как живеем

  • 1 761
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 63
В София може и да са по-добре нещата, но на моето родно провинциално градче последните 5 години не са му се отразили никак добре. От добре и луксозно заредените магазинчета не е останало нито едно. Магазина за бебешки неща и памперси си е останал само с гръмкия надпис "Памперси". В 8-мата поред аптека в която търсех АМ, аптекаря каза, че ми било обречено търсенето - кой раждал в днешно време?!? Само циганките, а пък те не си хранели децата с АМ  Confused.
Е, отворили са магазин на Била. И повечето неща закупени в него се оказаха развалени ...
Пътя към София е станал ужасен, а околовръстното прилича на първокласен коларски път  Sad

А, какъв е бил извода от дискусията в изборното студио?

# 16
  • Мнения: 1 494
Разбира се, че живеем по-добре! Често си мисля по този въпрос. Колкото и да има негативни аспекти, положителните са повече. Но човек е устроен така, че винаги да иска още и още.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По- добре живеем ....преди 18 години бяхме комунистическа държава..... доста добре се развиваме ...

# 18
  • Мнения: 183
извода в студиото беше ,че са малцинство тези,които са повишили стандарта на живота си и че не е правилно да се измерва нарастващата покупателна възможност на гражданите по увеличаващите се кредити и закупена техника на изплащане Thinking

# 19
  • Мнения: 3 034
аз лично живея по-добре.
това не означава непременно с повече пари.
или с повече техника.
 
като цяло съм по-щастлива....

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Не мога да отговоря еднозначно Rolling EyesПоне за себе си конкретно... Живея много по-охолно, защото имам много повече пари. Но пък ми е много по-напрегнато, нервно, не съм убедена, че това се отразява добре на цялото ми същество и честно казано, не мисля, че съм по-щаслива Rolling Eyes
За хората като цяло също не съм сигурна. Някои живеят значително по-добре, отколкото са били преди, други мизеруват страшно Sad
Не знам...

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://dnes.dir.bg/2007/04/18/news1587087.html

http://dnes.dir.bg/2007/05/21/news1699911.html#sepultura
- това от предна тема

# 22
# 23
  • Мнения: 4 300
За 15 годишното момче съм съгласна...ужасно е тъжно.
Но на първата статистика не вярвам. Спрях да вярвам откак бях студентка ( преди 4-5-6 години). Стипендиите се даваха на база коефициент успех / доход. За мое изумление болшинството от списъка бяха с доход от 15 лв, 22 лв, 0 лв и т.н. Някои от тях познавах- нищо общо с действителността, поне това което се вижда.
За протокола - живея добре, но ми е трудно да съпоставя нещата, тъй като се издържам сама от около 5 години, твърде кратко за да обобщавам.Преди това мама и татко. Те съумяват да поддържат горе долу постоянен стандарт откак се помня.

# 24
  • Мнения: 7 112
Е, все пак колелото на историята се върти и ще се върти до ...  Simple Smile
Днес не е като вчера и утре няма да бъде като днес.

# 25
  • Мнения: 1 299
За 15 годишното момче съм съгласна...ужасно е тъжно.
Но на първата статистика не вярвам. Спрях да вярвам откак бях студентка ( преди 4-5-6 години). Стипендиите се даваха на база коефициент успех / доход. За мое изумление болшинството от списъка бяха с доход от 15 лв, 22 лв, 0 лв и т.н. Някои от тях познавах-
Всички знаем, че се осигуряваме на едно, а взимаме друго...
Но много жалко за момчето...какво ли му е било

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Живея по - зле от колкото преди 15, 20 години, тогава се живееше!

# 27
  • Мнения: 68
Живея с повече! Дали е по-добре? Ми сигурно, преди 12 години съм била 5-ти клас, почти не си спомням как съм живяла тогава. 
Преди 5-6 години, когато виждах, че живота не ми предлага  стандарта, който бих искала, почвах да мечтая- как ще си имам микровълнова печка, как ще имам кола, ще имам компютър и т.н.  Сега, когато поискам нещо, отивам и си го купувам. Вече не мечтая. Нямам  време за мечти- трябва да си поддържам стандарта.  Tired

# 28
  • Мнения: 3 423
Живея по - зле от колкото преди 15, 20 години, тогава се живееше!

Нормално. Времената бяха тогава други.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 423
Живея по - зле от колкото преди 15, 20 години, тогава се живееше!

Нормално. Времената бяха тогава други.
Да, за съжаление... Confused

Общи условия

Активация на акаунт