Има ли някакви изисквания към детето за ясла?

  • 6 017
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Моята дъщеря е на ясла от 2 месеца.Доволна съм от отношението на хората,които се грижат за детето ми,а и тя отива с огромно желание.По-често боледува,но това се очаква при контакт на детето с други деца.
Изискванията бяха да има 4 памперса,без гащеризони и бодита и...това е.Научи се да пие от чаша,слагат я на гърне/не е научена все още да си казва/,но това става постепенно.
Не се притеснявай,няма специални изисквания-това не е детска градина,а ясла.Въпреки,че синът ми и в детската градина го хранеха,защото беше злоядо дете и се притесняваха,че стои гладен.

# 16
  • Мнения: 5 362
Въпросът ми по-конкретно е трябва ли детето да умее да се храни само, да е научено на гърне, да може да се мие само и т.н....

Бъди спокойна.Няма такива изисквания.
Peace
Така е.Нас ни взеха в яслата и без да ги можем тези неща.

# 17
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Не се тревожете, каквито и навици да имат или нямат горките дечица, в яслата прошка няма.
1. Може/не може детето се слага на гърне
2. Иска/не иска детето се слага да спи
3. Ако не може да се храни само - ами стои гладно, докато се научи.
4. Мляко, вода и други такива екстри няма, ако не може да пие от чашка, ще седи жадно докато се научи - освен това повече течности, пълен памперс.

Това ми звучи направо абсурдно и много злонамерено- няма такова нещо,поне там където аз съм проверила и повярвайте ми-много съм мнителна Naughty

Аз никак не съм мнителна, но пък имам личен опит Mr. Green


Както и да е.  Яслата е мястото, където децата отиват без изградени навици, просто защото са били твърде малки преди това.
Там ги научават на всичко и това е част от работата на лелките, които се грижат за тях. Лелите се осведомяват предварително дали децата имат някакви навици, за да знаят какъв подход да имат към децата. Ако някоя леля почне да мърмори, че детето ви няма навици и да ви гледа осъдително - по-добре сменете яслата докато е време. Има места, където наистина с любов се грижат за децата. Успех.

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 12:00 от luda

# 18
  • Мнения: 2 237
И в нашата ясла няма никакви изисквания.А и не би трябвало да има,все пак всяко дете си е различно.Ето моята е вече на 2 г и 2 м но още  е с памперс,не ще и да чуе за гърне.Което не е много приятно за лелките,но нищо не са ми казали до сега.

# 19
  • Мнения: 8 505
Аз никак не съм мнителна, но пък имам личен опит Mr. Green

В такъв случай си попаднала на много лош персонал.Ако и в яслата на дъщеря ми беше така,сигурна съм,че при първа възможност бих я сменила.

# 20
  • Мнения: 351
И мен ме интересува тази тема. Дъщеря ми ще тръгва на ясли през юли.
От 2 седмици  махнахме дневния памперс, опитва се да се храни сама, но много се цапа и може да пие от чашка.
Но мен ме притеснява друго. Първото е, че е много злояда и се храним трудно - все трябва да я занимавам с нещо, иначе ще хапне само 5-6 лъжички. Дано жените да имат търпение да я хранят, че тя без туй е слабичка.  ooooh!
И второто нещо, което ме притеснява е заспиването за следобеден сън. Тук вече съм напълно убедена, че няма да се справят. Заспива с шишето с мляко в кошарата, но на чуждо място е способна и цял ден да изкара без сън. Tired

# 21
  • Мнения: 8 505
И второто нещо, което ме притеснява е заспиването за следобеден сън. Тук вече съм напълно убедена, че няма да се справят. Заспива с шишето с мляко в кошарата, но на чуждо място е способна и цял ден да изкара без сън. Tired

Покрай другите деца и не това ще се научи.Дори да не спи,ще си лежи кротко в леглото-и това е почивка."Лежи кротко в леглото" може би ти звучи невероятно.И за мен беше така.Но е факт.А вкъщи такава опция няма...

# 22
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз никак не съм мнителна, но пък имам личен опит Mr. Green

В такъв случай си попаднала на много лош персонал.Ако и в яслата на дъщеря ми беше така,сигурна съм,че при първа възможност бих я сменила.
Подкрепям-не само бих я сменила,ако някоя лелка си позволи да се държи по описаните по-горе начини с детето ми...няма само И АЗ да я гледам осъдително и да мърморя Twisted Evil
Проверила съм в 3 ясли досега-спряла съм се на една от тях и сина ми тръгва наесен там.Ще се съобразя със изискванията им- а те са много малко,но и те ще трябва да се съобразят с моите.Все пак аз им оставям детето си, за да се грижат за него,за което им се заплаща и за което АЗ си плащам също.Те си имат задължения, работно време и сами са си избрали тази професия и ако имат нахалството да ми мърморят,че детето ми това или онова или че отивам да го взема след 17ч, а те работят до 19ч... и догава аз няма само да мърморя...

Общи условия

Активация на акаунт