Няко знае ли добър хипнотерапевт?

  • 15 537
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
моля кажете ми някой знае ли някой добър хипнотерапевт в София?Става въпрос за една моя приятелка,която ме помоли ,ако съм чувала за  някого.Намерих в инернет за Георги Димитров,
психолог - хипнотерапевт,но нямам представа дали е добър....

# 1
  • Мнения: 554
Иво Величков, който участваше в шоуто по bTV "Хипнотизаторът". Дай търсене в гугъла.

# 2
  • Мнения: X
Аз съм ходила при Калин Цанов, но при мен той не е правил хипноза, а само психотерапия. Иначе е хипнотерапевт също, и е добър психолог.

# 3
  • Мнения: 468
Иво Величков, който участваше в шоуто по bTV "Хипнотизаторът". Дай търсене в гугъла.

Иво Величков е хипнотизатор, а това е доста по различно от хипнотерапевт. Хипнотерапевта е психотерапевт, който използва хипнозата като част от своя терапевтичен "инструментариум".

# 4
  • Мнения: 554
Зная каква е разликата между хипнотизатор и хипнотерапевт. Иво Величков е и двете. Завършил е хипнотерапия в Лондон  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 768
Но защо твоята приятелка е решила, че тъкмо хипнотерапевт ще и бъде от полза? Смята. че ще постигне по-бързи резултати или смята, че по друг начин не може да и се помогне?

# 6
  • Мнения: X
Но защо твоята приятелка е решила, че тъкмо хипнотерапевт ще и бъде от полза? Смята. че ще постигне по-бързи резултати или смята, че по друг начин не може да и се помогне?
Да, всъщност и аз това си помислих... Може би друг метод от психотерапията може да се окаже по-подходящ. Но все пак трябва да се започне от някъде и да се опита.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 468
Но защо твоята приятелка е решила, че тъкмо хипнотерапевт ще и бъде от полза? Смята. че ще постигне по-бързи резултати или смята, че по друг начин не може да и се помогне?
Да, всъщност и аз това си помислих... Може би друг метод от психотерапията може да се окаже по-подходящ. Но все пак трябва да се започне от някъде и да се опита.  Simple Smile

Най-разумно е да се потърси квалифициран специалист - психотерапевт, който да разгледа проблема и да препоръча най-добрата форма на терапия. Мисленето от типа на "все отнякъде трябва да се започне", не е най-правилното в такива случаи. Ако се прави интервенция с неподходящ терапевтичен инструментариум проблемът може да се задълбочи.

# 8
  • Мнения: 468
Зная каква е разликата между хипнотизатор и хипнотерапевт. Иво Величков е и двете. Завършил е хипнотерапия в Лондон  Simple Smile
Браво на него, аз друга информация имам, но тя ще си остане за мен  Grinning

# 9
  • Мнения: X
Ниал, така е, съгласна съм. Обаче повечето психотерапевти биха опитали със своя метод на работа, който използват. Вероятно биха го преценили като най-подходящ. С "все отнякъде трябва да се започне" имах предвид, че жената трябва да отиде на преглед от специалист, а пък дано да попадне на подходящия за нея човек! От опит зная, че това не винаги е лесно.

# 10
  • Мнения: 468
Ниал, така е, съгласна съм. Обаче повечето психотерапевти биха опитали със своя метод на работа, който използват. Вероятно биха го преценили като най-подходящ. С "все отнякъде трябва да се започне" имах предвид, че жената трябва да отиде на преглед от специалист, а пък дано да попадне на подходящия за нея човек! От опит зная, че това не винаги е лесно.

Явно в България наистина всичко е псевдо... дълго време се съпротивлявам да го призная, но все повече този факт ми се набива в очите....

# 11
  • Мнения: 60
Ниал, така е, съгласна съм. Обаче повечето психотерапевти биха опитали със своя метод на работа, който използват. Вероятно биха го преценили като най-подходящ. С "все отнякъде трябва да се започне" имах предвид, че жената трябва да отиде на преглед от специалист, а пък дано да попадне на подходящия за нея човек! От опит зная, че това не винаги е лесно.

Явно в България наистина всичко е псевдо... дълго време се съпротивлявам да го призная, но все повече този факт ми се набива в очите....
Е не е така съвсем,но,че има псевдо-хипнотерапевти,-психоаналитици и др подобни-така е.Важното е да се попадне при човек който знае какво върши

# 12
  • Мнения: 554
Явно в България наистина всичко е псевдо... дълго време се съпротивлявам да го призная, но все повече този факт ми се набива в очите....

Псевдо има не само в България, а по цял свят. Няма защо да плюем нашата си къщичка. Светът се тресе от псевдо. Във всяко стадо си има мърша.

В крайна сметка наистина отнякъде трябва да се започне. Жената, търсеща помощ, е преценила, че иска хипнотерапевт. Какъв е проблемът да отиде при такъв? Ако не остане доволна, ще опита друг метод. Не е задължително да се почне от психотерапевт, но като гледам наистина всеки защитава неговия си метод на работа и си го препоръчва. А в крайна сметка, след като жената не е казала какъв й е проблемът, защо изобщо се дават препоръки, различни от това, което се пита в първия пост. Никой не знае какъв е случаят, но веднага се предлага психотерапевт - по някакви предположения навярно  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 520
Ако хипнотерапевтът е добър, първо изслушва пациента, и с оглед симптомите и оплакванията му се произнася дали за неговото състояние е подходящо да се приложи хипнотерапия или не.
Щом жената е решила твърдо да се консултира с такъв, не е добре за нея да бъде разколебавана и обърквана...

На никого не е известно какъв е проблема й, нито пък е казала че иска психотерапевт - а за да не иска, е напълно възможно и да се е консултирала вече с такъв и да има едно наум.

# 14
  • Мнения: 468
Явно в България наистина всичко е псевдо... дълго време се съпротивлявам да го призная, но все повече този факт ми се набива в очите....

Псевдо има не само в България, а по цял свят. Няма защо да плюем нашата си къщичка. Светът се тресе от псевдо. Във всяко стадо си има мърша.

В крайна сметка наистина отнякъде трябва да се започне. Жената, търсеща помощ, е преценила, че иска хипнотерапевт. Какъв е проблемът да отиде при такъв? Ако не остане доволна, ще опита друг метод. Не е задължително да се почне от психотерапевт, но като гледам наистина всеки защитава неговия си метод на работа и си го препоръчва. А в крайна сметка, след като жената не е казала какъв й е проблемът, защо изобщо се дават препоръки, различни от това, което се пита в първия пост. Никой не знае какъв е случаят, но веднага се предлага психотерапевт - по някакви предположения навярно  Simple Smile



Явно не разбирате. Само психотерапевт е кавалифициран да използва хипноза с терапевтична цел и само психолог със специалност клинична психология е квалифициран да прецени от какъв тип помощ човек има нужда. Ако е получил адекватно обучение,  би трябвало  да може да насочи човек към подходящият за конкретния случай тип терапия, без оглед на личните му предпочитания. Ето аз например не разбирам нищо от когнитивно-поведенческа терапия, но когато преценя че пациентът ми има нужда от такъв тип терапия - го насочвам към колега.
В случая тук се търси хипнотерапевт. След като се търси хипноТЕРАПЕВТ, значи целта е терапия.

"Какъв е проблемът да отиде..." проблемът е в това, че неподходящата терапия може да маскира и задълбочи една невроза или дори да направи невъзможно последващо терапевтично случване - такъв е проблемът в това човек да "пробва".

Общи условия

Активация на акаунт