Да я будя ли?

  • 1 971
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 111
За нощното хранене - никога не съм си помисляла да го махам, макар че в болницата акушерките подробно ми обясниха как бебешкото стомахче трябва да си почине поне 6 часа през нощта. #Crazy В краен случай да давам вода или биберон. Sick
Една позната от родилното е спазвала стриктно тези съвети. Резултатът - успяла е да кърми само 20 дена.

и мен ме карат да спра нощното кърмене,за да си почивало коремчето /интересно от какво,след като бебето се буди,че е гладно през нощта/
Едвам издържах две нощи да не го нахраня,довечера е третата проба,но направо си мисля,че си измъчвам детето...

# 16
  • Мнения: 6 029
Андрей прави адски големи паузи нощем - стигали сме до осем часа... на което педиатъра каза "ами... браво"... за 10 дни от 3260 е станал 3600 така че... бебето си знае:)

# 17
  • Мнения: 11 004
Едвам издържах две нощи да не го нахраня, довечера е третата проба,но направо си мисля,че си измъчвам детето...

Я си нахрани детето и не го мъчи така Confused

За нощните паузи - от скоро време Рая иска цяла вечер да виси на гърдите ми, но през нощта спи непробудно и си иска да яде чак към 6.30 - 7.30. Този режим не е всяка нощ, за последните 10 дена е яла така 4-5 пъти.

# 18
  • Мнения: 1 008
Аз никога не я будя. Бебето си знае най-добре. Понякога прави и по 5 часа сън през деня и не я будя. В началото като нямах опит и не знаех какво да правя изпълнявах, това което ми бяха казали в родилния дом. БУдех я в 12 часа и после трябваше да изкара чак до 6 сутринта... Да, ама тя в 12 почти не ядеше и след 2 часа се събуждаше гладна. Като се успахме 1-2 пъти с мъжа ми и пропуснахме яденето в 12, тя сама се събуди в 3. И така си я караше до скоро- яде в 9-9*30 и направо в 3 часа. После това в 3 започна да го измества към 4, 5, 6, а днес се събуди в 7*30. Чак малко се притесних да не е болна, ама си е супер весела и жизнена  Grinning И аз днес съм много добре - наспана  Grinning
А, и забравих - роди се 2.480, сега на 3-тия месец вече се е удвоила и е 5 килца и с 11 см е пораснала!  Grinning

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 09:50 от cher

# 19
  • Мнения: 8 917
Никога не съм я будила и е мисля да го правя Crossing Arms Peace

# 20
  • Мнения: 679
За нощното хранене - никога не съм си помисляла да го махам, макар че в болницата акушерките подробно ми обясниха как бебешкото стомахче трябва да си почине поне 6 часа през нощта. #Crazy В краен случай да давам вода или биберон. Sick
Една позната от родилното е спазвала стриктно тези съвети. Резултатът - успяла е да кърми само 20 дена.

  Аз бих ти казала, бебето ще ти покаже от какво има нужда. На мен в болницата едната смяна ме караше да храня бебето в 3 през нощта, а като дойдеше другата смяна ми се караше, че съм го хранила в 3, стомаха трябвало да почива и т.н. Каквото и да попитах, всеки ми казваше различно нещо. В един момент ми писна и започнах да я храня когато тя поиска. Но пък после ми се караха, че съм я хранела сутрин преди къпане. Те идваха в 9 часа да взимат бебетата за къпане, но не спазваха много часа. И какво, да оставя бебка да плаче ли?
  По късно осъзнах, че има известна логика в това да се храни бебето по часове. В смисъл такъв, че като имаш представа кога ще огладнее детето, можеш да си разпределиш времето - кога да спиш, кога да си свършиш някоя работа, кога да излизате на разходка. Аз не кърмех навън, а се прибирах вкъщи. Доста неудобно... И така, постепенно започнах да й правя режим на хранене горе долу-през 3 часа, като се опитвах да карам по схемата 3-6-9-12-15-18-21-0 ч.
  Храненето в 3 часа го махнах по съвет на педиатърката, като когато се събудеше нощес малката, й давах вода (аз я замествах с чай от копър). Отначало това не помагаше, но слагах по малко захар във водата(чая) и имаше ефект (по принцип съм против захарта във водата, но я слагах само няколко пъти и то нощем). Постепенно бебчо започна да се буди нощем все по-късни и по-късно, докато изобщо спря да се буди. Тогава спрях да слагам захар в чая. И така постепенно си изградихме режим, намалявайки или увеличавайки интервалите между храненията с по 15 минути, докато се изравнят. После бебка започна сама да се буди когато трябва да яде Simple Smile Аз кърмих 8 месеца, така че режима не трябва да те притеснява. Дори да го храниш отначало при поискване, постепенно бебчо сам ще си изгради режим на хранене.  Дано съм била полезна.

# 21
  • Мнения: 11 004
Благодаря ти Hug И ние сме горе-долу на 3 часа, понякога малко повече, както вече съм писала. Нощем е различно всеки път, понякога прави и 6-часова пауза, но това не ме притеснява, нали тя си знае кога й се яде Peace Но първия месец само спеше и я будех точно по часове, което не беше много ефективно, понеже като беше сънена не искаше да суче добре. Вече съм спокойна, понеже не е толкова мъничка и жълтеницата отдавна мина.

# 22
  • Мнения: 832
с големите паузи и ние имахме такова притеснени защото на 24 ден беше качил само 400 гр...обаче буденето си е мъка и за бебо и за мен
както пишат мамите - нито съня е сън нито храненето като хората

# 23
  • Мнения: 12
Аз никога не съм я будила бебка.
Просто я наблюдавах и тя сама си изгради режим,
сама си спря нощното кърмене след 2 месец, после това в 12 вечерта към пети може би...
не мисля че трябва много да се притесняваш, те беоците периодично си попроменят някои неща в режима Laughing
поне при нас е така.
в момента за нищо на света не мога да я накарам да спи 4 часа Sick

# 24
  • Мнения: 11 004
Вече дори не се опитвам да я будя Wink Сега на дневен ред е приспиването вечер - дълго и на гърда, по друг начин не иска.

# 25
  • Мнения: 204
За нощното хранене - никога не съм си помисляла да го махам, макар че в болницата акушерките подробно ми обясниха как бебешкото стомахче трябва да си почине поне 6 часа през нощта. #Crazy В краен случай да давам вода или биберон. Sick
Една позната от родилното е спазвала стриктно тези съвети. Резултатът - успяла е да кърми само 20 дена.

и мен ме карат да спра нощното кърмене,за да си почивало коремчето /интересно от какво,след като бебето се буди,че е гладно през нощта/
Едвам издържах две нощи да не го нахраня,довечера е третата проба,но направо си мисля,че си измъчвам детето...

Аз оставих моето мъниче само да определя кога да яде и засега мисля, че се справяме добре. Нощното хранене си го махна самичка преди около 2 седмици. Но и аз започнах да й давам да яде към 22,30 - 23 часа и така издържа до 6-7 сутринта. Вече даже яде 5 пъти - през 4 - 4,5 часа.

# 26
  • Мнения: 2 336
Здравейте, с моят мъник се храним в 22ч след това и в 1ч. Но се събужда и си търси дажбата в 4ч. Как да премахна яденето в 4ч., защото докторите ми казват че нощно време коремчето трябва да почива, а наето се пълни на всеки 3-3,5ч.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 877
Моят съвет е да се ръководиш от бебка (както и ти си решила виждам Simple Smile). Само следи внимателно дали добре пълни памперсите, дали наддава добре и всичко ще е ок Hug.

# 28
  • Мнения: 11 004
Здравейте, с моят мъник се храним в 22ч след това и в 1ч. Но се събужда и си търси дажбата в 4ч. Как да премахна яденето в 4ч., защото докторите ми казват че нощно време коремчето трябва да почива, а наето се пълни на всеки 3-3,5ч.

Не го слушай какво ти казва за коремчето. Whistling Бебчето ти е съвсем мъничко и има нужда от нощно хранене - давай му, когато поиска!

# 29
  • Мнения: 339
Здравейте, с моят мъник се храним в 22ч след това и в 1ч. Но се събужда и си търси дажбата в 4ч. Как да премахна яденето в 4ч., защото докторите ми казват че нощно време коремчето трябва да почива, а наето се пълни на всеки 3-3,5ч.

Не го слушай какво ти казва за коремчето. Whistling Бебчето ти е съвсем мъничко и има нужда от нощно хранене - давай му, когато поиска!
Peace
когато му дойде времето бебока сам ще си увеличи паузата за нощно хранене

Общи условия

Активация на акаунт