Любопитно!

  • 1 314
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, гледах го това, в блог Образование е пуснато отдавна.
Интересно е за малките ученици, но е удобно само с числа с цифри 1, 2, 3 и 4, нагоре става вече объркващо.

# 16
  • Мнения: 1 100
Ми... то така се смята по принцип. Така се учи в училище. Само че пишат цифрите една под друга

Точно това е объркващото и води често до грешки. Понякога не ги подреждат правилно.

# 17
  • Мнения: 6 910
Ми... то така се смята по принцип. Така се учи в училище. Само че пишат цифрите една под друга

Точно това е объркващото и води често до грешки. Понякога не ги подреждат правилно.
На мен пък ми е по-лесно, твоят начин е по-дълъг.

# 18
  • Мнения: 1 100
Ми... то така се смята по принцип. Така се учи в училище. Само че пишат цифрите една под друга

Точно това е объркващото и води често до грешки. Понякога не ги подреждат правилно.
На мен пък ми е по-лесно, твоят начин е по-дълъг.

Ох, на мен по-лесен ми се стори, макар и по-дълъг. На мен с чертичките ми отнема много повече време от всички други начини, които знам.
Толкова ми хареса моя начин, че за минутка забравих как се смята по нормалния.  Joy

# 19
  • Мнения: 6 993
Да, гледах го това, в блог Образование е пуснато отдавна.
Интересно е за малките ученици, но е удобно само с числа с цифри 1, 2, 3 и 4, нагоре става вече объркващо.
Аха, аз пробвах с 68 по 68, в чудо се видях как да разделя точките Crazy
Лиляна, радвам се, че посещаваш блога  bouquet

# 20
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Пресечните точки са си чисто умножение Wink
Я смятайте обаче 98898*7898 /примерно/.
Има да си чертаешшшш  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 100
Пресечните точки са си чисто умножение Wink
Я смятайте обаче 98898*7898 /примерно/.
Има да си чертаешшшш  Laughing

А то това е номерът. То лесно се умножават двуцифрени и трицифрени.  Laughing  Оттам нататък линийките и точките са безполезни.

# 22
  • Мнения: 48
На мен ми стана интересно,въпреки че едва ли ще смятам някога по този начин.Допадат ми разни такива нещица,нестандартни

# 23
  • Мнения: 227
На мен ми стана интересно,въпреки че едва ли ще смятам някога по този начин.Допадат ми разни такива нещица,нестандартни
PeaceРазбира се,че едва ли някога ще смятаме така.Просто ми стана интересен този начин . Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
Много интересно! Ще вземе да ми стане забавна
омразната математика Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт