На нашата улица има контейнер "За дрехи"...

  • 4 040
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 386
Да, и това с разпръскването го има.  Confused
Най - добре да ги изхвърлиш вечер в претъпкан контейнер -  да са най- отгоре и ако някой мине на сутрешна обиколка из кофите, да си хареса каквото му трябва.
Друг вариант в България засега няма.

Пък ако ти се разхожда - иди с торбите до Надежда - само гледай да не са маркови, че после ще падне едно одумване  Joy

# 16
  • Мнения: 434
Дрехи,обувки,чанти - каквото не нося и не ми трябва вече,го слагам в торбичка и го оставям до контейнера.Винаги ги взема някой.

# 17
  • Мнения: 2 759
Точно такъв контейнер ми трябва на нашата улица.
                     Peace. Вчера отделих един сак с нови, неносени маркови (фук-фук  ppp ) за едно много бедно братовчедче, но още не знам дали ще ги искат. Реших се накрая да се освободя от дрехите, в които очевидно скоро няма да вляза.
                    Но имам и носени, които ми е неудобно да дам някъде. Освен да ги прегледам и да се разходя до Надежда  newsm78... Дуци, виж дали има някакви изисквания за дрехите или материите, моля. Мерси   bouquet!

# 18
  • Мнения: 4 371
Няма нищо на контейнера, къде да ги търся тези изисквания  Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
Не става - едно, че повечето са есенно-зимни, и второ, че циганите като видят торба с дрехи пръсват всичко в радиус от 20 метра Tired Пробвала съм. Гадно е после да видиш старите си дрешки, пръснати из квартала Close

И на мен ми се е случвало.  Sad А дрехите си бяха съвсем ОК.

# 20
  • France
  • Мнения: 726
Дрехите, които не се използват, деля на 2 категории: За Червеният кръст и за циганите.

# 21
  • Мнения: 1 942
Ами на нашата улица има контейнер с надпис "ЗА СТЪКЛО" и е пълен с мизерии, та си мисля че и с вашия ще е така. Според мен ше го напълнят с боклук!

Ако имате излишни носени и нови дрехи /разбира се в добро състояние/, защо не ги дадете в домовете за деца? Аз събирам дрехи за децата от дома в Брестовица. Там са на възраст от 7 до 17 години т.е. дрехи всякакви, обувки от 32 до 45 номер. Не отказвам и спално бельо и бельо въобще. Децата не са добре психически и трябва по-голямо количество облекло. Ако някой желае ще попитам дали можете да ги пратите по пощата като колетче, може и на мен да ги пратите, аз ще ги занеса.

Дрехите си можете да занесете по принцип в дом за деца, за стари хора, в Червения кръст, в църква.

# 22
  • Мнения: 3 405
Предпочитам да занеса дрехите направо в някой дом, така от контейнера ми се вижда кофти, боклукчийско, не ми се вярва от там да се събират дрехи за нуждаещи се хора. Вероятно целта е сортиране на боклука, което нашего брата не прави  Grinning

(и аз не сортирам, но до нас няма от цветните контейнери, а само метални, за общ боклук; поставят ли - ще сортирам, но като видях какво са изхвърлили в цветни контейнери  ooooh! - всичко общо)

# 23
  • Мнения: 4 371
Ще го снимам и ще ви го пусна.

# 24
  • Мнения: 143
много хубава идея, да се чудиш та кого е хрумнала. аз друхите, които не давам на близки деца оставям до кофите за който има нужда.. все пак и циганите са хора.

# 25
  • Мнения: 2 759
...Дрехите си можете да занесете по принцип в дом за деца, за стари хора, в Червения кръст, в църква...
                    Така е, но не всички дрехи са подходящи за тези цели. Контейнерите са добра идея. Иначе съм виждала фирми, които рециклират текстил в другите държави. Незнам с какво се занимават - т.е. какво обхваща този израз...
                    Пък в нашия квартал (в съседния, де, че ние нямаме контейнери) в контейнера за стъкло са само стъкла, в този за хартия - само хартия и т.н.т. Вече няколко месеца не съм забелязала да има нещо разхвърлено или други неща да са пуснати там  Crossing Arms.

# 26
  • София
  • Мнения: 897
Силвето, би ли написала адреса на дома в Брестовица. Искам да изпратя някои неща.
Благодаря  bouquet

# 27
  • Мнения: 843
  Хм.. няма такова нещо около нас..за съжаление.   Пак покрай форума /разбира се/, реших , че всичко , което не съм обличала изобщо или не по малко от година -две  отива--- не знам къде.  Rolling Eyes  Това ,едни сакенца.. дето ръкавите  са ми с по 10 см. дълги , едни  полички, поли и рокли / поизместих се от този стил - заминаха  и то нелоши дрехи   .
      Закачих ги всички на обща закачалка, сложих за гръбче найлон, и ги закачих за контейнера.  След 2 часа ги нямаше.    За което се радвам. Всички до една стават за носене.
     За дрехи за децата  съм наясно и участвам, когато се насъберат.Simple Smile)

# 28
  • Мнения: 1 942
Силвето, би ли написала адреса на дома в Брестовица. Искам да изпратя някои неща.
Благодаря  bouquet

Много се извинявам, не съм видяла написаното  Embarassed Embarassed Embarassed

Адреса на дома е:

с. Брестовица - 7177
обл. Русе
ул. Янтра 9
Дом за деца лишени от родителски грижи /съкратено - ДДЛРГ/ "Свети Иван Рилски"

Говорила съм със счетоводителката, може да се пращат неща по пщата и ще са благодарни на всичко  Hug

# 29
  • Мнения: 4 371
Аз да кажа, че в квартала се множат. Вече има три newsm78

Общи условия

Активация на акаунт