Въртележка над леглото

  • 5 478
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Това, което четох и което спазих е поставяне на играчката след навършване на 1 месец /до тази възраст горе долу се оформя по- нормално зрение, а и интерес към външния свят, който подлежи на дълго бъдещо развитие/. Поставя се над коремчето на бебето, а не над главата, така я вижда по- добре. До 1 месец можете да я сложите, разбира се, само дето няма смисъл, освен да се радват родителите и бабите на шаренията около бебето.

# 16
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Ами аз я сложих още от самото начало. Сега бебчо е на 4 месеца и малко и още си я гледка. Няма да я махам, щом му е интересна. А за стимулиране денем си има активни гимнастики, мама си играе с него, а също и много обича да се разхождаме ... когато не е такова гнусно времето!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери много се забавляваше с нея.Махнах я чак когато се изправи в кошарата,защото взе да я дърпа и си е опасничко вече.Сега си играе със животинките/или каквито там са играчките/.Беше над нея,по-скоро над гърдичките и.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 907
За да се позабавлява за кратко - става, обаче за заспиване - не!

# 19
  • Мнения: 1 733
Въртележките са направени не за да приспиват детето, а да стимулират развитието му.
Peace
Иначе аз нашата въртележка я махнах преди две седмици, защото Калоян вече е голям, изправя се, дърпа я и най-много да се нарани.

# 20
  • Мнения: 545
Въртележките са направени не за да приспиват детето, а да стимулират развитието му.

Точно така. Те са да привличат вниманието му.
За приспиване помагат машините за бял шум. Не знам дали обаче ги има в България.  newsm78
И аз съм на мнение, че тези въртележки не са за приспиване, а за забавление. Нашият син много й се радваше, когато беше буден, но никога не е заспивал от нея.
Като "машина за бял шум" може да се ползва тиха, спокойна музика. Или радио, пуснато в друга стая, което се чува съвсем слабо, колкото да създава "звукова атмосфера".

# 21
  • Мнения: 674
 На нашата въртележка мелодията й е 2-3 минути, за което време бебка няма да заспи пък ако ще... Да не говорим, че я наблюдава внимателно, докато се върти и чат-пат й се смее, та за приспиване и дума не може да става!
 Но иначе според мен е много полезна - заглежда се още от вашата възраст като беше. Сега си вдига крачетата и рита играчките. А пък като пусна мелодията, имам няколко минути на разположение поне да си направя кафе, без да липсвам на беби и тя да плаче! Crazy

# 22
  • Мнения: 245
малката много се кефи на тази играчка , но определено не и действа приспивателно, по-скоро я превъзбужда . като и я навия започва да писка , да мята краци и ръце и цялата се разтреперва от кеф Simple Smile протяга ръчички да я пипне  Hug

# 23
  • Мнения: 4 621
Въртележките са направени не за да приспиват детето, а да стимулират развитието му.
Така е, не мисля, че е подходяща за приспиване Peace

# 24
  • Мнения: 2 309
Никога не й е обръщала внимание, само прашясваше Confusedпри нас заспиването ставаше и все още е само на ръце.

# 25
  • Мнения: 7 201
Служеше ни за занимаване и игра,докато мама си вършеше работата. clean

# 26
  • Мнения: 41
Моята щерка съм я научила още от първия месец да заспива сама и не виждам защо трябва да се приспива едно бебе. Сега е на година и 8 месеца и сама ходи да спи...

# 27
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Да, наистина са предназначени тия въртележки да стимилират двигателната активност на детето, но при нас действаше и при заспиване. Когато нахраня бебо той вече е полусънен. Тогава го слагам в леглото му сам в стаята и му и пускам въртележката. Така той се прилъгва, че не е сам. Заглежда се, заслушва се и понеже сънят го наборва и до края на мелодийката вече е отнесъл. Ако пък случайно не му се спи много, пак го оставям и той скъсва тая въртележка от дърпане и бутане. След малко като отида при него той заспал от умора а на въртележката всичките висулки са откачени и паднали върху него   Joy.... как не я откачаше цялата незнам  Mr. Green. Така, че при нас си действаше положително.

# 28
  • Мнения: 209
Според мен са по-подходящи за малки бебоци (до 3-4 месеца).
Откакто Вики позаякна и започна да подръпва това-онова все съм нащрек какво докопва. И въпреки това успя да събори въртелешката върху главата си.  Sad

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Имаме такава въртележка, но я ползвам за забавление. Не мисля, че ще успее да заспи на нея. Той й се радва, смее, гука, а това действа разсънващо  Grinning И баткото, а сега и малкия оставям да заспиват сами. Малкият се налагаше понякога да го гушкаме за да заспи, но това беше по време на коликите. Те отшумяха и съответно сега го оставям да си лежи в леглото и когато иска, тогава да заспива Wink

Общи условия

Активация на акаунт