"Движение на българските майки"

  • 78 523
  • 1 310
  •   1
Отговори
# 420
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Здравей и добре дошла  Grinning
Винаги имаме нужда от помощ,а идеята ти за ризите е много добре.Винаги можеш да ни се обадиш,да се видим и да решим кое ще е най-добре за децата.
Коледният базар ще е на 17.12. Там също можеш да продадеш ново ризи ако решиш,имаш време ,така,4е ще го измислим Grinning




Здравейте Български МАЙКИ!
Днес си купих Журнала и прочетох там за Движението, а досега изчетох цялата тема. Аз уж се подвизавам във форума отдавна, но за пръв път отварям тази тема Embarassed Абсолютно адмирирам всичко, което правите. Бих искала да се включа по някакъв начин. Прочетох за 17.12. Тъй като аз се занимавам с мъжки ризи, това което бих могла да предоставя за базара са доста ризи - някои са с много дребни дефекти, някои са униформани тип "митничарски" и неможем да ги продаваме в магазините. Мога иначе да събера из къщи по-запазени дрешки от девойката и ще се опитам да ги занеса утре в София ленд. Иначе работата ми не е с работно време и бих могла да се занимавам и с някои организационни неща. Може би като се запознаем ще се сетя и друго, с което да помогна.
Моля кажете за коледния базар - трябва ли предварително да занеса нещата някъде?

# 421
  • Мнения: 3 248
ДАРЕНИЕ ЗА С. МЕДВЕН

1. Звезделина - 6 пакета Pampers jumbo pack, меки играчки, дрехи

2. dezyq - памперси, играчки

3. ЕТ "Галина Жекова" - дрешки

4. Жана - дрехи, чаршафи

5. Ани (Варна) - чорапки

6. Дуци, Сестрата на Дуци - 7 кг. банани, 3 кг. портокали, 8 кг. ябълки, чорапки
36 чифта, 12 л. ябълков сок.

7. AnMary - 49 броя памперси

8. МардиГра - 90 бр. памперси, дрехи, 16 бр. пижами

9. Luminosa - пуловери, меки играчки

10. Мария Иванова - 35 бр. порцеланови фигури

11. МЕРЕЛИН -1 пак. памперси за възрастни, 1 пак. памперси за деца, 6 сапуна
бебе, 4 бр. чаршафи, 2 бр. кърпи, дрехи

12. Kiki29 - 2 пак. памперси, 2 л. белина, 3 кг. прах, чаршафи, бисквити

13. Кика - 60 бр. памперси, 1 комплект чаршафи, дрехи

14. SofiBo - памперси, играчки, дрехи (нови и употребявани), чаршафи

15. Denat - памперси, белина, Роли

16. Slunce - количка, пакет памперси

17. Vasilisa Umnica - 10 кг. чаршафи

18. Емилия и Борислава - памперси, памук, марли, бинтове

19. Lavender - гуменки - втора употреба - 50 броя, играчки - плюшени 2 плика, памперси


Сърдечни благодарности на всички отзовали се! Hug Hug Hug Hug Hug

Извинявам се, ако съм объркала нещо от прякорите или бройката на дарените неща! Embarassed Embarassed Embarassed Ако има проблем, казвайте на лична и ще поправям! Wink Wink Wink

Последна редакция: сб, 19 ное 2005, 17:07 от Luminosa

# 422
  • Мнения: 3 248
А сега да разкажа малко и за самото събитие! Hug

Аз отидох доста по-рано, кафето беше още затворено, може би и затова ме опътиха към служебния вход - решиха, че съм от персонала! Embarassed
Срещата беше определена за 10 часа, бяхме вътре, в София Ленд, защото навън си беше адски студ! Stop
Дойдоха много майки, татковци и децааа - къде по-маки, къде по-пораснали! Всеки носеше колкото и каквото може, но май преобладаваха памперсите! Доколкото успях да преброя бяха около 750 броя - грубо казано! Thinking
Имаше страхотни плюшени играчки...вярвам, че децата ще им се зарадват много! Confused Изобщо надявам се цялото дарение да направи тежкия им живот по-лек, а условията, в които живеят поне малко по-поносими! Praynig
Съученичка и приятелка на Дуци, репортер от MСАТ, направи репортаж, а самата Дуци, макар и много притеснена разказа за движението и акциите...можете да гледате тази вечер от 19 часа по МСАТ! Peace
Надявам се тази вечер повече хора да чуят за това, което правим и да се отзоват, защото явно и този път пак си бяхме само ние - мамите от форумите (особено аз Laughing Laughing Laughing)! Може би с малки изключения... Rolling Eyes

