Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
 Rolling Eyes
Според въпросния калкулатор, вероятността децата ми да са с кафяви очи (каквито са) е само 1/6-та. Толкова е вероятността да са и синеоки.
4/6-ти вероятност е да са зеленооки, ама не са.
А децата на свекърите ми задължително е трябвало да са само зеленооки или синеоки.
Всъщност, ако кликнеш 2-ри/3-ти и т.н. път - резултатите сса различни. newsm78

# 16
  • Мнения: 4 965
Пробвах 5-6 пъти - всеки път дава различен резултат.
 Close

# 17
  • София
  • Мнения: 3 407
С кафяви на баба си и дядо си Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 733
На това дори и генетик трудно ще ти отговори, без сериозно генетично изследване.
Няма правило. Зависи как са се съчетали гените.
 Peace
Peace

# 19
  • Мнения: 8 917
Аз съм с пъстри очи, бащата е с кафеви. Гери пък е със страхотни сини очи - т.е. връзка никаква Mr. Green Въпрос на гени Hug

# 20
  • Мнения: 498
50:50 кафяви:светли-това мога да ти го обясня ако искаш,макар и малко трудно тук.
От тук нататък,ако са светли не мога да кажа какъв цвят ще са.
И още нещо-под пъстри очи на мъжа ти кафяви ли се има предвид все пак???

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Тук по едно време имаше тест за определяне цвета на очите.
Аз съм с кафеви, майка ми със зелени, а мъжа ми и цялото му семейство със сини.
Излезе, че бебо има шанс 70% да е със зелени, 25% сини и 5 % кафеви...
Очите на моя син са 5-те % кафеви.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
Ще трябва да почакаш, за да си задоволиш любопитството  Simple Smile

 Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 248
Ще трябва да почакаш, за да си задоволиш любопитството  Simple Smile

 Peace
Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
Много време ще трябва да мине, преди да се установи окончателния им цвят.
С каквито и да е - ще го харесваш и обичаш повече, отколкото можеш да си представиш... Hug

# 25
  • Мнения: 731
Детето може да бъде с всякакви очи. Явно генетични заложби има. Виж, ако и ти и мъжът ти бяхте със сини очи, щях да отговоря еднозначно и категорично!

# 26
  • Мнения: 11 004
Чувала съм, че тъмните очи са доминиращи над светлите и пъстрите, но незнам колко е вярно newsm78 Май няма логика.

# 27
  • Мнения: 4 555
Това сега ми е най любопитното нещо - цветът на очите. Ако има някоя мама родила със същите данни да пише с какви очи е нейното детенце! Бабата на бебето от моя страна е със сини очи, дядото с пъстри към зелени. А от страната на бащата на бебето- бабата е с кафяви, а дядото с пъстри към зелени. Благодаря предварително за отговорите ви! Hug
Ти - аа
Таткото - Аа

Вариантите:
1. а+А = кафеви/пъстри
2. а + а = зелени/сини
3. а + А = кафеви/пъстри
4. а + а = зелени/сини

Това са вариантите за комбиниране на гените, вероятността е точно 50:50.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Чувала съм, че тъмните очи са доминиращи над светлите и пъстрите, но незнам колко е вярно newsm78 Май няма логика.
И аз така бях чувала.Бях настроена за дете с тъмни очи,защото таткото е със кафяви,а аз с пъстри към зелено.Изненада-имаме си синеоко бебе,.

# 29
  • Мнения: 11 004
Чувала съм, че тъмните очи са доминиращи над светлите и пъстрите, но незнам колко е вярно newsm78 Май няма логика.
И аз така бях чувала.Бях настроена за дете с тъмни очи,защото таткото е със кафяви,а аз с пъстри към зелено.Изненада-имаме си синеоко бебе

При нас е нещо подобно. Моите очи са тъмнокафяви, а на таткото са пъстри - кафяво и зелено.
Значи може да си имаме зеленооко бебе Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт