Не мога да повярвам!

  • 2 364
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 616
Ако има четящи тек учители, нека кажат какво се прави, когато забележиш такъв проблем у собствен ученик. Има ли наложени правила, по които да се действа?

Правила май няма... На социално слаби деца осигуряваме купончета за безплатна закуска всеки ден (говоря за среден и горен курс - в начален курс, доколкото знам, всички деца получават безплатна закуска)... Отделно се дават еднократни помощи, но са смешни суми (около 20-30 лева, защото дадена сума, определена за такава помощ, се разпределя между десетки деца)... Другото - както дойде... Не рядко учители купуват закуски или тетрадки на учениците си... Правим от време на време акции за събиране на стари дрешки и обувки... Това е... И е адски недостатъчно... И даже не съм сигурна дали е практика във всички училища...

# 16
  • Мнения: 1 072

А, не може ли, да се въведе практика учителят, забелязал проблем, да насочи детето към институции, предлагащи помощ. Било психолози, социални услуги, материални помощи, фондации................ Разбира се не да се натовари с разрешението на проблема или издръжката на детето, но поне да му посочи или направо заведе в някой социален комплекс. В по-големите градове вече работят такива. Предполага се, че майката е вече достатъчно изхабена в психическо отношение жена, за да може да помогне адекватно на отрочето си...................... пък и учителите имат някакви наблюдения......

# 17
  • Мнения: 15
"Да излезе сега Масларовица и да даде пресконференция, на която да даде отговор на обществеността защо българските деца се хвърлят от отчаяние под влаковете и предпочитат смъртта пред живота! Да излезе и премиерът Станишев и да даде обяснение! Чакаме и обяснение от Президена на Републиката. Искам да чуя и председателката на Агенцията за акрила на детето Местан. Позор! Нещастници! Репортерите от в.”24 часа” да идат и да снимат сега тази трагедия, и да й дадат гласност във всички световни и европейски ежедневници, а не да ми показват ухиления, миропомазан син на президента Първанов от Италианския лицей в Горна баня! Абе смешници, не се ли виждате колко сте жалки?! Кого ще управлявате ако я карате така?! В България вече никой не остана. А тези, които остават се самоубиват"

otvratena

# 18
  • Мнения: 574
nana77, недей така Peace Не си им в къщата нали. Пише, че къщата им е разрушена от наводнението...

Живеем в държава на контрастите Thinking


И въпреки всичко оставам на мнение, че който не може да отгледа деца, да не ги създава.  Naughty
Ще кажа само че никой не може да ти гарантира прекрасно бъдеще!Създаваш дете днес и след няколко години всичко се объква.........Разболяваш се ,не можеш да работиш-замисляла ли си се че никой не е застрахован?

# 19
  • София
  • Мнения: 8 348
те в София учителите не забелязват проблемите на учениците си, вие искате извън великата столица да е по-добре. А по голяма част от селата цари тотална неграмотност и никой не си е и помислял за психолог или помощ.
Не искам да обиждам никого, но съм се нагледала на подобни примери, само дето не са с такъв трагичен край. Има ги в селото ми, има ги и в съседния блок.
На едно познато дете майка му не беше разбрала, че е бременна, докато не роди. А сега води големия си син да и помага да си тегли детските, защото чете бавно и я изхвърля банкомата. И са бедни и винаги ще бъдат такива, независимо, кой какво прави за тях. Това е като наследствена болест, за съжаление и много малко хора /деца/ успяват да се измъкнат.

# 20
  • Мнения: 7 112
Лека му пръст на клетото дете.  Flowers Rose Praynig

С каква ли нечовешка грубост и глупост се е сблъскало, за да посегне на живота си.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
Ще кажа само че никой не може да ти гарантира прекрасно бъдеще!Създаваш дете днес и след няколко години всичко се объква.........Разболяваш се ,не можеш да работиш-замисляла ли си се че никой не е застрахован?
[/quote]

Когато живееш на село в кирпичена къща не мисля, че след 10 години ще живееш в палат. Прабаба ми казваше, че от работа на полето не се богатее, а се гърбавее. И тук не говорим за 1 дете, а за ЧЕТИРИ! Има разлика, нали?!?!

# 22
  • Мнения: 599
"Да излезе сега Масларовица и да даде пресконференция, на която да даде отговор на обществеността защо българските деца се хвърлят от отчаяние под влаковете и предпочитат смъртта пред живота! Да излезе и премиерът Станишев и да даде обяснение! Чакаме и обяснение от Президена на Републиката. Искам да чуя и председателката на Агенцията за акрила на детето Местан. Позор! Нещастници! Репортерите от в.”24 часа” да идат и да снимат сега тази трагедия, и да й дадат гласност във всички световни и европейски ежедневници, а не да ми показват ухиления, миропомазан син на президента Първанов от Италианския лицей в Горна баня! Абе смешници, не се ли виждате колко сте жалки?! Кого ще управлявате ако я карате така?! В България вече никой не остана. А тези, които остават се самоубиват"

otvratena Точно така.Лошото е че не е само това семейство в това положение.Много са.Има ги и в градовете.Затова е и злобата м-у децата в у-ще.....

