Слагате ли копър или магаданоз в бебешките пюренца и какви?

  • 6 101
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 907
Запчонах да слагам около 1г. Слагам ги пресни към края на готвенето, но съм използвала и замразени.

# 16
  • Мнения: 1 272
Копърът и магданозът са подправки, които не пречи да даваш на захранено със зеленчуково пюре дете. Аз лично слагах в домашно приготвени пюрета към 7 месечна възраст  Peace

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Слагам и копър и магданоз, слагала съм и по малко джоджен няколко пъти. Имам домашни такива, пресни и замразени. Слагам ги да се варят със зеленчуците. Започнах да слагам копър и магданоз към 6.5 месеца, а джоджен на 9. Та копърът е първото нещо с което е захранена още във възрастта на коликите  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 18
Слагах,но сега не бих.Разбрах,че са пълни с нитрати. Но ако им знаеш произхода-няма проблем

# 19
  • Мнения: 3 334
Не. На тази възраст нищо не съм слагала. 
и аз ги избягвах Peace

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Слагала съм и от по- ранна възраст сигурно. Копър по- рядко ( например в тиквички с ориз или картофено пюре).

# 21
  • Мнения: 799
Слагах. И още слагам.

# 22
  • Мнения: 5 026
Да,слагала съм по малко.

# 23
  • Мнения: 2 039
Да,когато му приготвям домашно пюре,винаги слагам малко копър.За първи път му дадох като беше на 7 месеца  Peace

# 24
  • Мнения: 24 467
Слагах /и слагам/ и то предимно магданоз, когато правя домашни пюрета. След 6 м. и до сега слагам и други подправки, без пипер и с малко сол, с това си обяснявам, че детето винаги си е предпочитало домашната хред пред купените пюрета. И зехтин добавям. На годинка и близо месец сме вече и се храним от домашната храна, преди да я подсоля и да и сложа пипер за нас и след като пасирам съответното количество. Дори сега често поставям магданоза и други зелени подправки малко преди да сваля яденето от котлона, така ароматът се запазва. На бебето му харесва и не мисля, че е вредно.

# 25
  • Мнения: 1 877
Вчера за първи път сложих пресен,необработен магданоз и го пасирах заедно с пюрето.Изпапка си всичко!

# 26
  • Мнения: 24 467
Той така е и по- полезен.

# 27
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Да, слагам и магданоз и копър при домашно приготвени зеленчукови пюрета. Яде всичко.

# 28
  • Мнения: 27 524
Не. Защо трябва да слагам?  newsm78

# 29
  • Мнения: 397
Да, слагала съм по малко.

Общи условия

Активация на акаунт