Отговори
# 720
  • Universe
  • Мнения: 1 556
А ние с Крисси се засякохме на особено диетично място - сладкарница "Неделя" Embarassed  ooooh! Embarassed

# 721
  • Мнения: 2 099
Няма да ви се карам много много, но пък как можахте поне едно парченце Сахер да не ми донесете Laughing.

# 722
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 МИМИВАЛ И ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ, ЗАПОВЯДАЙТЕ!!!
НО САМО ВИРТУАЛНО, А НЕ КАТО МЕН Embarassed Embarassed Embarassed


Изкушението “Сахер” стана на 175

Виенската "Сахер", може би най-известната торта в света, стана на 175 години. Успехът на сладкото изкушение започва случайно, когато през 1832 г. 16-годишният стажант-готвач Франц Сахер замества болния си шеф в двора на княз Метерних. Младокът трябва да приготви изискан десерт за важни гости на благородника. Тогава измисля произведение на кулинарното изкуство, което с времето се превръща в един от символите на Виена. Истинска популярност сладкишът придобива обаче едва след като синът на Франц - Едуард Сахер, доразвива рецептата и прибавя към нея шоколадова глазура и кайсиево сладко.
Днес във Виена се произвеждат 300 000 торти годишно. Сервират се във виенския хотел "Сахер", продават се в хотелския магазин и се изнасят в цял свят, дори в Казахстан и Нова Зеландия. За изпичането на това количество сладкиши са необходими 1,2 милиона яйца, 80 тона захар, 70 тона шоколад, 37 тона кайсиево сладко, 25 тона масло и 30 тона брашно. В сладкарския цех в Симеринг-Виена се пекат по 1000 торти на ден, като специален човек разбива необходимите за тази цел 7500 яйца. И днес сладкишите се приготвят ръчно, а рецептата остава тайна на производителя. За качествения контрол се грижи лично майстор-сладкарят Алфред Буксбаум. Въпреки дългогодишния си стаж той не е загубил апетита си и два пъти седмично си хапва по едно парче "Сахер".


# 723
  • Мнения: 498
Лелеееееее,какви се тия работи тука?

# 724
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Лелеееееее,какви се тия работи тука?

ТОВА Е НОВАТА РУБРИКА:
 newsm11 "НЕ ПРАВЕТЕ КАТО ТЯХ, ДА НЕ СТАНЕТЕ ЗА СМЯХ !!!"

# 725
  • Мнения: 1 169
Vodka s led - много си готина голяма сладурана си  newsm51

# 726
  • Мнения: 3 453
Лелеееееее,какви се тия работи тука?

ТОВА Е НОВАТА РУБРИКА:
 newsm11 "НЕ ПРАВЕТЕ КАТО ТЯХ, ДА НЕ СТАНЕТЕ ЗА СМЯХ !!!"

Ааааааааааа нееееееееее!!!!!!!!!Аз пих фреш грейпфрут и кафе без захар!!!!!

# 727
  • Мнения: 498
Kpuccu,ти си герой!!!

Аз сред толкова изкушения няма да се справя,за това седя далеч

# 728
  • Universe
  • Мнения: 1 556
АЗ СЕ СРАМУВАМ В ЪГЪЛА smile3518

# 729
  • Мнения: 3 453
АЗ СЕ СРАМУВАМ В ЪГЪЛА smile3518
 

Споко бе мила  Hug  bouquet Ако знаех, че толкова щете е срам щях да се насиля да изям половин парче.Аз не си падам по тортите по принцип.Ти хубаво се подсили,че сега с тези череши ще има да мечтаеш за торти.

# 730
  • Мнения: 2 099
Лени мерси, отдавна не бях я хапвала, макар и виртуално, а ми е любима. Крисси ти си герой, на мен тортите и сладоледите са ми слабост и не бих издържала, то и за това съм на това дередже.
Лека нощ и сладки сънищо на всички.

# 731
  • Мнения: 498
Лека нощ и приятни сънища и от мен!!! Hug Hug Hug

# 732
  • Мнения: 890
За тези, които са в застой - не се притеснявайте!  Hug  Hug  Hug
Често се случва, когато дамите решат да отслабват и намалят килограмите, а както и храната си посредством диета и спорт, изведнъж процесът на отслабване видимо да престане. Това е естествена реакция на организма пък и вие само знаете, че най-трудно се свалят килограмите, които са "последни". В такъв момент е добре да си поставите ясна цел и да не се отклонявате от вече създаденият режим и не толкова далече ще получите това, което желаете.Максималното, на което можете да получите (при спазване на строг режим на хранене и тренировки), е намаляване на теглото с 200 г на седмица.Не е изключено и да увеличите мускулната си маса, благодарение на силовите тренировки. А тя е по-тежка, отколкото мастната, и затова не се доверявайте само на кантара. Вместо да решавате сами дали сте отслабнали или не, направете фитнес тест. Ако все пак той потвърди наличието на излишни мазнини, преразгледате храненето си. Възможно е да употребявате повече калории, отколкото изразходвате. Но в никакъв случай не съкращавайте броя на храненията през деня. Това ще доведе само до преяждане или до недохранване. А недостигът на енергия ще намали ефективността на тренировките ви.

# 733
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 380
Аз тази седмица имам леко намаление, въпреки многото изкушения. С всичко се преборих, само с тези целувки - не мога да им устоя и това си е! Те ми съсипват отслабването, затуй 8 килограма едва съм преборила за 4 месеца и половина.  И боледуването на децата, че тогава нямам време да си правя диетични манджи, хапвам набързо и каквото ми попадне. Дано болестите да са избягали вече далеч от нас, че да се заема сериозно със задачата. Макар на мен море да ми се види чак септември . . .  Mr. Green

# 734
  • София
  • Мнения: 365
Здравейте, аз се поизгубих защото не бях в София, но сега съм си тук и отново се воключвам.
Извинявам се на Мирандичка, че не пратих мерките си... пиши ми ги същите /не съм се мерила и теглила./
4 дена обикалях из България, бях в Търново, на Перперикон, на гробът на Орфей в Татул, из Кърджали и Хасково... абе, ходих като млада кобилка, но и ядях като за световното... Имам мускулна треска и съм игоряла едно такова хубаво, текезесарско:) - на потник Party Но поне беше забвно и се разходих. От понеделник смятам да започна японската диетка... да видим какво ще излезе.
хайде, поздрави от мен и прекрасна нова седмица  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт