Оризова каша на Milupa

  • 7 010
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 241
А Ако някой може да обясни защо не трябва да се дава след като минат четири седмици
Ами просто това си  е срока на годност на вече отворения пакет Laughing
Имай предвид, че това не са цели зърна  суров ориз, които да издържат 1 година примерно, а най вероятно  тези люспички са резултат от  някаква обработка/все пак само сипваме вода и е готово/

# 16
  • Мнения: 5 026
Без захар е, много подходяща за захранване.

# 17
  • Мнения: 361
При нас нещата са същите,само дето да ви питам:има ли ви кашата на малки бучици и как ги разбивате?Бъркам ли нещо при приготвянето!?Правя я с кърма.

# 18
  • Мнения: 153
При нас нещата са същите,само дето да ви питам:има ли ви кашата на малки бучици и как ги разбивате?Бъркам ли нещо при приготвянето!?Правя я с кърма.
Да, в началото има бучици, затова трябва да продължиш да разбъркваш. Постепенно, след около минута две /не знам, може и малко повече/, те се стопяват и кашата става гладка консистенция.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Явно слагаш повечкокаша, затова става на бучки

# 20
  • Мнения: 214
От ново благодаря на всички мами споделили опита си с тази каша

# 21
  • Мнения: 336
Изрових тази тема, защото вече съм купила кашата, но още не съм сигурна, че ще започнем с нея. Също малко се колебая дали на Милупа или Нестле. Защото малко се тревожа, че ако хемоглобинът на бебка се окаже нисък, в Милупа-та няма добавено желязо, а в Нестле-то - да. (още втория месец ми предложиха да пусна изследвания и да давам железни капки при нисък хем., защото беби била много беличка, но не направих нито едно от двете)
И така - имате ли впечатления от Нестле (говоря и при двете марки за безмлечни каши) и според вас коя е по-добрата марка?
Иначе е излишно може би да задавам въпроса, който сама си задавам - варен картоф или оризова каша за първа храма. Въпреки това, ако мнението ми бъде прочетено от някоя от майките, които съм срещала да изразяват съжаление, че са започнали със зеленчуково пюре, а не с каша, ще съм благодарна, ако кажат, защо ако сега захранват, биха започнали с каша.
Благодаря

# 22
  • Мнения: 153
Аз лично захраних с безмлечна оризова каша на Милупа, тъй като моят син имаше в продължение на месец слуз в акото. Минаваше време, никой не казваше слузта от какво е, а един лекар даже ме обвини, че съм закъсняла със захранването и от това е слузта. Мамите в този форум ме посъветваха да захраня с безмлечна оризова каша. Слузта наистина ни мина от нея. Избрах на Милупа тъй като е най-чиста. Колебаех се между нея и тази на Нестле, но на Нестле пише че може да съдържа следи от мляко /поне така ми каза продавачката/. А при моя проблем само това ми липсваше.
Ако обаче бебчо нямаше слуз щях да захраня с домашно приготвено картофено пюре. Може и с такова само от моркови. Много фирми го предлагат. Аз лично предпочитам тези на ХИП.
Предимството на кашата за мен бе в това, че въведох първо ориз и след това ми бе лесно с реда на захранване който бях избрала. Последва морков, послед морков и картоф /говоря за пюрета/ и т. н. Ориз опитахме вчера с броколи /пак на ХИП/, но бебчо пак получи слуз. Сега съм сигурна, че е или от броколите или от зъбите. Май пак ще давам кашата. Тя опрява положението.
Май доста дълго стана. Ако имаш други питания ми пиши на личната поща.  Grinning

# 23
  • Мнения: 3 695
(още втория месец ми предложиха да пусна изследвания и да давам железни капки при нисък хем., защото беби била много беличка, но не направих нито едно от двете)
Как цвета на кожата има връзка с хемоглобина?
Ние сме още в началото на захранването, така че още се учим, но ще споделя моя опит с теб. Захраних с безмлечна оризова каша на Милупа и детето я приема добре. После пробвахме с пюре от тиква на ХИПП - в резултат малки пъпчици по дупето. Спряхме известно време, после пюре моркови на ХИПП - сега пък пъпчици по бузите и ръцете (а уж и двете са нискоалергени!). Е, слава Богу поне кашата на Милупа яде.
Нямам впечетления от тази на Нестле, но от това, което четох във форума, най-много се предпочита Милупа. Аз лично очаквах, че е от кафяв ориз, но не е така. Затова купих такъв и скоро мисля да й правя от него кашата.
Каквто и да избереш, ти желая успех!  Hug

# 24
  • Мнения: 153
Иглика, сега се сетих още нещо за предимството да захраниш с оризова каша, което не знаех, когато бях решила да захраня с картофено пюре! Почти всички зеленчукови пюрета съдържат оризово нишесте за сгъстяване! Така, че ще ти е много по-лесно да ги предлагаш, след като си захранила с оризова каша. Дори и да захраниш с картоф, бързо ще стигнеш до кашата!  Grinning

# 25
  • Мнения: 336
Grafi_81, tini-mini, благодаря, че се включихте в темата.
Днес реших да погледна какво пише моят любим педиатър по темата - Д-р Бенджамин Спок, който сякаш не е много на почит тук, а в последното, 8мо издание на книгата му, съветите му са за захранване 4-6 месец, а дори и по-късно, за кърмене на поискване и пр.
Та той пише, че няма задължителен ред на въвеждане на храните, но предлага първо кашите, после зеленчуковото и плодовите пюрета. Това, мисля, окончателно наклони везните при мен за кашата, така че след следващата консултация, живот и здраве, ще се напъна да се изцедя по първи петли и ще отворя кутията с кашата.
На много места, включително в неговата книга, чета да внимавам с пюретата и за това, че съдържат нишесте, което било обеднено и излишно като продукт. Вече имам складирани 2-3 вида на Hipp и на нито едно не пише да има нещо различно от зеленчука и вода. Изрично пише, че няма никакви добавки (захар, сол, не съдържа сухо мляко, глутен и пр.) Не знам защо повече се притеснявам да приготвя сама нещо от продукти, за които не мога да имам гаранция, че са расли органично и без нитрати, отколкото да дам готово, на свястна марка. Разбира се като се замисля, едва ли ще можем да си позволим да се храним само с такива, но ми се ще да вярвам, че това, което пише на опаковката, отговаря на истината...

Колкото до тена на тургура и анемията - аз съм много бяла и не мисля, че може да се съди по това. Но пък хемоглобинът ми по време на бременността падна до 103, а при раждането беше 113, след курс Феро Фолгама, така че се притеснявам какво ще покажат изследванията...

А да, малко встрани от темата, но понеже споменах Д-р Спок и говорим за хемоглобин - той не препоръчва ранното даване на жълтък, дори първите 12 месеца, въпреки че съдържа желязо - от него то не се усвоявало особено добре.

# 26
  • Мнения: 153
Радвам се, че си решила да захраниш с каша! Само да ти кажа, че не е нужно да ставаш по ранни петли!  Grinning Просто на обяд, когато решиш да дадеш от кашата, сложи една, две лъжички от нея в чашка, цвръцни малко кърмичка докато се получи по гъстота каквато сметнеш за подходяща и я предложи на бебчо. Така или иначе ще започнете с лъжичка, най много две. Може да приготвиш пет, шест лъжички като количество, защото не си мисли че ще проядете веднага. 90% ще бъдат изплюти, така че може да дадеш четири, пет лъжички например. За това количество не ти е необходимо кой знае колко кърма. Ти сама ще видиш. Като дадеш кашата докърмяш нали знаеш. Или пък може да си накърмила и после да дадеш кашата, зависи дали ще заместиш хранене или не. Така или иначе обаче не е нужно първоначално да събираш кой знае какво количество кърма. От друга страна, като цедиш директно преди да дадеш, "манджичката" ще е затоплена, а иначе ще трябва да притопляш кърмата допълнително!
Както си решиш всъщност, аз говоря от личен опит! Успех!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт