Кандидатстване в ясла

  • 1 163
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте,

Надявам се някоя майка да ми помогне, понеже не успях да намеря необходимата ми информация. Смятам да пусна детето на ясла през февруари 2025 г., когато ще навърши 2 години. Кога трябва да кандидатствам - януари 2024 или по-нататък?

Благодаря предварително на отзовалите се.

# 1
  • Мнения: 6 944
Зависи при вас кога отварят системата и се кандидатства,при нас например е април...тоест ще трябва 24г.и ще го запишете и 25г ще започне.

Давам пример с моето дете родено януари 20г
Кандидатствахме 21г април,започна 22г март- с долния набор после си продължи пак ясла с нейния набор

# 2
  • Мнения: 1 145
Възможно ли е след прием детето да не посещава ясла през една част от годината?

# 3
  • Мнения: 3 915
За кой град става дума? За София няма такъв вариант, хипотетично има, но трябва да кандидатствате на текущи класирания след м. септември, а тогава места не се пускат и шанс са прием клони към 0. Оптимално кандидатствате през май за септември и пускате с отлагане в края на ноември. Иначе частна градина.

# 4
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Ако е за София за дете, което прави февруари 2025 2 години , според мен е удачно да се кандидатства май 2024 с тръгване септември. Може да се отложи 60 дни, така че ноември ще е на година и 9 месеца което е съвсем ок като възраст. Иначе септември 2025 .

# 5
  • Мнения: 13
Да, съжалявам, забравих да напиша, че става дума за гр. Плевен

За кой град става дума? За София няма такъв вариант, хипотетично има, но трябва да кандидатствате на текущи класирания след м. септември, а тогава места не се пускат и шанс са прием клони към 0. Оптимално кандидатствате през май за септември и пускате с отлагане в края на ноември. Иначе частна градина.

# 6
  • Мнения: 3 915
Според мен звъннете в избраната ясла и уточнете начините на прием и кога да постъпи детето. Би трябвало да съдействат.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 122
Кандидатствате в годината в която искате да го пуснете на ясла. Няма как да кандидатствате 1 година по рано и да си пазите мястото - особено ако говорим за София.

# 8
  • Мнения: 534
В моят роден град в провинцията вече записват за септември 2024г. Така че си проверете в избраната градина.

Общи условия

Активация на акаунт