# 23
  • Мнения: 2 759
...Когато живееш на село в кирпичена къща не мисля, че след 10 години ще живееш в палат...
                  Това изказване е малко грубо, ми се струва  newsm78.. Част от хората просперират и в селата, и децата им живеят добре - било в селата или градовете. Нямам село, но имам познати селяни с кирпичени къщи, които винаги са били по-имащи от нас  Crossing Arms.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Лека му пръст на клетото дете.  Flowers Rose Praynig

С каква ли нечовешка грубост и глупост се е сблъскало, за да посегне на живота си.

И аз това си мислех. Кой знае как са му се подигравали за това, че няма обувки.
Горкото момче.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
                  Това изказване е малко грубо, ми се струва  newsm78.. Част от хората просперират и в селата, и децата им живеят добре - било в селата или градовете. Нямам село, но имам познати селяни с кирпичени къщи, които винаги са били по-имащи от нас  Crossing Arms.

Не, не мисля! Щом нямаш село, как знаеш какво е кирпичена къща!? Това е къща от пръст и пръти. Мислиш ли, че някой по желание би живял в такова нещо, още повече, ако е "имащ"?
А и какво разбираш под имащи - зеленчуци, животни, консерви? Ти знаеш ли с какъв къртовски труд се изкарват тези неща?
Боже, тук говорим за дете, което не е имало ОБУВКИ. Не компютър, колело или мерцедес за бала - обувки бе хора? Това е жестока мизерия...това е безотговорност на родители, държава, общество...

# 26
  • Мнения: 899
Трагедията ме оставя безмълвна, но относно учителите се се сетих нещо.

Баба ми е била учителка. По онова, червеното време, дето повечето хора го мразят. И тя се е грижела за учениците си повече, отколкото за собствените си деца. Ходела е по домовете им, знаела кой от какво е имал нужда и е помагала. И всичките й колежки са били такива. И не просто, защото партията е казвала, защото те са смятали това за свой дълг, дълг на професията им.

Майка ми е лекар, в момента не практикува. Тя казва, че за нея е немислимо да вземе пари на пациент и не си представя как би могла да бъде ДжиПи, например. Обикаляла е денем и нощем по домовете на хората, за да проверява как са новородените бебенца (педиатър е).

И не знам колко е вече до държава, ами и хората сме други. Озлобени, лоши, угрижени, гневни. Подиграваме се на другите, смятаме по-малко имащите за боклуци и гледаме с пренебрежение на всичко де е по-малко от нашите възможности.

И баща ми не имал пари за обувки. Ама никой не му се е подигравал, а са си помагали със съучениците и приятелите му.

# 27
  • Мнения: 490
Ще ме извини авторката на това за кирпичената къща и палата. Може и обратното - след десет години в палат- в кирпичена къща . Ама от високо по-боли!
Човек независимо дали дете или възрастен може да стигне до това решение.
Аз не съдя. Не оправдавам . Не обвинявам.
Минах през това . Оценявам това сега като тъпа постъпка. Но сега.
Преди това  беше разрешение. 
Привидно силен човек може да посегне на живота си. Никой не знае какво е в мислите, в душата му.
Когато прелее чашата крачката е една, много малка , и друг път съм го казвала- от разума до лудоста има една крачка...
Жалко за детето , много жалко. Възмущаваме се .И какво?
Няма да е последното.
Още по-жалко.
Машината на обществото и държавата не е смазана.
Коя е вината .
Наша.
Защо? Всеки може да си даде своя отговор.
Мир на праха му.

# 28
  • Мнения: 335
Истината е една: България е върната 50-60 години назад - разрушена, окрадена, подчинена единствено на чужди интереси и на 5% родни новобогаташи. С любезното съдействие на всички "българи".

И това дете е жертва на нечувания индивидуализъм на българите, липсата им на колективно съзнание (викат му напоследък "гражданско") и на чуждопоклонството им.
С две думи - това дете е жертва на мързела ни да мислим за себе си като за един народ и да отстояваме собствените си интереси заедно. Заедно досега само ги предаваме.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 423
Милото дете Cry, истината е, че има много бедни и мизерстващи хора в България, много от нас дори не подозират това....

Общи условия

Активация на акаунт