 минути/и реших да го мия.Още като го хванах и той се разпадна в ръцете ми! ooooh!
Кажете ми къде сгреших? newsm78

# 58
  • Мнения: 3 211
и аз вече се снабдих със сач, мъжът ми го е купил, но май е взел много голям, диаметър 30см
сега почвам да търся рецепти за сач.
имам върос: за колко врем горе-долу става яденето, разбрах, че трябва да е на бавен огън, например пил.месо, защото смятам довечера след работа да готвя, да не готвя до нощите, все пак трябва да вечеряме Grinning

# 59
  • Мнения: 492
Аз вчера готвих за първи път в сача. Стана моооого бавно, изтекоха ни лигите докато се изпече всичко, но беше много вкусно.
Сложих го на керамичния котлон, но не прилегна много добре, защото моя е с кант. Предполагам, че това беше причината и да не се изпече всичко равномерно, въпреки, че почти непрекъснато го бърках.
но май е взел много голям, диаметър 30см
 за колко врем горе-долу става яденето, разбрах, че трябва да е на бавен огън, например пил.месо, защото смятам довечера след работа да готвя, да не готвя до нощите, все пак трябва да вечеряме Grinning
На втория въпрос май вече ти отговорих - при нас първо сложихме само месото, после и зеленчуците - общо около час и половина и накрая пак имаше неща, които хрупаха. Не посмях да увелича котлона на повече от 3 (от 6 възможни)

А за първото - за диаметъра - не е толкова голям, защото е плитък и за да можеш да го разбъркваш не бива да го пълниш много. (Аз я направих тази грешка и ми се наложи да отсипя почти половината за втори сач.

Общи условия

Активация на акаунт