за семейните отношения

  • 3 354
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 636
Не се предавай, щом това е любимият ти човек. Говори с него, сподели как се чувстваш, сажи му направо от какво се туждаеш, питай го от своя страна какво пък той не одобрява в поведението ти, та се е обърнал към бившата си приятелка. Вярно е, че човек има нужда от приятели освен от любимата си жена, ама малко ли са колегите, съседите, познатите от разни места, да от всички тия да избере бившата... Не допускай това. Моят съпруг, още когато бяхме гаджета - преди 8 години ме запозна с предишната си приятелка, излязохме тримата и така открито той уреди въпроса. Даде ми да разбера, че тази жена вече е излязла от живота му, останали са приятели, но общуването му с нея приключва. Ако тя иска да контактува с нас - контактува с мен. Тя също има свое семейство, понякога се обажда да ме поздрави за мои празници, но контактува с мен. Опитай да разнообразиш с нещо ежедневието - намери някой да гледа бебо пък идете на кино, на кафе или нещо такова, откъсни го от домашната среда, разсей го и поговорете. Не бъди раздразнителна и не го притискай с ултиматуми обаче. Това не дава резултат - от опит ти го казвам. С мъжа ми е така - ако искам нещо да не се получи давам ултиматум и провала е налице. Иначе со кротце со балго всичко се постига - е, верно бавно е, нервите ми не издържат ама си струва

# 16
  • Мнения: 4 668
Странно ... повечето от вас определят поведението му едва ли не като нормално  Rolling Eyes Нямало да си прекъсва контактите щом е женен , имал нужда от социален живот  Sick
Вие добре ли сте ? Това ли са разбиранията ви са за съвместно съжителство ?
Бившата си е бивша , няма какво да и се отчита ... Има жена и дете и трябва да са № 1 . Това дете е и негово , какви мейли , каква телевизия .
Мога само да кажа , че поведението на този мъж е недостойно и жалко . Няма какво да му се подмазва и умилква . Въпросът трябва да се реши от раз . Мъжете не обичали да ги притискат ... ах , колко са специални . И тя трябва да го търпи това , така ли ?

Подкрепям мнението на xenia   Peace

# 17
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Pipinka, и аз мисля като теб. Бившите затова са бивши - затваряш страницата и не се обръщаш. Не може да пренебрегваш съпругата си и бебето за да се отчиташ на някой/я. Сега нуждите на бебо са малки. Ами като порасне? И има нужда от повече внимание, игри с тати? Тати ще го избутва и ще му каже: чакай малко да доразкажа кво правихме днес на лелята.  #Cussing out

daniart1, твоя случай е идеалния  Mr. Green

Ксения, и аз бих направила това, което пишеш  Peace

# 18
  • Мнения: 2 336
Мъжете винаги се "чувстват" неразбрани, неоценени. Той виж ти - помага, къпе детето, пазарува. Много е велик.  #2gunfire
Предполагам, че да говори за тези неща пред бившата тя го издига на пиедестал. По принцип всички това търсят да им говорят колко е добър, как се жертва, как помага - колко трябва да се ценят подобни мъже и т.н. Тя не критикува и успява да го врътне.
Предполагам, че ме разбирате.

# 19
  • Мнения: 4 668
Мъжете винаги се "чувстват" неразбрани, неоценени. Той виж ти - помага, къпе детето, пазарува. Много е велик.  #2gunfire
Предполагам, че да говори за тези неща пред бившата тя го издига на пиедестал. По принцип всички това търсят да им говорят колко е добър, как се жертва, как помага - колко трябва да се ценят подобни мъже и т.н. Тя не критикува и успява да го врътне.
Предполагам, че ме разбирате.
Разбирам те ... но ти си описала мъж комплексар !

