За силата на бюста :)

  • 1 743
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
то пък ти като ще се стреснеш Wink
Аз съм за! организираното кърмене, само че мойто чудо вече не яде по всяко време. Ако не е гладна, ще трябва просто да седя с голи гърди в знаг на солидарност Grinning

# 16
  • Мнения: 3 200
Ха-ха, де да ставаше така  Laughing

# 17
"Речено-Сторено"

newsm22
Ще бъде вълнуващо дружно цокане.

# 18
  • Мнения: 2 784
Цитат на: sladka hapka
то пък ти като ще се стреснеш Wink
Аз съм за! организираното кърмене, само че мойто чудо вече не яде по всяко време. Ако не е гладна, ще трябва просто да седя с голи гърди в знаг на солидарност Grinning

Това не знам дали ще притесни някого,но 100% ще ти се зарадват.Най-много някой да ти подвикне"Премести малко бебето,че не виждам!" Laughing  Laughing  Laughing

# 19
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Tsvety

Това не знам дали ще притесни някого,но 100% ще ти се зарадват.Най-много някой да ти подвикне"Премести малко бебето,че не виждам!"
На мен ми се случи веднъж: гости имаме, а аз кърмя. И като дойде мъжа и се завря да гледа как става, чак ме притесни дето съм си непукист в това отношение. Ама като жена му беше кърмила за кратко и с неудоволствие, как да го съдя човека - интересно му беше как става и много ни се радваше.
А за публичното кърмене и аз съм 'за', то не е нужно и да е топло даже (може да се срещнем в някое заведение подходящо и за деца и да си направим шоуто). А може и плакати и значки да си направим в подкрепа на кърменето!  Laughing  Laughing  Laughing

# 20
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Цитат на: Jade
То не е зле кърменето навън, но как ще се справяме с "компетентните" пенсии, които вместо да се засрамят от гледката ще тръгнат да проповядват "морала и ценностите" на тяхното поколение, които нашето "няма"?


След такива цитати си спомням 95-та година като кърмих каката. Седнала съм си аз в градинката, бебка суче, наоколо щъкат разни дечурлига и баби, абе идилия,  и в един момент една от тях пристига силна и вилна и започва да ми държи наставнически тон. Как не ме било срам мене да си показвам цицката навън. Децата на какво щели да се научат. Навремето само циганките тъй кърмели... и пр. и пр.
Сега с удоволствие наблюдавам, че доста момичета правят бюстовете си публично достояние в името на бебетата си и много им се радвам.
Та още един бюст от Сливен пишете за Wink

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Между другото, в Пловдив наистина ще се организира такова кърмене на открито от Центъра за бременни. Ще ви кажа точна дата и място - да заповядате с бебетата и бюста Wink

# 22
  • Мнения: 2 274
Аз се замислям за предстоящата пролет и лято, когато имам намерение да прекарваме повече време навън - и какво? - ще се прибирам през два - три часа , за да се кърмим?!?!
Надявам се, че няма да ме арестуват за недостойно поведение!?!!  Thinking Е, не че ще  застана на най-централното място в квартала, но ако бебо писне, смятам дискретно да му предложа обяда навън!  Laughing
А в София няма ли  да има такова обществено - публично кърмене?!?! Confused

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: Godzilla
А в София няма ли  да има такова обществено - публично кърмене?!?! Confused

Чакай да организираме това тук, и направо ще пратя препоръки и съвети да организирате и в София (че и в други градове) такива Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 391
чудя се аз сега - а защо по плажовете като е пълно с голи мацки... и цици навсякъде... привлекателни и не чак дотам приятни гледки понякога  Sick  newsm56 , на мъжете хич не им пука, какво виждат...
и не само на мъжете...
А като видят хората кърмене..... и се изцъклят!  Shocked , все едно кой знае кво са видели...... #2gunfire .......
А това е най-ЕСТЕСТВЕНОТО нещо на земята....  Mr. Green

# 25
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: Godzilla
А в София няма ли  да има такова обществено - публично кърмене?!?! Confused


не сме решили не сме го направили Laughing

За силата на бюста-като гледам моя-2*1кг. поне , при замятане може да пребия някой до средна телесна повреда Laughing  Laughing  Laughing

# 26
  • Мнения: 3 161
Имате ли идея за място в София - широко, удобно за деца, непушачи... Като се замислих, Макдоналдс най-точно отговаря, а не ми се ще точно при тях... Не е нужно да правим демонстрация, просто ще се срещнем и ще се запознаем, и ще обсъдим какво още може да правим, освен публичните кърмения...

# 27
  • Мнения: 4 244
Като ви слушам направо ми се плаче.
Каква е тая цигания и просташко отношение към най хубавото нещо на земята.
Там където сега живея имаме училище за родители. Към училището има всяка седмица "Кърмаческо кафене", където мамите да си споделят проблемите и напредъка с кърменето. Това кафене се поддържа от акушерки.
Тъй като аз посещавах и курса за подготовка, с жените от групата също си организирахме закуска един път месечно, като от 12 жени от групата имаше само2 които не кърмеха. От кърмачките останаха до 6 месец половината, а останалите до годинката.
Кога ще се организира подобно нещо тук в България.
Почнете от там, пък после тръгвайте по улиците разпищолени. Малеееей как го казах.
Ама и цялата инициатива да се кърми навън е доста драстичен пример.  Пък може и да има ефект, знам ли?
То в тая държава пълна с абсурди и парадокси може една таква инициатива да подейства.
А иначе мога само да стискам палци да потръгнат нещата добре с Ла лига лече и да има бъдеще кърменето на българчетата, за да има здраво потомство.

# 28
  • Мнения: 488
Цитат на: boo
Между другото, в Пловдив наистина ще се организира такова кърмене на открито от Центъра за бременни. Ще ви кажа точна дата и място - да заповядате с бебетата и бюста Wink

Хайде, там сме! Ще ги шашнем всичките, като знам колко закостенели мозъци има... трябва сигурно години да минат, за да започнат майките масово да кърмят бебетата си, сега биха ни гледали все едно правим нещо срамно.... мъчно ми е като се замисля...
Но ако искаме, наистина можем да помогнем това да се промени, нали?

# 29
  • Мнения: 1 278
Бу, гледала съм я тая серийка преди време - явно я повтарят. Много беше забавно, признавам  Wink

Късмет с организирането на готината кърмаческа инициатива.
Аз онзи ден бях на една благотворителна разпродажба тук в Загреб, организирана от тяхната асоциация "РОДА" - родители в акция. Даже ме "сгащиха" от един вестник случайно и ей тука сме изтипосани с Иван Иванич.
Та, купих на децата и на мен по една тематична тениска - Addicted to Mum's Milk за тях, а за мен една с нарисувани най-различни гърди - големи, малки, кръгли, продълговати, нееднакви и пр. "За вашето дете те са едни и същи - най-добрите". Сега се разхождам гордо с нарисуваното  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт