"Движение на българските майки"

  • 78 451
  • 1 310
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 568
И аз мога да дам своя съвсем скромен принос. Имам три детски спални комплекта - чаршаф, калъфка за възглавница и олекотено юрганче. Не ги използвам, а са много запазени.
Имам и една кутия 500 ml. крем против подсичане на Бюбхен, който съм мазала на бебка само няколко пъти, но на нея не й действа добре.
Ще оставя на вас, момичета, да прецените на кого да ги дадете, тъй като вие по-добре можете да прецените кой ще има най-голяма нужда от тях.
Очаквам с нетърпение да определите ден и час за срещата!

# 31
  • Мнения: 312
Защо не привлечете към идеята Ани Салич, тя вече е по майчинство, популярна личност е и определено ще допринесе за популяризирането на движението и събирането на помощи. Ако ви допада идеята мога да се опитам да й намеря телефона.

# 32
  • Мнения: 485
Момичета браво на вас!
Видях и още нещо в друг форум.Май трябва лого на движението.
http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=9160

# 33
  • Мнения: 1 770
Цитат на: _smiley_
И аз мога да дам своя съвсем скромен принос. Имам три детски спални комплекта - чаршаф, калъфка за възглавница и олекотено юрганче. Не ги използвам, а са много запазени.
Имам и една кутия 500 ml. крем против подсичане на Бюбхен, който съм мазала на бебка само няколко пъти, но на нея не й действа добре.
Ще оставя на вас, момичета, да прецените на кого да ги дадете, тъй като вие по-добре можете да прецените кой ще има най-голяма нужда от тях.
Очаквам с нетърпение да определите ден и час за срещата!


Много ти благодарим! Със сигурност ще свършат добра работа!

За срещата ще пиша допълнително.

# 34
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: Vase
Момичета браво на вас!
Видях и още нещо в друг форум.Май трябва лого на движението.
http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=9160


da,svarzahme se s moderatora  s molba da ni pomognat,zashtoto ne mojem da si pozvolim plateni uslugi.

Sledim konkursa......

# 35
  • Мнения: 1 770
След няколкодневно мое мълчание, за което се извинявам, ви пиша. От неделя до вторник имахме повреда в нета, а вчера ми беше ужасно лошо.

Та изписахме в събота Павлинка с нейното бебче Мишел. Те са много добре. Заведохме ги в ДВН-то в Люлин. Занесохме заедно с това много неща за беба и храна за всички.
Благодаря на всички, които участваха в инициативата за посрещането на Мишел, като изключително съм признателна за участието на Гери (Софи Бо от дир.бг) и Теди (Teika от бг-мамма). Гери беше почти всеки ден в болницата при Павлина, като й носеше всичко, от което тя имаше нужда. А Теди донесе толкова много неща за всички, че наистина не мога да ги изброя - пълна кола!
Момичета, благодаря от сърце на всички!!!!  

А ето и снимки:

http://community.webshots.com/album/291365936ynfqFH

# 36
  • Мнения: 141
Здравейте! Поздравления за организаторите Simple Smile
Раздала съм повечето бебешки дрешки, но мога да помогна за по-големи деца/14-15 годишни/.Приготвила съм зимно яке, боти, ботуши, блузки и от таткото дънки и блузи, но те са доооста големи, незнам дали ще свършат работа.
Кажете къде можем да се видим за да ви ги дам.
И въобще има ли някакъв дом за големи деца?

# 37
  • София
  • Мнения: 938
А какво стана със стойката за коритце и бебешките дрешки? Чаках да звъннеш. Пратих ти на ЛС телефона ми. Проблемът ми е че тази седмица не мога да изляза. След още 2 седмици заминаваме и ми се ще дотогава да ви дам каквото имам, дали за Павлина или за друг, вие преценете. Нещата не са много и са за съвсем малко бебче, новородено, моята госпожица е на 2 месеца.

# 38
  • Мнения: 1 770
Цитат на: mkp
А какво стана със стойката за коритце и бебешките дрешки? Чаках да звъннеш. Пратих ти на ЛС телефона ми. Проблемът ми е че тази седмица не мога да изляза. След още 2 седмици заминаваме и ми се ще дотогава да ви дам каквото имам, дали за Павлина или за друг, вие преценете. Нещата не са много и са за съвсем малко бебче, новородено, моята госпожица е на 2 месеца.


Днес мислех да ти звънна. Както описах по-горе нямах интернет и нямаше как да видя телефона ти, а вчера ми беше много зле. Днес се опитвам да наваксам с всичко пропуснато. Ще ти звънна след 4 часа, веднага след като моя мъник се събуди. Съжалявам, и аз съм сама сега, нашия тати го няма цял месец, и ми е много нанагорно. Ще ти звънна след малко.

# 39
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: kengo_mama
Здравейте! Поздравления за организаторите Simple Smile
Раздала съм повечето бебешки дрешки, но мога да помогна за по-големи деца/14-15 годишни/.Приготвила съм зимно яке, боти, ботуши, блузки и от таткото дънки и блузи, но те са доооста големи, незнам дали ще свършат работа.
Кажете къде можем да се видим за да ви ги дам.
И въобще има ли някакъв дом за големи деца?



v Plovdiv ili Sofia si sega?

v Plovdiv domovete ne iskat nishto i sam nasochila niakolko choveka v Kalofer i Zelenikovo.....Ako taka ti e udobno,kaji da ti pratia koordinati........

v Sofia sashto imame problemi v domovete,drehi si imali......
inache domove za golemi detza ima,i ako jelaete mojete i sami da gi zanesete......a ako ne kojete-shte mislim neshto.

v uchilishteto za gluhonemi dechita niama da vi varnat,namira se v Bakston.....

niama skoro da sabirame dreshki,i pri men ima malko,koito si stoiat i mnogo me e iad.......
No  Ilia(sapruga na Desi) moje i da ima nujda.Znam,che Iva shte go prochete i neka pretzeni.......
ako ima neshto-pitai.

