Филм след книга, или книга след филм

  • 7 038
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 268
"Опасни връзки" е единствения филм,който ми е харесал повече от книгата.

Кое си попила първо?
Филма или книгата?
Да си призная филма гледах първо,после четох книгата.Тя също много ми хареса,но Джон Малкович просто ми разби сърцето. Embarassed

# 16
  • Мнения: 7 111
Обикновено филмите ми скофтяват представата за съответните книги.
Но има и изключения.
Има книги, които не бих прочела, ако не съм гледала филма и такива, които не бих прочела, ако съм го гледала. Отлагам за някой друг път.  Grinning  

# 17
  • Мнения: 2 891
Филмът "Къщата на духовете" бе за мен тотално разочарование  Tired

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
О, "Мостовете на Медисън" са изключение. И споменатия по-горе "Пилето". "Кръстникът " я прочетох преди филма. Наслаждавах се и на него, обаче...

# 19
  • Мнения: 750
Про4етох ,,Мемоарите на една гейша,, после гледах филма!
Ами....останах разо4арована от филма,макар и много да го хвалеха!
4етейки книгата фантазията ми рисува такива картини...4е гледайки после филма....ми се стори малко постен! newsm78
Винаги се слу4ва така....про4ета ли книгата...,филма не ми е интересен!
А изгледам ли филма...не ми се 4ете книгата! Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 072
Още не съм гледала Властелинът на пръстените. За мен книгата е култова и не ми се рискува със филма. Все чакам подходящо настроение и свободно време.

# 21
  • Мнения: 3 423
ДЕ ВАня, съгласна съм и с двете ти мнения.
Кръстникът не ме е разочаровал.
Четох първо книгата, после гледах филма(ите).

Парфюмът май нямам желание да гледам.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 306
"Брулени хълмове" ми хареса и след книгата. "За мишките и хората" също е добре направен.
"Птиците умират сами" е отврат, а книгата я харесвам.

# 23
  • Мнения: 1 533
Филмът "Къщата на духовете" бе за мен тотално разочарование  Tired

Аз първо гледах филма, после четох книгата. Добре ми беше.

# 24
  • Мнения: 3 268
Още не съм гледала Властелинът на пръстените. За мен книгата е култова и не ми се рискува със филма. Все чакам подходящо настроение и свободно време.
Ако харесваш такъв тип филми,а ти явно харесваш фентъзи,щом си чела книгата,този филм няма да те разочарова.И трите части съм гледала,и трите са на много високо ниво според мен.Такъв тип кино обаче се гледа на голям екран,иначе всичко отива на вятъра.

# 25
  • Мнения: 920
Мостовете на Медисън е недоразумение - продукт на модата да се пишат книги по сценарии.
Мемоарите и мен ме разочарова, много е американски.

# 26
  • Мнения: 2 070
Филм след книга, предпочитам. Рядко ми харесва  филмът, но се случва и това. Книгата "Пилето" на Уилям Уортън и филмът "Пилето" на Алън Паркър са ми пример за това.

еее, филма е много готин, но Уйлям Уортън си е Уйлям Уортън, книгата предпочитам, ако трябва да избирам. както и останалите му книги.

# 27
  • Мнения: 1 072
Още не съм гледала Властелинът на пръстените. За мен книгата е култова и не ми се рискува със филма. Все чакам подходящо настроение и свободно време.
Ако харесваш такъв тип филми,а ти явно харесваш фентъзи,щом си чела книгата,този филм няма да те разочарова.И трите части съм гледала,и трите са на много високо ниво според мен.Такъв тип кино обаче се гледа на голям екран,иначе всичко отива на вятъра.

Знам и за това очакванията са ми големи. Просто искам да си осигуря покой, докато гледам и трите части, но това ми е малко трудно.

# 28
  • Мнения: 2 070
Още не съм гледала Властелинът на пръстените. За мен книгата е култова и не ми се рискува със филма. Все чакам подходящо настроение и свободно време.

Мисля, че няма да се разочароваш, но май нямам право на мнение, защото не съм чела книгата...По скоро знам мнението на мои приятели-фенове на книгата. Аз не исках да ледам филма, защото си казах, че кще са някви тъпи фонтасмагории, но много ми хареса... Виж а Хари Потър това не мога да го кажа, тотално е отегчих и нямаи да хвана да прочета книгата, освен ако дъщеря ми не пожелае да споеля по повод нея нещо след време..ако я прочете де...

# 29
  • Мнения: 2 792
Още не съм гледала Властелинът на пръстените. За мен книгата е култова и не ми се рискува със филма. Все чакам подходящо настроение и свободно време.
Ако харесваш такъв тип филми,а ти явно харесваш фентъзи,щом си чела книгата,този филм няма да те разочарова.И трите части съм гледала,и трите са на много високо ниво според мен.Такъв тип кино обаче се гледа на голям екран,иначе всичко отива на вятъра.
  Ами аз ги харесвам като сценография, костюми и визуални ефекти, но откъм сюжетна линия куцат доста, никога няма да им простя как изопачиха образът на любимия ми Фарамир и колко постна е историята около ентите,  доста неща куцат и са орязани Том Бобандил въобще липсва като образ.
  Властелинът в тийн годините ми беше нещо  като Библия, така че трудно някой би се справил да ми го визуализира, може би Иън Маккелън в ролята на Гандалф е единственото, което приемам без никаква критика, той беше перфектен.
 
 

Общи условия

Активация на акаунт