афти

  • 60 813
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Мажи с Ваготил.Минават до сутринта. Само като го купиш да не се уплашиш, че пише за ерозии на шийката на матката. Ползва се за афти.-препоръчано ми е от стоматолог

# 16
  • Мнения: 200
Свекърва ми преди седмица и зараснаха /заляха/ афтите. както те развбирам са същите като нейните. Маза ги с какви ли не мазила , защото и казаха че било гъбички, един кожен лекар я шашна че трябва биопсия...... Накрая и мина от жабурене с отвара от живовляк и джоджен. Честно ти кавам че направо неможеше да преглъща и да се храни. Много  я боляха. Другото беше че имаше зъб който и дразнеше езика на точо това място и може би и той допринасяше.
Пробвай с тази отвара да я задържа в уста колкото може по дълго  през 2 часа.

# 17
  • Мнения: 2 082
имам и живовлек и джоджен,но това със жабуренето е мисия невъзможна.сега от време на време промивам с лайка.отдолу на езика са две големи бели рани с червено по края.
Цитат
Мажи с Ваготил...
мазах и с ваготил и с грануфорин,но нямаше ефект...
как се разбира дали са гъбички?

# 18
  • Мнения: 234
Ами дактарин орал гел е точно за гъбички и то в устата.

# 19
  • Мнения: 5 362
Вече писах в подобна тема -Гранулин от ветринарна аптека това е всъщност гранофорина който го спряха от производство.Много помага дори и за червено гърло.Маже се по 3пъти на ден
Това не е ли онова зеленото,и мирише на гадно?
Ако е то-много помага Peace

# 20
  • Мнения: 200
предполагам че е трудно жабуренето, ама колкото може. Аз се учудих от бързия ефект. Каза и личния лекар че са гъбички -как разбра с поглед незнам. Тя маза и с Ваготил и в аптека и даваха правено лекарство за афти , което използвали стоматолозите.......

# 21
  • Мнения: 216
Минават за 10 дена

мажи  с Дактарин_гъбички те се прибавят като вторична  инфекция и забавят оздравяването
а от гранофорина по хубаво лекарство за афти  няма,щом го имаш туширай  с него лезиите
Не давай солена и кисела храна,а по тачна и сладка

# 22
  • Мнения: 619
Не съм лекар, но доклокота знам и съм чела, това е резултат от силна киселинност на стомаха...променете храненето, никакви изкуствени храни, предимно плодове и зеленчуци, много лимони и смокини...
Мазилата не лекуват, те само потушават, а инфекцията може да тръгне и по червата...

# 23
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Солкосерил дентална паста  Grinning. Само няколко намзавания и ликвидира афтите.  Hug

# 24
ние имахме съшщия проблем.беше станала голяма работа;афтозен стоматит;гадна работа.пробвахме какви ли не мазила;ходихме всеки ден в продължение на 10 дни на зъболекар да го мажат с някакво специално лекарство.Нямаше никакав ефект.Оправихме се само с мед и сода.Две супени лъжици мед и една ч.л сода. Объркваш го и с една марла мажеш хубаво.
+

# 25
  • Мнения: 2 082
благодаря момичета  Simple Smile може би се подобрява положението ,защото малката успя да изяде една кифла и не плака.стоят си нещата,но явно трябва да мине още време за да изчезнат.много гадна работа-вече си помислих,че е някаква болест.карали сме херпангина,имаше афти,но такова чудо не е било...

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Солкосерил - за афти е. Минават за два дни максимум. 12,00лв., но няма ограничения от рода на това да се ползва до месец след отваряне. Също помага и при проблемно никнене на зъбки. Предписано ни е от стоматолог.

# 27
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
зъболекарката е изпратила по мъжа ми едно течно червено лекарство , да си намажа афтата в устата. Намазах я веднъж и тя веднага побеля. Някой знае ли какво е това лекарство и колко често трябва да се мажа / или може би само веднъж  newsm78/. Тя нищо подробно не му е обяснила , а и той не се е сетил да пита...

# 28
  • Мнения: 941
нямам идея,защо не я попиташ нея или в някоя аптека?

# 29
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
нямам идея,защо не я попиташ нея или в някоя аптека?
нямам телефона й, а момента не мога да отида до някоя аптека.... Cry

Общи условия

Активация на акаунт