# 40
  • Мнения: 141
lavender става въпрос за София.
Най-добре на теб да ти ги дадем и когато някой има нужда да реагираш веднага.
Така че ти ще кажеш кога и къде ти е удобно и ще се видим

# 41
  • Мнения: 1 809
Ще организирате ли някаква среща?

Аз за съжаление нямам кой знае колко дрешки , защото дадох почти всичко на едно много зле финансово семейство (количката и стерилизатора също отидоха при нуждаещи се)

Но смятам, че с малкото, което имам-става въпрос за бебешки дрешки (ще проверя и за обувки и козметика ), мога да помогна.

Успех в благородното начинание!

# 42
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: kengo_mama
lavender става въпрос за София.
Най-добре на теб да ти ги дадем и когато някой има нужда да реагираш веднага.
Така че ти ще кажеш кога и къде ти е удобно и ще се видим


ok,skoro planuvame sreshta po drug povod,shte pusmen info tuk.Mislia da go sachetaem.

# 43
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: zvetizvetkova
Ще организирате ли някаква среща?

Аз за съжаление нямам кой знае колко дрешки , защото дадох почти всичко на едно много зле финансово семейство (количката и стерилизатора също отидоха при нуждаещи се)

Но смятам, че с малкото, което имам-става въпрос за бебешки дрешки (ще проверя и за обувки и козметика ), мога да помогна.

Успех в благородното начинание!


blagodarim mnogo.
molbata mi e da sledish mneniata po temata,shte puskame skoro doasta nova informatzia ....

# 44
Здравейте !


Всъщност отдавна трябваше да се « представя » в тази тема, но административната работа по моята асоциацията отнема 70% от времето ми. Поне засега.   Ще се опитам в резюме и без да ставам досадно дълга да ви запозная с това как се свързахме с Левандер и се стигна до едно бъдещо партньорство.

Както вече знаете живея в France и имам син : Том, на вече 19 месеца. Моето слънчице. Преди 2 години идвайки си в София посетих две софийски сиропиталища давайки им  еднократни дарения. Но целта ми беше друга: да разговарям с директорките за нещо по дълготраино. Например да спонсорирам две дечица дълъгосрочно. Това, както може би вече знаете, е система неверояно разработена тук , а не трябва да забравяме, че France е една от най-социалните държави по отношение на дарителството с най-голям брой фондации и асоц.. Резултата от тези срещи не беше това за което мислех и своевременно една фондация за деца инвалиди се свърза с мен. Давам сита им :www.center-for-hope.dir.bg (можете да ме откриете там в "партньори"), те заемат първи етаж на едно училище за слепички. Директорката на тази фондация веднага спечели доверието ми и личният контакт беше отличен. Първоначално започнах с парични помощи, но бързо вядяхме ,че факта, че живея в FR може да ни бъде полезен различно му. Тоест , закупуването на лекарства от голяма важност( в моя случаи: за дечица с епилепсия), които липсват на бг пазар и фондацията се бори с зъби и нокти с правителството за това. Така започнах вече от 1 година, та до днес, да изпращам месечно изискваното количество за около 30 деца. И всичко това носи радост и удоволетворение, но моята първоначална идея с децата сирачета не ми излизаше от главата. Така ми дойде идеята да пусна една тема в дира в « Българи в чужбина » с запитване за нуждите и адресите. Отговор и интерес почти нямаше . И един ден……с радост видях вашето съoбщение с нужната ми информация. Веднага се свързах с Левандер и започнах изпращането на обувки за сиропиталище в Перник. Ще станат скоро, мился, около 8 месеца откакто снабдявам месечно с обувчици малките душички. И, ето финала : след всичко което инвестирах лично като средства и чуства, си казах защо да не офицализирам моята дейност. Разговаряки с Левандер, видях, че и тя има желание да направи същото.И, ето че създадох или все още създавам, асоциацията с нестопанска цел « PETITS BULGARES» или преведено « МАЛКИ БЪЛГАРЧЕТА »! Причината, която ме тласна към създаването на "PB"  е желанието ми да споделя с френската общественост икономическото положение на страната ни,нуждите на българското дете и преди всичко красотата  на един дарителски акт за България. Тук не познавам други българи, моите « сътрудници » са приятелки французойки и членове от семейството ми. Искренно се надявам да мога да "спечеля " бъдещи дарители и хора желаещи да помогнат. Но всяка помощ и в БГ е ценна.

По същество : скоро ще имам сайт интернет и нещата ще са описани конкретно и ясно. Ще работя с "Движение на бг майки"  като  партньор и  при скорошното ми идване в БГ ще набележим заедно конкретните проекти. : с конкретните сиропиталища, нужди и необходимият бюджет за това. За всички българи в France : мога да издавам документ за намаление на данъците( което в FR е неверояно : 60%) и е важно да се дава не много, но периодично. И, разбирасе търсим партньори в БГ и чужбина.

Благодаря за вниманието и не се колебаите да се свържете с мен на е мейл : annabucherfr@hotmail.com

или petitsbulgares@hotmail.fr


Ани

Общи условия

Активация на акаунт