Не мога да се съглася , че всички са такива  Naughty

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета,разбирам недоволството ви ,но не смятате ли,че първо трябва да потърсим причината в себе си за подобно поведение на половинката и след това да взимаме каквито и да било мерки или заключения.В любовта не трябва да има място за егоизъм,а би трябвало да даваш всичко от себе си без да чакаш благодарности,иначе самата любов се обесмисля като понятие,ако тя наистина съществува между две души-всичко ще си дойде на мястото. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 668
Момичета,разбирам недоволството ви ,но не смятате ли,че първо трябва да потърсим причината в себе си за подобно поведение на половинката

И с какво тя - майка на двумесечно бебе , може да му е причинила такива травми на господинчото , че той да има нужда да си излива душата пред бившата ?

В любовта не трябва да има място за егоизъм,а би трябвало да даваш всичко от себе си без да чакаш благодарности

Точно така ! Това обаче трябва мъжът и да го разбере !

# 22
  • Мнения: 2 336
Момичета,разбирам недоволството ви ,но не смятате ли,че първо трябва да потърсим причината в себе си за подобно поведение на половинката и след това да взимаме каквито и да било мерки или заключения.В любовта не трябва да има място за егоизъм,а би трябвало да даваш всичко от себе си без да чакаш благодарности,иначе самата любов се обесмисля като понятие,ако тя наистина съществува между две души-всичко ще си дойде на мястото. Simple Smile
Нещата много се променят когато дойдат задълженията, дацата, отговорностите. Много е вероятно момичето да се е променило спрямо преди - не казвам, че вината е винаги в единия. Но преди всичко трябва да има уважение към личността и чувствата на другия.
Мъжете винаги се "чувстват" неразбрани, неоценени. Той виж ти - помага, къпе детето, пазарува. Много е велик.  #2gunfire
Предполагам, че да говори за тези неща пред бившата тя го издига на пиедестал. По принцип всички това търсят да им говорят колко е добър, как се жертва, как помага - колко трябва да се ценят подобни мъже и т.н. Тя не критикува и успява да го врътне.
Предполагам, че ме разбирате.
Разбирам те ... но ти си описала мъж комплексар !

Не мога да се съглася , че всички са такива  Naughty
До някъде това е вярно, че това е мъж комплексар. Разбира се, не всички са такива.
Ама има и такива, на които им харесва да играят ролята на жертви - с течение на времето започват сами да си вярват.

# 23
  • Мнения: 563
Абсолютно подкрепям Пипинка!
Не е нормално такова поведение, по-скоро е нормално за определен тип мъже, но далеч не всички са такива. Да няма време за мене, а да си чати с бившата - съвсем скоро ще му се наложи да се пренесе при нея, на мен съквартирант не ми трябва. И хич не ми дреме какво мислят другите за социалните контакти с бившите половинки - според мен такова животно няма, ако са наистина бивши. Ако не са, сещайте се какво се получава. Изобщо не разбирам що за съжителство е това, да не говорим за съветите да го посреща с усмивка на уста и да е приятна и любезна с господина преди той да седне пред компютъра да чати с бившата Sick Как ли пък не! Ами ако тя се държи по аналогичен начин докато той се грижи за бебето по цял ден и хормоните му още бушуват, дали ще и готви вечери и ще я целува на вратата или ще хвърчи перушина от всекидневни скандали, а? Май второто е по-вероятно.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Много кофти ситуация Sad Аз бих се чувствала точно като теб, ако моят мъж се държи по подобен начин. Щом разговорите не помагат, действай по същия начин като него (както те бяха посъветвали вече тук). Намери си някое старо гадже и започни да комуникираш с него и направи така, че съпругът ти да знае. Да видим той дали ще се чувства добре тогава.
Точно така.Те мъжете ,колкото и да им говориш няма да те разберат.Трябва да им го покажеш.Или да се правиш,че не ти пука.Вярвай ми това  е най-гадното .

# 25
  • Мнения: 1 320
Продължението на историята:
Опитах да приложа съветите ви. Бях усмихната. Върнах се в моя свят. Една вечер закъснях. Погледна ме въпросително, после цяла вечер беше много внимателен...но толкоз. На следващата вечер си беше пак той. Кореспонденцията с девойката продължава. Тя всъщност си има ново семейство, има деца. Но моята женска интуиция крещи, че пак се е сетила за бившия си приятел. Имам обяснение защо - той я разбира, успокоява, дава съвети /да го питаш това ли точно му е работата, ама нейсе/, за разлика от мъжа й, с който не били в особено добри отношения. Говорих много, обясянавах, давах доводи и аргументи, плаках, пак говорих спокойно. Най-накрая моя човек каза, че изобщо не предполагал колко сериозен бил проблемът, той си мислел, че е нещо повърхностно. Не мога да го убедя, че има нещо гнило в цялата работа, че не е нормално да седи до мен и да пише на нея, че изобщо не е нормално да споделя с нея какво му се случва в работата и в семейството. В интерес на истината всичките тези неща са споделени вече и с мен, та съвсем се чудя от какъв зор му е да ги разправя на още някой. Неговата теза е, че си пишат невинни неща и нямало да спре да си пише с нея, защото го приемал като ултиматум от моя страна /аз му казах, че тази девойка го иска обратно и да гледа да си разреди кореспонденциите с нея, не очаквам да спре да й пише съвсем. /, а не мислел, че съм права. Но не знам защо съм почти убедена, че така както си пишат невинни неща, така както тя му плаче на рамото колко не се разбира с мъжа си и тем подобни, някой ден просто не само ще плаче, но и ще се облегне на неговото рамо и по-натам не ми се мисли. Нямам никакво доверие на тази жена. На мъжа си имах доскоро - кълнях се, че между мен и него няма как да застане друг човек, че това на мен не може да се случи, но сега вече не вярвам на никой. Просто нямам идея какво повече да направя. Не искам да го загубя, но не зная и как да се преборя. А се разбираме перфектно, винаги съм мислела, че това е моята загубена половинка, ние просто гледаме в една посока, мислим еднакво, абе идилия. Или поне беше. Мисля си, че дори съм склонна да потърся професионална помощ.

# 26
  • Мнения: 216
Про4етох малко по темата и много се издразних на мъжа ти( може да е ПМС)ама това е абсурд не може да натрапва 4ужди хора в спомените които градите заедно като семейство, това са ваши изживявания и един ден вие трябва да ги разкажете на децата си, едно е да споделяш неща от рода на  гледахме филм с жената и детето.препоръ4вам ти го и  абе да знаеш от къде 4е си търсим.например ама дословно разговори и други #Cussing out #Cussing out #Cussing out, и кво се инати"ултиматум" я да се държи като мъж на място и да се захваща съсъ съпружески и бащински задължения да видим дали ще има време за е-мейли.Съжелявам ама наистина ме ядоса, аз съм на принципа 4е там дето е стъпвал ботуша- не се връщам...... Peace

# 27
  • софия
  • Мнения: 636
абе ситуацията си звучи гадно. Той се държи меко казано отвратително и не знам какво да те посъветвам.....Търпение, добре ама и то свършва, говорила си, казала си му каквото мислиш това също е добре. Знам от опит за ултиматумите - когато кажеш, че нещо трябва да престане, то не само че не престава ами почва още по-силно. Моят мъж на моменти действа така, та избягвам ултиматумите. Трябва кротко. Но тук нещата са позагрубели а като става дума и за бившата, която не е разбирана от своята половинка става сложно. Пробвай да поставиш нещата директно, от упор - избирай мен или нея, за да видиш как ще реагира.Това е просто идея

# 28
  • Мнения: 236
Момичета,разбирам недоволството ви ,но не смятате ли,че първо трябва да потърсим причината в себе си за подобно поведение на половинката и след това да взимаме каквито и да било мерки или заключения.В любовта не трябва да има място за егоизъм,а би трябвало да даваш всичко от себе си без да чакаш благодарности,иначе самата любов се обесмисля като понятие,ако тя наистина съществува между две души-всичко ще си дойде на мястото. Simple Smile
хмм,не може вечно да даваш за да има баланс трябва и да получаваш,а авторката на темата се раздава ,но нищо не получава,което в един момент ще избие на голям проблем,просто е въпрос на време.

# 29
  • София
  • Мнения: 397
ами след като излизането е дало ефект,макар и временен-действай в тази посока докато стане постоянен! явно е решил че е било изключение.

Общи условия

Активация на акаунт