САЧ

  • 45 874
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526
От повече от 20 души писали по темата, на 3 момичета им се е счупил сача. Това всяка втора ли е?

За сведение - сача ми е на повече от 20 години, досега фал не съм имала. Майка ми е готвила в него, сега готвя аз, ползвам го на газов котлон, мия го както всичко останало.

# 76
  • Мнения: 3 410
От повече от 20 души писали по темата, на 3 момичета им се е счупил сача. Това всяка втора ли е?

За сведение - сача ми е на повече от 20 години, досега фал не съм имала. Майка ми е готвила в него, сега готвя аз, ползвам го на газов котлон, мия го както всичко останало.
Явно старите сачове са по-качествени от сегашните. И аз имам един отбаба ми, и аз го използвам много често и нямам проблеми.

# 77
  • Мнения: 3 211
ами пускайте рецепти, де
аз ще пусна довечера със снимки

# 78
  • Мнения: 491
Мъжо най го обича със сурова наденица и зеленчуци на котлон ( във фурната не го хареса).
Толкова го харесва, че не ми дава да го правя по друг начин.

Катмите не ми се получават много хубави, защото сача ми идва голям за котлона и не се изпичат много равномерно. Май и с рецептата все бъркам нещо ( рецептата на pep_4o ), стават жилави, но съм сигурна, че проблема е в мен. Все не измервам много точно брашното.

# 79
  • Мнения: 9 135
smiling увеличи или намали брашното, смени марката, не изпълвай сача до ръбчетата, щом е по-голям от котлона. Факторите за да не сават може да са някои от горните. Или пробвай друга рецепта пък.

# 80
  • Мнения: 491
А, не ща да я сменям. Ще прозвучи като четка, ама съм ти голям фен и съм сигурна, че нещо аз бъркам. Магаре съм аз - ще пробвам докато стане.

# 81
  • Мнения: 9 135
Хехе, то и в къщи имам 4-ма фена,  на работа още 5  Laughing И аз не бих я сменила тази рецепта, щото съм я *хванала* вече. Значи ти остава да смениш брашното; и да променяш гъстотата на кашата. Оставяш да втасва, нали?

# 82
# 83
  • Мнения: 9 135
Hug pep-4o,и у дома имаш фенове  Heart Eyes


Аз, или катмите ми  Laughing

Габи, много добре изглеждат (за вкус не се и съмнявам   bouquet

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 22:29 от pep-4o

# 84
  • Мнения: 1 818

Синовете като искат катми викат...ама по рецептата на Пепчо ...така че сме фенове както на катмите ,така и на теб   Peace

# 85
  • Мнения: 2 849
Спомен от детските години ми е сача .Баба ми правеше  катми и гюзлюми  WinkЗа катмите гледам имате рецептата вече .Ще се постарая да намеря за гюзлюмите .По-голяма играчка е но......остават трайни спомени .След като ви е готово тестото се разделя на малки топки ,всяка се точи ,много тънко ,може и да се накъса на места кората .Поръсва се със сиренце и се сгъва като плик ,пече се от двете страни на сач и се намазва обилно с масло.Ммммммм.


ей сега го копнах от друг форум -за гюзлюмите тестото е с оцет,вода,брашно -
 "разточва се лист от вода, щипка сол, брашно и лъжичка оцет, в средата се слага сирене, сгъва се на квадрат и се слага върху намазнения сач. "


Някъде му казват карталаци-(пак копнато от друг форум)
"> Карталаци
> Един пакет готово маяно тесто се разделя на равни
> топки.
> Всяка топка се разточва и се маже с мазнина/масло
> или мас/, а може да се поръси и със сирене/но не
> обилно/, след което се навива кората. Двата и
> края/на навитата кора/ се навиват на колелца
> докато се съберат, след което се слагат едно върху
> друго и пак се разточва до големината на сача.
> Сача се намазва с мазнина и карталака се пече от
> двете страни. По желание след като е готов може да
> се намаже с масло. "


Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 04:35 от radi-t

# 86
  • Мнения: 3 211
ето е от мен рецепта за пил.филе с лук, бекон, сметана и кашкавал






# 87
  • Мнения: 9 135
Ето го моето пилешко саче

# 88
  • Мнения: 191
pep-40 чак ми се дояде,а моя си седи непипнат,забутан някъде по шкафовете  Laughing Laughing

# 89
  • Мнения: 9 135
 Hug И аз не бях ползвала поне 10 години сач, но го извадих и сефтосах с едни пържолки преди около 2 години. Сега обаче се ползва що годе редовно и този ми е третия за тези 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт