Защо давате чипс , зрънчо и близалки ?

  • 27 290
  • 321
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 029
появиха се майките светици Mr. Green

# 226
  • Мнения: 459
Всеки има различно виждане за нещата и съответно възпитава, както намери за добре.

Имам една приятелка, която като беше бременна ядеше каквото й падне, сладкото и пърженото бяха на преден план, кафе пиеше и цигари отвреме на време. Сега детето го гледат в саксия, яде само домашно приготвена храна, сладкото е напълно забранено. Ама то така е много лесно, да налагаш забрана на другия. Това детете каквото и да направи, никога няма да му дадат шоколад например.
Бас държа, че на първия лагер ще го боли корема.

# 227
  • София
  • Мнения: 958
Леле, няма тема тук, която да се приема спокойно, като една алтернатива, може различна от начина ти на живот и светоусещането ти, но пък отваряща пространство за размисли или пък дори за малко настроение!!!

Защо така, мили мами???

Децата ми много рядко са мръсни или без обувки!!! Не съм фен на зрънчото!!! А може би статията е една хипербола с цел да се почувстваме разбрани и без вина когато не успеем на 100 % да прилагаме  стандартите си, когато преживеем провал или дадем зрънчо, за да изпием по едно кафе???

А ако има такива, които винаги успяват, браво! Споделете тайната!

# 228
  • Мнения: 447
Бас държа, че на първия лагер ще го боли корема.
Mr. Green
И не само него. На целукопното ССФ децата не ща да ги мисля......

# 229
  • Мнения: 2 950
Аз се старая да не давам. Яде от време на време на площадката, но когато мога, ги избягвам. Само не мога да се разбера по въпроса с дядо й, който много се кефи да й купува близалки, "полезни" шоколадчета с мляко в тях!!!! и подобни неща! Но какво д асе прави - ядосвах се, ядосвах и накрая се примирих - правя всичко въможно детет ода не яде вредни храни, но пък от една близалка няма да умре! newsm78

# 230
  • Мнения: 639
В никакъв случай не съм образцова майка  ,но с някой храни не правя никакво изключение.Не се купуват и не се консумира у дома или където и да е било от цялото сем.,снаксове,боядисани сокчета,близалки,бонбонки тип дражета бони бон,желирани и подобни.Ядем шоколад/качествен,черен/,ядки,сушени плодове,сурови плодове,замразени плодове,мляко с пресни плодове.Когато взимам Еси от градина минавам през зеленчуков магазин и и нося плод измит или в градината или в магазина.На разходка купувам сладолед,царевица,нат.сок./макар ,че съм и против последния/.Никой не мрънка,това е начин на хранене и живот в нашето семейство,дори и да дадат на Еси нещо на вън ,тя категорично заявява ,ние не ядем такива неща.По скоро се е случвало нея да я убеждават колко е хубаво еди какво си ,а тя да каже, че не го иска и точка.

# 231
  • Мнения: 5
Аз не давам. Но наште все пак са по-големи: на 4 е малкия.
Обяснила съм, че точно тези храни са вредни. Бях взела и един пакет зрънчо и показах всички консерванти, оцветители и тем подобни. После предложих да преброим полезните съставки. Е, от тогава царевични пръчици не вкусваме. Вместо тях им давам варена царевица на зърна или ядки, понякога ги смесвам.
За чипса процедирах по същия начин. Него го замесвам с нарязани на кубчета печени картофи, но напоследък предпочитам ядките, де ще пека картофи в тая жега.
Близалки им правя аз - изтисквам един портокал /или грейпфрут, или мандарина, или лимон, или смесвам/, изсипвам сока в купички и го слагам във фризера. Само, че преди да ги дам ги мокря с малко топла водичка за да не са съвсем ледени.
Гумени/желирани бонбонки не давам, те също не приемат.
Голям противник съм и на натуралните сокове - ние пием сок само от изтикани от мене плодове.
За шоколада - прекалено много го обичам, за да карам тях да се откажат от него. Ядем само по едно блокче на ден качествен млечен шоколад /Линдор/, но понякога ядем черен шоколад с мляко или някакви бъркочи от тъмен шоколад и прясно мляко на които викаме шейкове.
Плодовете са основен елемент във храненето ни. Ядем по три на ден,  това е минимума, стигала съм и до 6 дневно. Тук включвам и сушените, но не всички, защото голяма част от тях са много захаросани.

# 232
  • Мнения: 1 873
Давам зрънчо, само когато види, че друго дете яде или го види някъде и иска да й взема.Близалки са я "черпили" разни магазинерки и случаите се броят на пръсти.Чипс не ям аз, камо ли тя!

# 233
  • Мнения: 742
И чипс, и зрънчо, и близалки... Не искам да кажа, че това им е било основното ядене. Но съм купувала: вкусни са, атрактивни са, а и човек има нужда и от някоя и друга емоцийка от време на време, това непрекъснато да седиш и да пресмяташ полезните съставки, ми идва малко пресилено...

Много точно казано аз също купувам.
Но не се състой менюто и само от тези неща.
Те по-скоро са за занимавка от колкото за ядене. Солетите са за цигара (и тя пуши като мама Blush). Вземам и най-вече като седнем на кафе Embarassed.

# 234
  • Мнения: 24 467
Да ви кажа нас като ни "черпят" аз отказвам. Даже на площадката- малкият не е бил настойчив да иска нещо такова за хапване, аз- още по- малко. Не ми е неудобно когато ми ръчкат нещо такова в ръката и малкият е видимо незаинтересован да кажа, че той не яде това.

# 235
  • София
  • Мнения: 44 347
... Бях взела и един пакет зрънчо и показах всички консерванти, оцветители и тем подобни. После предложих да преброим полезните съставки. Е, от тогава царевични пръчици не вкусваме. ...

e как точно ги преброихте тези консерванти и оцветители...пред мен е пакет зрънчо, пише дословно:
"Състав: Царевичен грис, Пшеничен грис, Готварска сол, Растително масло, Подправки"

 newsm78

# 236
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
... Бях взела и един пакет зрънчо и показах всички консерванти, оцветители и тем подобни. После предложих да преброим полезните съставки. Е, от тогава царевични пръчици не вкусваме. ...

e как точно ги преброихте тези консерванти и оцветители...пред мен е пакет зрънчо, пише дословно:
"Състав: Царевичен грис, Пшеничен грис, Готварска сол, Растително масло, Подправки"

 newsm78
Как се казва този зрънчо, който няма нито едно Е, нито един консервант и нито един подобрител?
Аз досега такъв не съм виждала ConfusedА дори и да има, като цяло въобще не е полезно.Ходила съм във фабриката на Чипи чипс, когато изгарят негодната продъкция, се вдига гъст черен дим...

# 237
  • Мнения: 9 912
"Зайо-Байо"/с копър и сметана, че това имам/ съдържа оцветител Е102 и хранителни добавки, което не е ясно какво е. Там имат друго нарушение - никъде по опаковката не е указано какъв продукт е това "Зайо-Байо". Никъде не пише, че са пръчици, солети, гризини или каквото и да е там.
Имам и едно пакетче картофени солети на CHio, които съдържат модифицирано нишесте, дрождев екстракт, подобрител Е500, и евентуално съдържа следи от фъстъци. Оцветителят е куркумин. Това е освен основните съставки.

# 238
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
"Зайо-Байо"/с копър и сметана, че това имам/ съдържа оцветител Е102 и хранителни добавки, което не е ясно какво е. Там имат друго нарушение - никъде по опаковката не е указано какъв продукт е това "Зайо-Байо". Никъде не пише, че са пръчици, солети, гризини или каквото и да е там.
Имам и едно пакетче картофени солети на CHio, които съдържат модифицирано нишесте, дрождев екстракт, подобрител Е500, и евентуално съдържа следи от фъстъци. Оцветителят е куркумин. Това е освен основните съставки.
Точно на Зайо Байото имат наглоста дори да пишат, че се препоръчва при здравословно хранене #2gunfire

# 239
  • София
  • Мнения: 44 347
лъки бой...е то не знам дали няма...но явно просто не го пишат

Общи условия

Активация на акаунт