Моля, гласувайте! (Избор на количка)

  • 1 824
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 750
Маг Ингланд е моят избор  Peace Супер удобна количка - достатъчно просторна за бебето, с обръщаща се дръжка, маневрена, минава през всякакви неравности, стабилна е. За зимата е чудесна, защото има покривало. Става и за лятна количка, има три позиции за вдигане на гръбчето. Вдигането става много лесно, а не като някои модели, на които толкова тъпо е направено, че ти трябват две свободни ръце, за да вдигнеш или свалиш гръбчето. Гледай и за това. Всички меки части се махат и се перат. Има джобове, коша е голям. За мен това е наистина една чудесна количка. Пък и цената й е доста сносна.

Тези Маг Ингланд са ми като самоходни танкове. Подозирам, че ако се опиташ да ги вдигнеш заедно с 8-10кг. бебе, чанта с пълно бойно снаряжение и една торба с покупки, ще ти е трудно  Mr. Green а повярвай ми, такива ситуации има.

Аз не мога да ти повярвам - такава ситуация при мен не е имало. Пък и със софийските улици точно "самоходен танк" най-добре се справя  Peace

# 16
  • Мнения: 748
гласувах за мага, но и кенгуру ми харесват, а и има доста добри отзиви и за тях.  Peace
аз имам маг ингланд принцес. много съм доволна, лека е, лесно се управлява и вози много меко. големите гуми определено са предимство. Naughty това го разбрах чак когато си купих лятна количка, но по-добре късно отколкото по-късно.  Wink моделите след 2005 имат колани и през раменете, така че на бебето му е много трудно да се измъкне, или поне не по-лесно от всички останали колички. Peace
никога не ми се е налагало да я вдигам окомплектована както jj okocha е описала и дори ми е трудно да си представя подобна ситуация. Thinking ама знам ли, може пък на някои да им се случва. Peace
единствения недостатък е, че ако дръжката се обърне става по-трудна за управление, но аз рядко съм я ползвала така. беба предпочиташе да ме вижда. други обаче казват, че се свиква и не е толкова трудно. може би с модела принцес рол, който е с въртящите колела да е по-лесно. не знам.

а за лятната количка.. със сигурност в един момент ще те засърбят ръцете да си купиш. ако не за друго, просто ей така за разнообразие.  Wink затова според мен е най-добре количката да е удобна за малко бебе. и като порасне друга количка. Peace
 

# 17
  • София
  • Мнения: 1 845
Нямам представа от ценовия диапазон на по-новите марки, но Чиполино не е ли вариант?
Моята количка Неонато-сруваше около 650-700 лв е като този модел например http://family-bg.com/prX_1230.htm, само дето в допълнение има кошница. Н ачико моделът за около 900 лве същият. Какво да те посъветвем:
1.Количките от този тип, които се сгъват на чадър, са лекички и могат да се ползват спокойно  за летни.По парковете бъка от такива, рядко майките си купуват по-летен вариант от "летния" на самата количка.
2. Въртящите се гуми са много удобни. Може да е триколка, но пак гледай да се върти предната гума.
3.Дръжките ,които се въртят от едната и другата страна са удобни, само кагато това може да се извършва, без да се мърда коша ,за да не се наруши спокойствието на бебето. В смисъл-например слънцето пече в лицето на детето и то може да се събуди.Тогава с въртенето на дръжката бихме се измъкнали от тази ситуация. Същото обаче би станало и с чадърче-а то неминуемо ще се наложи да купиш.
4.В момента има страхотни модели на Кенгуру, супер стилни, предполагам и усъвършенствани.Много ми харесват. Докато Маковете са си същите от времето на Али-2004г.
5.На другарчето на Али е Кенгуру/2004г/. Единственото неудобство е, че платът беше един по като шушляк промазан и в началните моменти на изправянето детето много се приплъзваше надолу по плата. Та седеше леко сгърчен все. newsm78
Това се сещам сега.

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 01:43 от marissha

# 18
  • София
  • Мнения: 1 845
За коланите през раменете-това наистина  е голямо удобство. Но и на това намерих цаката-девойката не искаше с колан и стоеше права в количката-с каишете за прохождане я фиксирах дотолкова, доколкото да не падне напред Wink
За големите гуми-че возят по-леко и преминават много препятствия-също съм съгласна, но има и модели на Кенгури със сравнително големи гуми ,без да са огромни и да са много тежки.
Колкото до факта ,че ще те засърбят ръцете за нова, по-лека количка за лятото-и това  е вярно.
От опит мога да ти кажа, че в парковете с летните варианти на Макове, и по-често кангуру, не съм виждала , но е бъкато с чадъросгъваеми комбинирани колички.
Май за Кенгуруто съм newsm78

# 19
  • Мнения: 2 019
С 2 ръце гласувам за Mag England Принцес Рол Peace Много лека, практична и удобна количка на съвсем изгодна цена. Щом чакаш зимно бебе, може да си вземеш и порт-бебето към нея.
Cangaroo са тежки и тесни. Sad
Peace

# 20
  • Мнения: 3 926
5.На другарчето на Али е Кенгуру/2004г/. Единственото неудобство е, че платът беше един по като шушляк промазан и в началните моменти на изправянето детето много се приплъзваше надолу по плата. Та седеше леко сгърчен все. newsm78
Това се сещам сега.

Всъщност "сгърчването" не се получава от плата, колкото от факта, че седалката няма наклон назад и ъгълът м/у облегалката и седалката е напълно прав. Ако седалката има наклон назад той естествено прихлъзва детето и не му позволява да се изхлузва напред. Не знам дали ме разбрахте ooooh! но това е обяснението. Що се отнася да Кенгуруто - при тегло от 15-17 кг. само на количката нищо не може да ме накара да купя такава Naughty

# 21
  • Мнения: 748
Всъщност "сгърчването" не се получава от плата, колкото от факта, че седалката няма наклон назад и ъгълът м/у облегалката и седалката е напълно прав. Ако седалката има наклон назад той естествено прихлъзва детето и не му позволява да се изхлузва напред. Не знам дали ме разбрахте ooooh! но това е обяснението.

аз те разбрах, но не е вярно. зависи си от това колко е шавливо бебочето. моето диване в кошницата за кола редовно се изхлузваше напред, и то така, че гърба й да е на най-хлътналото място, а дупето на предния ръб  Crazy при това вързана с коланите.... за кошница нео нато става въпрос, но мисля, че ъгъла е същия като на другите.

от друга страна пък в количката не мога да се сетя да е правила тоя номер..  newsm78 там направо искаше да изскача навън....  Laughing добре, че коланите я придържаха...  Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 245
Много ви благодаря за подробните отговори, страхотни сте момичета   bouquet
Аз обаче още не съм се решила  newsm78
Имате ли представа колко са тежки Cangaroo Extravagance и Comfort? Мага ми се струват не много тежки за комбинирани колички. То е ясно, че няма как да си купя лека количка при моите условия. Мага имат всички екстри, но виждам, че има повече гласове за Кенгару... Голяма чуденка  Simple Smile
Виждам, че си в София Grinning http://www.bebemarket-bg.com/main.html Защо не погледнеш в този магазин - внасят АВС дизайн, които са хубави колички на доста прилични цени.

Допадна ми идеята да си купя немска количка, но май са скъпички за мен. Единствено за Tech Rider S на ABC Design четох някъде, че е 330 или нещо от този род. Тя изглежда добре, но ми е трудно да преценя дали ще държи достатъчно топло през зимата  Thinking

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 563
За Кангару не мога да кажа нищо, но Маг Ингланд купих след като изчетох тук само суперлативи - е, по-тежка и неманеврена количка трудно може да се намери.

# 24
  • Мнения: 17 407
Нито едната. И все пак, ако наистина трябва да избирам между двете- Cangaroo, макар и да не съм ползвала. Обръщащите се кош или дръжка изобщо не са най- важното нещо при избор на количка. ЗА тези парички( около350) ти препоръчвам Джордани, макар и да не отговарят на горните условия.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 423
От двете посочени гласувах за Cangaroo. Според мен е по-стабилна от Маг Ингланд  Peace

# 26
  • Мнения: 5 250
ЗА тези парички( около350) ти препоръчвам Джордани, макар и да не отговарят на горните условия.

 Peace

Дори комбинираната на Чиполино е по добър вариант. Но ти си решаваш все пак  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 255
Радина съмнявам се че Чиполиното е по- добрият вариянт от Джорданито ..не искам да те засягам извини ме наистина но двете не могат да се сравняват изобщо едната е просто клас над другата. Чиполиното е прости ми ма голям б..

# 28
  • Мнения: 5 250
Demmi нещо не си разбрала  Naughty
Не казвам че Чиполинската е по хубава от Джорданито, а от Маг Ингланд. Напротив подкрепям мнението на Венера  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 062
Погледни все пак АВС. Магазина е зад кино "Изток", близо ти е. От личен опит ти казвам - много са добри тези колички. Нищо общо с другите две. Иди ги разгледай, пък ако не ти харесат или цената не е добра, тогава мисли за тези двете.
И друго - в крайна сметка ти си решаваш. Отиди, разгледай трите, пробвай ги и която те грабне - взимаш и спираш да се чудиш.

Общи условия

Активация на акаунт