Директорката дойде към 11 часа, закъсня заради лошите зимни условия! Каза, че са тръгнали в 5 сутринта, но пътят бил ужасен, особено в района на Пазарджик!
Поговорихме малко, разказа за отчайващите условия в Медвен, в Сливен се знаело за дома, но нито някой го посещавал, нито дарявал нещо! Sad
Персоналът им е малко, едвам смогват да се оправят, заплащането естествено минимално! Sad
Обеща да ни изпрати снимки да дома и децата, да покажем на всички вас къде е отишло това, което сте донесли днес! Hug
На мен ми хареса директорката, изглеждаше искрена и загрижена! Не приемам ръководството на такъв дом за професия или работа, а по-скоро за призвание! Rolling Eyes

И така повечето майки идваха и си отиваха...около нас бръмчаха непрекъснато сладуранките на Кика и AnMary - Ивана и Диди! Hug Много сладки и послушни!  bouquet

Единствено ме е яд, че не се запознах с Vasilisa Umnica, много ми се искаше...мъжът й дойде и остави огромния плик с чаршафи и като каза за ника й, аз наострих ушлета и започнах да се оглеждам като рецидивист...ама ме беше срам да питам коя точно е! Blush

Това е накратко! Хахах, как звучи само "кратко" ...замислих се кога ли съм пускала кратък постинг! Joy Joy Joy Joy Joy

# 423
  • Мнения: 2 249
и след този 'кратък" отчет Party-май нямам какво да добавя-честно казано таях скрити надежди,че някой прочел обявата в "сити маркет" ще се отзове,но уви Sad-наистина си бяхме само ние-поне събрахме доста неща-а доколкото разбрах от Роси накрая не е мало място в бусафирма е дарила много хранителни продукти и почистващи средства за над 1500 лв-но тук повяече подробности от нея
на всики ,които дойдоха и помогнаха една огромна прегръдка от мен Hug-Благодарим!  bouquet

# 424
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Откакто съм се прибрала се чудя какво да напиша и как да го напиша...
Директорката на дома ми се стори симпатична и открита жена, не мога да си представя какво е да е на нейното място човек... Потресоха ме думите и когато каза, че това са деца с много тежки заболявания и как нямат деца, които да са отишли в дом за възрастни хора след навършване на 18 г., защото си отиват от живота преди да са достигнали тази възраст (поради характера на заболяванията им)... Представих си (доколкото мога) как тези деца са в някакъв дом, на 75 км от Сливен, в Балкана, далеч от цивилизация, забравени от държава, институции и въобще от всички... просто не мога да си го представя... Как е възможно, само се питам...
................
Иначе наистина трябва да помислим за по-широка разгласа на акциите, защото ВСЕКИ има в къщата си дрехи и неща, които може да дари. Обаче също така установих какъв е основния проблем със събирането на средства - недоверието. Хората са се парили явно доста и от няколко места чух въпроса: "Сигурна ли си, че това ще стигне до децата?" Ето това е това с което трябва да се борим - обществената нагласа. Защото, знаете, имаше много мошеници (и още ги има) и хората по-трудно вярват в благородни дела. Трудна задача, но не невъзможна.
Ако всеки от нас разкаже за акциите, за Движението на 5, 10 човека от близки, които да повярват и те от своя страна разкажат на още 5-10 това ще е най-добрия ПР. И по такъв начин да увеличим мрежата от хора, които да се включват в акциите. Това е. Момичета, за всички една голяма  Hug

# 425
  • sofia
  • Мнения: 7 477
и след този 'кратък" отчет Party-май нямам какво да добавя-честно казано таях скрити надежди,че някой прочел обявата в "сити маркет" ще се отзове,но уви Sad-наистина си бяхме само ние-поне събрахме доста неща-а доколкото разбрах от Роси накрая не е мало място в бусафирма е дарила много хранителни продукти и почистващи средства за над 1500 лв-но тук повяече подробности от нея
на всики ,които дойдоха и помогнаха една огромна прегръдка от мен Hug-Благодарим!  bouquet

Ето ме на линия за малко Sad
Директорката нямаше много време да ни разказва за дома и децата,но придобих голяма представа,а именно,че в този дом никога никой и по никакъв повод не е стъпвал.Дарители-никакви.
50 деца абсолютно изолирани от външния свят,не знаят какво е празник и подарък.Имат по няколко смъртни случая на година,рядко излиза дете след 18 та му год. и се настанява другаде.Тъжно е и ми е много болно .

От общината получават пълно съдействие и не се оплаква жената.
Покани всички нас да отидем когато пожелаем.Много играчки имаше и дано се зарадват децата.

След София Ленд отидохме в офиса на Свежест АД от където им нотовариха храни(Брашно,олио,консерви,сладки неща,ориз,боб ,кокво ли не),козметика,дезинф. и памперси за около 1 000 лв. та май и повече.Ще знам идните дни какво точно е качено в буса.Собственика на фирмата беше събрал пари от близки нему хора и беше напазарувал от магазини 345 ,чиито пък собственик ще помогне с храни за ТРЪН.

Благодарим ви хора,благодарим момичета  bouquet

# 426
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Molia, maikata na  Misho(Milena) da mi pusne belejka.
Mersi  bouquet

# 427
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Съжалявам, че не е имало повече желаещи след обявата, но времето до акцията беше много малко. За Коледния базар можем да пуснем обявата по-рано.

# 428
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Съжалявам, че не е имало повече желаещи след обявата, но времето до акцията беше много малко. За Коледния базар можем да пуснем обявата по-рано.

ti vina niamash ,ne se izviniavay.
za 17.12 shte imame vreme  bouquet

# 429
  • Мнения: 430
 Включвам се само, за да кажа, че беше много хубаво да се види как се образува една, непрекъснато растяща купчина от торби с дрехи, играчки, памперси, чаршафи и какво ли още не, която в един момент задръсти пътя на сервитьорките (добре че бяха много добрички и нито веднъж не ни погледнаха накриво). Момичета, на нашите акции разбирам, че светът е добър...

Тази вечер в дома в Медвен ще има празник! Тези деца заслужават поне мъничко радост и дано нещата, събрани днес им я осигурят. Дано поне за кратко да не усещат болката и мизерията! И поне за малко да забравят, че си нямат никого...

Роси, много хубаво е станало с храните и препаратите! Надявам се, да сте напълнили буса до "козирката" Simple Smile Дано стигнат бързо и без проблеми!

# 430
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ne mojaha da kachat vsichko  Sad

ostanaha malko neshta,no idnata sedmitza shte idvat v Sofia da izpisvat detza ot bolnitzi i shte si gi vzemat.Imat dete za operatzia v Kardiologichnata klinika i oshte edno,no ne razbrah kade  Sad

Direktorkata obeshta da se obadi kato se priberat,no vse oshte nishto.Vednaga hste pisha kato  mi zvannat Simple Smile

# 431
  • Мнения: 4 371
Уф, колко тежко... Милите дечица Confused
Момичета, трябва да помислим как ще променим нещата и ще започнат да ни обръщат повече внимание. Сигурна съм, че забелязвате, че сме си все едни и същи. Вярно, не сме малко, но в един момент няма да има какво да предложим. Аз също казвам на всички около мен за акциите, но е едно изнасилване... С общи услилия със сестра ми успяхме да съберем пари и да купим нещата за днес.  Не всички пари дадохме от нас си, повечето ги събрахме от познати, роднини и приятели.

# 432
  • sofia
  • Мнения: 7 477
чух се с директорката преди малко ,прибрали са се благополучно.

Дуци,омръзна ми да гледам бузи по Тв като например някой глупости кой как и защо си облякъл детето,кой но кого го накривил на ляво и тн.В същото време ние се молим но кой ли не за малко внимание и кво Sad

както и да е Thinking

# 433
  • София
  • Мнения: 39 816
Обещах да пусна презентацията за Доганово. Ето я - Microsoft PowerPoint ви трее. Единствената разлика е в броя на децата. Вместо 70, в момента са 66, 34 момчета и 32 момичета. Ще поправя файла, копвам няколко ЦДта и го връщам на г-н Дунчев. Текста е на английски. Ще го запазя, ще го напиша на бг и ще им спретна една веб страница. От мен само туй се иска Simple Smile

Някои от дечицата разпознах. Едни мънички. Дуцка виж дали ша разпознаеш Сончето Simple Smile

# 434
  • sofia
  • Мнения: 7 477
dnes si kupih spisanie ENTUSIAST i ima goliam material sas snimki za nas.Podgotviashe se otdavna Wink

na men lichno spisanieto mi haresva i ima dosta interesni neshta(osven za nas i vas de Crazy) i sega shte go cheta Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт