Конкурс „БожеНствен дар или за уникалното чувство да си майка“

  • 15 926
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
реших да пиша на посочения имейл, мерси много на Ройзи за постинга  Hug

# 16
Дали изпратени на мейла или публикувани тук, всички творби ще бъдат  прочетени-така че... няма проблем за мястото.

# 17
  • Перник
  • Мнения: 277
Да се запиша,пък не знам дали ще пиша.   Grinning

# 18
  • Мнения: 2 616
И на мен ми звучи интересно, дано малкият миряса малко, за да успея да си събера мислите и да напиша нещо.

# 19
  • Мнения: 277
Инициативата е супер готина и идейна!
Не съм решила още дали и с какво да се включа, но пожелавам успех на всички участници! newsm10

# 20
  • Мнения: 3 091
пуснах мейл.
имах нужда да споделя с някого ... и конкурсът е подходяща трибуна.
ето моето есе за БожеНствения дар!

Отдавна съм майка... на ангелче и на звездичка. На Луната и на Слънцето. На блясъка и на топлината.

Преди повече от пет години загубих дъщеричката си Сара. Живя едва шестнадесет дни. Животът ми завинаги ще бъде белязан от болката за малкото ми момиченце, от празнотата на несбъднатата мечта да я видя как протяга ръчички, за да я прегърна.

Сега Сара щеше да бъде горда петгодишна кака. Но е ангел.

След 4 години страхове и кошмари намерих сили да събера кураж, за да бъда отново бременна. И да родя. Надявах се силно, от цялото си сърце бебето да бъде здраво и да остане при нас, тук на земята.
Минаха девет месеца, изпълнени с радост, страх, отчаяние, тревоги – най-тежките месеци в живота ми. Нощите бяха пълни с кошмари, но и с надежда – имах си ангел-пазител.
Когато се смеех, в очите ми се събираше цялата тъга на онази, която не е била наричана „мама”.

На 1 април 2007 г., на най-веселата Цветница в живота ми, се роди малката Амалия – с име на китайска роза.
В първия миг не проплака и аз видях всички демони. Но само за миг! Детският плач ги прокуди... надявам се завинаги.

Сега прегръщам малката Амалия, а тя се усмихва в съня си.

Аз знам, че ще дойде момент, в който ще разкажа за нашият ангел-пазител, кака й Сара.

Отдавна съм майка... на ангелче и на звездичка. На Луната и на Слънцето. На тъгата и на радостта.

# 21
  • Мнения: 277
ПРЕКРАСНО!!!

# 22
  • Мнения: 259
Простете ме, но аз не разбрах къде да пратя /евентуално/ своя текст?!?

# 23
  • Мнения: 169
Ламята НеСпаска много ме разчувства, пожелавам ти само хубави моменти с твойто малко слънчице и успех  в конкурса. newsm10 smile3501

# 24
Простете ме, но аз не разбрах къде да пратя /евентуално/ своя текст?!?
Както вече писах, може да пишете директно тук, в темата или на адрес-konkurs@unicusbulgaria.com

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ламята неСПАСКА,  Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 11 315
Ламче, от вчера си рева! Ти знаеш защо! Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: 356
Ламята неСПАСКА , много тъжно, но и мноого щастливо. От сърце ти желая цялото щастие на земята с твоята звездичка!

# 28
Strahotna ideia!
Ste se vkliucha i az v konkursa!
Izpolzvam vazmojnostta da pozdravia ekipa na bg-mamma!
Badete vse taka polezni i originalni!!

# 29
  • Мнения: 3 504
хубава идея, ще се опитам да се включа и аз. Peace

Общи условия

Активация на акаунт