ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 2

  • 131 248
  • 567
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 668
asyalein, благодаря ти  bouquet
Значи, идеята е, понеже не съм на "ти" с чуждите езици, че едни се садят на по-слънчеви и сухи места, други - на по-сенчести, трети - на по-влажни и т.н. А би ли споделила кои подправки къде се садят, че нещо не ми е особено ясно Thinking

# 481
  • Мнения: 2 631
Като казахте подправки - имам една саксия с розмарин, която съвсем умишлено оставих навън под стреха цяла зима /четох уж, че издържал на не много големи студове, а и у дома вече нямах място и за него/ - сега листата му са кафеникави, дали ще раззеленее или съм го унищожила!?
 Confused

Спиралата е хубава, но от естетическа гледна точка - трябва, да имаш поглед върху нея отгоре или теренът да е наклонен, според мен, де. Wink

# 482
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, благодаря ти  bouquet
Значи, идеята е, понеже не съм на "ти" с чуждите езици, че едни се садят на по-слънчеви и сухи места, други - на по-сенчести, трети - на по-влажни и т.н. А би ли споделила кои подправки къде се садят, че нещо не ми е особено ясно Thinking

ти изтегли ли файла?
превела съм всичко, кое не разбра?

envia розмаринът не издържа на студено. обича да му е топло. щом е кафяв, значи е изсъхнал.

# 483
  • Мнения: 668
asyalein, благодаря ти  bouquet
Значи, идеята е, понеже не съм на "ти" с чуждите езици, че едни се садят на по-слънчеви и сухи места, други - на по-сенчести, трети - на по-влажни и т.н. А би ли споделила кои подправки къде се садят, че нещо не ми е особено ясно Thinking

ти изтегли ли файла?
превела съм всичко, кое не разбра?

Лелеее, че съм уфсъ Banghead Проспала съм го...
Благодаря ти много  bouquet Сега ще го разуча!

# 484
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
asyalein, благодаря ти - на мен лично как се прави сухия градеж не ми е ясен ама още не съм изчела целия файл така че ако там е обяснено не повтаряй.

# 485
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, благодаря ти - на мен лично как се прави сухия градеж не ми е ясен ама още не съм изчела целия файл така че ако там е обяснено не повтаряй.

за сухият градеж - не съм специалист, виж в оригиналният файл има напречен срез и се вижда.
по принцип се редят плоски камъни с минимално разстояние между тях, не се ползва нищо за спойка между камъните.

повече не мога да помогна.
аз като я правя свекьо ще ми помага и той е вещ в сухия градеж, така че аз разчитам на него. смятах този уикед да я почна, но имаше ураган тук и плановете ми се провалиха. това означава, че края на март евентуално може да почнем и да направя снимки.

разгледай и 2та файла.  Peace

# 486
  • Мнения: 764
Като казахте подправки - имам една саксия с розмарин, която съвсем умишлено оставих навън под стреха цяла зима /четох уж, че издържал на не много големи студове, а и у дома вече нямах място и за него/ - сега листата му са кафеникави, дали ще раззеленее или съм го унищожила!?
 Confused


Розмаринът определено издържа навън,не знам за какви студове става въпрос при теб оба4е ThinkingТук го сеят в градините и съответно и зимата си остава навън.Отделно дето нямат много навици и да прибират цветя през зимата.В на4алото ми се 4удеха много защо примъквам напред назад...Тук мисля под -5 градуса не са падали и не е валяло сняг.Моят розмарин е от 2 години и не съм го прибирала никога.Дали не е възможно да е друго заболяване???Във всеки слу4ай моят съвет е да не го отписваш,може пък да избие от някъде Peace

# 487
  • Мнения: 555
Енвиа, розмаринът може да издържи до около -7 или -10оС. Моят така ми измръзна. Hug

За аронията много скоро ще напиша - нямах време  Embarassed

Здравейте,
Искам да попитам за доматите - Има ли нещо по-специфично при засаждането на домати? Бях си купила семена от Mr. Bricolage, засадих ги в началото на февруари, но до момента нищо. Дали нещо не съм направила както трябва? Вие как се грижите за семената на доматите?
Вчера си купих нови 4 пакета от Метро, пък да видим какво ще стане.


Фифундрела , може и да са били старички семената  - често се случва да си пробутват старите - кълняемостта обикновенно пада наполовина или повече, иначе
Засаждат се в една саксийка(съндъче), като се покриват с до 1см пръст или 1-3 от големината на семенцето, почвата се поддържа влажна (не мокра) и на топло място ~ приблизително 20-22 оС. Пикират се когато същинските листа се кръстосат (тези, които вече си приличат на доматени станат 4 бр.) НЕ ТРЯБВА да се ПРЕОВЛАЖНЯВА - появява се мана "сечене на разсада".

чери и нормалните домати ги сея заедно.
правя разсад, скоро ще ги слагам.
завивам с найлон докато покарат, като покарат -отвивам.

държа ги на топло, около 20° докато покарат, после лека полека ги оставям на по-хладно.

превела съм упътване как се строи спирала за подправки в градината, ако някой има интерес да каже, ще го кача онлайн.

 Вече е описано от asyalein Embarassed Страхотна е идеята за подправките  Hug,
Мурсалският чай - как го ползвате ? Засаждате готови растения или семена?

Момичета, гледам лаленцата в една от лехичкте ми са тръгнали, показали са се стръкчета от по 5 см., притеснявам се да не вземат да измръзнат. При вас как е?

Имам малко лалета и зюмбюли в 2 сандъчета, но те май измръзнаха  Sad

red shoe Няма да измръзнат, не се притеснявай
 Peace

# 488
  • Мнения: 2 242
red shoe и моите лалета се показаха, дано няма големи студове!

Asyalein много благодаря за идеята и положеният труд! Ще се възползвам при първа възможност, но чакам да споделиш опит, ако имаш възможност и снимки. От сух градеж много не разбирам, но съм виждала че поставят през известно разстояние по-дълги камъни издадени навътре, за да има спойка със земята . И си спомням нещо от сорта, че дебелината трябва да е 1/3 от височината… но не съм сигурна.

Да питам – стана ли време за семенца навън? На мен и моята градина ни предстои първата пролет заедно  Mr. Green и се чудя – дали семенца навън или да ги засадя вътре и когато стане подходящо времето да ги пресадя. Помагайте с опит Hug

# 489
  • Мнения: 461
И аз се чудя, но ми се струва, че е още рано за навън - прогнозата за април е сухо и по-студено от нормалното за месеца. Не е ясно дали се очакват слани.

Да се похваля и аз  Crazy сдобих се с такива семена на еделвайс от ГеяСем.
http://www.gaiasem.com/%5Cgeapics%5C35920308.jpg

Някой от Вас засаждал ли е нещо от тези сортове благини
http://www.gradinarstvo.hit.bg/

# 490
  • Мнения: 2 631
Благодаря на отговорилите ми!  bouquet
Струва ми се, че не съм го убила съвсем розмарина, т.к. в основата му виждам нови зелени листенца, а нагоре определено е кафяво изсъхнало. Наблюдавам засега!

Да си похваля розичките - оцеляли са под бурканите и вече нямам търпение, да ги махам.

Семена - определено нямам нерви, да се занимавам с тях! Тази година ще прескоча.

# 491
  • Мнения: 555
Някой от Вас засаждал ли е нещо от тези сортове благини
http://www.gradinarstvo.hit.bg/

Аз си поръчах от него и беше много коректен, но дали имат кълняемост все още незнам  Peace

# 492
  • Мнения: 2 242
забравих още нещо да питам - понеже ни предстои облагородяване на градината, събирам всякакви линкове със снимки на градини, асми и разни направи си сам идеи. Дори да са албуми с лични снимки, много ще съм благодарна ако ми помогнете с адреси Hug
Ако някой друг се интересува мога да пусна намереното до момента

# 493
  • Мнения: 2 631
Слави,
в конкуриращата ни тема: Wink

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255404.0;topicseen

# 494
  • Мнения: 2 242
envia  kiss огромно благодаря Hug, пропуснала съм я
сори за спама  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт