ХИПНОЗАТА

  • 15 819
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 761
Изоб6то не съм съгласна.При холотропното има изменение на съзнанието,но ,никой не може да ти вменява,за разлика от хипнозата.
Противопоказанията са бременост,епилепсия,но само определено време след присъп,други противопоказания няма.За пове4е инфо-запиване към специалист,а не във форума.
Хипервентилацията е само по време на сеанса и е обратима.По време на сеанса има неприятни усе6тания като изтръпване,но това е нормално и един добър терапевт предупреждавжа предварително,за това,което може да се о4аква.Механизма на дейтвие на хипнозата и холотропното са съвсем разли4ни.При холотропното сами се освобждаваме от натрупаните страхове и емоции,без някой да ни вменява.

# 16
  • Мнения: 2 761
Nial,това ти ли си?Курсове по магия,А?

http://www.viaanima.hit.bg/Ivan.htm

# 17
  • Мнения: 468
ДА!!! Самият АЗ

# 18
  • Мнения: 2 761
Ам добре,по-късно 6те се запозная отблизо с биографията ти.

# 19
  • Мнения: 468
Очевидно не познавате същността на хипнозата, за да твърдите че някой може нещо да вменява.  Булевардната литература не е достатъчна.

В предхипнотичната консултация, терапевтът разяснява на човек за това което ще се прави по време на сеанса, но основната цел остава да се изяснят посоките в които ще се работи и много точно да бъдат определено полето на конкретната терапевтична сесия. Човек трябва в пълно съзнание да е съгласен с всичко което ще бъде направено по време на хипноза.
Ако под хипноза (както казвате вие) някой се опита да внуши нещо, което не е прието от пациента по време на предхипнотичната консултация, нещо за което той не е дал своето съгласие – тогава единственото което може да се случи, е трансовата формация да бъде прекъсната от критичния фактор на съзнанието. Това е своеобразния „предпазен” маханизъм, който предотвратява внушаването и втълпяването на каквото и да е!
Погрешно схващане е, че под хипноза бдителността на съзанието е притъпена, точно обратното.

Както писах, по-горе хипнозата, като метод е само път към постигане на трансова формация. Трасовата формация постигната чрез хипноза и трансовата формация постигната чрез дишане  НЕ се различават.
Хипнозата сама по себе си не е терапевтичен метод. Благодарение на нея, обаче терапевтът има достъп до „блокиран” и „непреработен” психичен материал, който е в основата на конкретното психоемоционално разстройство. 
Ако използвам метафора, то хипнозата ще е отварянето на вратата, какво ще се случи от другата страна на вратата и дали това ще има терапевтичен ефект, зависи от психодинамичните познания и умения на психотерапевта. Иначе…всеки може да влезе във хипноза и всеки може да хипнотизира. Спокойно мога да ви напиша кратка хипнотична индукция тук, и от вас само се иска да я прочетете на човек, желаещ да бъде хипнотизиран и ще го хипнотизирате. Това, разбира се, не ви прави терапевт. Разликата между хипнотизатор и хипнотерапевт (психотерапевт ползващ хипноза) е съществена

Zа финал, нека кажа, че хипнотерапията не се свежда до това, някой да внушава нещо на някого – това е поредния мит с лаишки привкус. .

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 16:13 от Nial

# 20
  • Мнения: 468
Omega, нека ви информирам, че линкът който давате по горе е към сайт, създаден преди много години, респективно написаното там има отношение към моята биогафия, отнесено към времето на създаване на сайта. Понастоящем  съм обогатил палитрата. Развивам се ...  Grinning Grinning Grinning

# 21
  • Мнения: 2 761
Не твърдя да познавам хипнозата професионално,така 4е мерси за разяснението.

Друго ме интересува конкретно от практиката ти(малко е извън темата)-какъв % от пациентите ти са пострадали психи4ески в следствие на поставени ваксини?Какви са най-4есто възникналите проблеми от това?И как се разре6ават?

# 22
хипнозата може да е вредна, дори хипнотизатора да е сериозен и етичен човек - просто това може да блокира проблемите, без да е премахната дълбоката причина.
а холотропното дишане даже не ми се коментира Crazy

# 23
  • Мнения: 2 761
а холотропното дишане даже не ми се коментира Crazy

Що?Не6то ли4но да сподели6?

Nial,неудобно ли ти стана от въпросите ми?Аз все о6те 4акам.

# 24
  • Мнения: 468
Изключително ми е удобно.  Grinning

# 25
  • Мнения: 2 761
Продължи,де.Твой колега ми призана ве4е.Сега искам и ти да си каже6. Grinning

# 26
  • Мнения: 468
Здравейте Omega,
Благодаря за търпението. Беше ми необходимо известно време да прегледам случаите си във връзка с това за което попитахте:
„ какъв % от пациентите ти са пострадали психи4ески в следствие на  поставени ваксини?Какви са най-често възникналите проблеми  от това?И  как се разре6ават?”
Ще оставя на вас да изчислявате процентите, аз не съм статистик.  Иначе цифрите са такива за изминалата година.
От 25 случая на генерализирано личностно разстройство*, при 7 паническите атаки започват в рамките на година след противобясна ваксина (не мога категорично да обвържа това с поставената ваксина; съществуват определени психодинамични модели които реверсирани ни отвеждат до травмата от стреса от ухапването от кучето). В два от седемте случая е налице булимия невроза.
От 16 случая на депресия  с анксио-соматични симптоми*, 6 пациента са съобщили за противобясня ваксина или ваксина срещу тетанус, напревена в рамките на 3 години предшестващи настоящото им психоемоционално разстройство. При 8 от пациентите има провеждана подтискаща терапия с кортизонови препарати.
От 32 случая на депресия с астения* в резултат на провеждано  лечение с „психофарма ”  14 от случаите преминават в  депресия с ретардация*
Други наблюдения за евентуална връзка между ваксини и психоемоционални разстройства нямам, не в това са фокусирани интересите и практическите ми занимания.
Що се отнася до терапевтичните стратегии, те са индивидуални за всеки конкретен случай, поради естеството на психодинамичните движения на всеки един човек. 
Когато работим с колеги и съчетаваме психотерапия с хомеопатия и някои  трансперсонални практики постигаме добри резултати, като степента на възстановяване на здравето е в пряка връзка със степента на нанесените поражения от подтискаща или неправилна „терапия”.
_______________________
* диагнозите са от HARD номенклатурата по Rufin - Ferreri

# 27
  • Мнения: 2 761
 Nial,благодаря ти!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт