Примерна схема за захранване

  • 191 704
  • 612
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 695
Царевицата е без глутен.  Peace

# 466
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 464
Милички, моля ви бързо за съвет  Praynig

Днес дадох една лъжичка от пюре на Нестле със зеленчуци и вътре има царевица. Бебчо е на 6 и половина месеца, засега съм въвела само зеленчуци, плодове и оризова каша без глутен. И изведнъж сега ме зачовърка мисълта - царевицата нямаше ли глутен?

За каква реакция да следя newsm78

/Извинявайте, ако сте го коментирали вече, но не мога да намеря с търсачката нищо. Авно паниката е лош съветник/

Гледай етикетите, там пише има или няма глутен... Peace

# 467
  • Мнения: 498
безглутенови: ориз, царевица, елда
глутенови: овес, пшеница, ръж

# 468
# 469
  • Мнения: 498
За да бъда по-точна:

безглутенови: ориз, просо, царевица, елда, капладжа

глутенови: пшеница, ечемик, овес, ръж

# 470
  • Мнения: 304
drize - и аз не разреждам кашата с кърма, а взех мляко ХИП № 1 и с него.

# 471
  • Мнения: 97
  Peace Здравейте МАМИ! Ние се захранихме на малко преди навършени 6м. Мъника си просеше от нашата храна. Захраних до с домашно приготвена каша от кафяв ориз. Лъжичка след лъжичка след кърмене /колкото иска/. Така след 5 дни въведох тиквичка към ориза. По същият начин. После въведох картоф, морков, елда...започнах да ги комбинирам помежду си. Въведох и плодове - банан, ананас, круша, ябълка, авокадо, папая. Ползвах и една табличка публикувана във форума от Бу /комплименти/. Купешки пюрета не се приемаха.
Относно бадемовото мляко... съветвам те да не го ползваш на този етап - мощен алерген е. Като не искаш да се цедиш, добавяй АМ.
  bouquet

# 472
  • Мнения: 304
Майчета, аз пак досаждам с моите безкрайни притеснения:

Бебо го захраних на 5 навършени месеци. Досега съм въвела
Зеленчуци: морков, картоф, тиква, тиквичка, карфиол, зелена чушка, царевица. /грах - даде реакция и ще пробвам пак по-натам/
Плодове: ябълка, круша, сини сливи, боровинки, банан
и оризова каша

Използвала съм само готови пюрета и съм си забърквала миксове от тях. Единствено зелената чушка е домашна, сварена и пасирана и съм добавяла по 1 ч.л. в друго пюре.

В момента менюто ни е:
08:00-08:30 - кърмене
10:00-10:30 - 30 гр. (1/4 бурканче на ХИП) плодово пюре
12:00-12:30 - 100-125 гр. (почти или цяло бурканче на ХИП) зеленчуково пюре
15:00 (но мисля да го изтегля към 16:00 ч) - 70 гр. каша разбъркана с 30 гр. плодово пюре и кърмене
19:00 - кърмене
20:30-21:00 - кърмене /това кърмене идва след къпането и после заспива, затова е толкова скъсен срока, просто бебо си иска/
и нощем когато си поиска, а напоследък си иска през 3-4 ч.


Имам следния въпрос и молба за съвет: На обяд бебчо отказва да яде повече от 100-125 гр., даже рядко си изяжда цялото количество. После не го кърмя, защото исках това ядене да е заменено (трябва да се връщам на работа). Днес обаче на обяд направо се съдра да реве и след 100-те гр. пюре му дадох да се накърми - така е сукал - като невидял  #Crazy. Кажете какво да го правя? Как другите бебета си изяждат по 160 гр. пюре, та и за още питат, а моя дзвер не ще?   Banghead

# 473
  • Мнения: 791
 Mary Jane  на колко е бебчо?
Относно въпроса ти - може би бебчето ти иска по малко пюре  и да си досуква повечко
Моят бебок е на 8мес. и половина, и колкото и да ми се иска да имаме поне едно заместено хранене не мога да кажа че имаме
 Режима ние е долу-горе същият - само че количествата са различни, и то доста (сутрин имаме едно ранно кърмене; следва закуската около 200гр.; обяд - 70-80гр. супа + 1сухар,пюре около 180-200гр. заспива със сукане  Mr. Green ; следобедна закуска 200гр.; вечеря сукане; като след това последното кърмене заспива и до сутринта си посуква още веднъж,а понякога и по вече ) ,та сега и аз да попитам - Какво е  максималното количеството което трябва да давам?
Да не би да е много  newsm78 , но пък бебчо не наддава много,даже може да се каже че е слабо бебе - на 8 месеца беше 70см. и 7.850кг.

# 474
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Mary Jane децата са различни, някои просто така се пристрастяват към гърдата, че хапват малко от другата храна, макар на мен цяло бурканче зеленчуково пюре да ми звучи добре. Режимът на хранене също изглежда добре, имайки предвид моя където всичко е кърмене, кърмене и две твърди хранения пак предшествани от кърмене..... Опитвай малко по-малко да намалиш кърменето на храненето, което искаш да заместиш. Това е процес, който ще отнеме време, няма да стане изведнъж, а ако опиташ според мен само ще стресираш бебето. Всичко с времето си. Давай с по-една лъжичка повече пюренце.....и увеличавай. Има и друго /незнам на колко е бебчето/, но по принцип децата на възрастта на сина ми /че и по-рано дори/ вече се научават да си "искат". Обикновенно, ако виждат майката те я свързват с приятното удоволствие на кърменето и съответно ако не я виждат не си търсят и кърмене.

contesa щом детето си наддава добре /т.е. нормално/ не виждам защо се притесняваш от количествата. Може просто бебчето да има бърз метаболизъм..... За моят син тези количества наистина са фрапантни, просто защото той не може да изяде толкова,  стисква уста и край...., но пък наддава доста добре, така че аз също не се притеснявам. Пък и като гледам мерките на малкото ти слънчице - ми иделни са!
И пак за пореден път ще кажа - гледайте децата и се водете по тях, те са нашия пътеводител напред и са различни - едно с едно не си приличат Simple Smile

# 475
  • Мнения: 304
Ами бебчо е почти на 7м., т.е. захранвам от почти 2 месеца. И той стиска устата, но после хапва още 3-4 лъжички и тогава вече си разтърква очичките и край - нито хапка повече. Така че не ми се получава да увеличавам количеството пюре, защото бебчо не дава. Най-странното е, че като изяде 100 гр. пюре и без да го кърмя после е толкова щастлив и гука, все едно си се е наял. Направо нищо не разбирам вече  Tired.

А същото става и когато мен ме няма и го храни баща му или майка ми.  newsm78

Иначе наддава добре - по мои мерки е 67-68 см и 8 кг преди 1 с-ца.

# 476
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен! Hug
Мой ред е да споделя как върви захранването ни. След голямата истерия от миналата седмица тази нещата са доста по-различни. От понеделник до петък домашно картофено пюре. Събота картоф+морков, а днес му дадох същото, но морковите бяха на HIPP, че домашните свършиха. Мисля още 2-3 дена да давам така смесено и после да го пробвам на готови пюрета.
От утре мисля да започна захранване с оризова каша та по този повод да питам кога трябва да я давам? Педиатърката каза да замествам следобедно хранене, но тук прочетох, че новите храни се дават сутрин. А по колко каша трябва да изяждат на едно ядне? И първо кърмене и после каша или обратното?

# 477
  • Мнения: 367
здравейте,

ние ядем от 9 дена. 5 дни давах картоф с кърма, после картоф с морков и кърма 3 дни и последните 2 сме само на морков. мислех всяка нова храна да я давам за по 5 дни, но малката си хапва добре твърдата храна и реших да премина на всеки 3 дена по нещо ново. яде по 50 грама за да не замествам хранене. проблема при нас е че малката  иска да я кърмя много често на час час и половина. не знам защо е така. имам кърма, но тя си цоква 3 минути и отказва повече. пробвах да минем поне на 2 часа като я забавлявам и нося на ръце, но не се издържа така тя постоянно се навира в пазвата ми. направо си ме съблича като реши, че е гладна. единствено след пюрето не ме търси 2 часа 2 часа и половина. вечер сме същата картинка яде поне 3-4 пъти. понякога много го закъсвам за сън. тя си цоква и заспива. после почва да се върти и изпуска бибата и я иска аз ставам да я давам поне 5 пъти между храненията и в 4-5 часа вече не издържам и ставам. понякога мъжът ми я извежда на разходка между 2 хранения за час два за да си почина аз малко. посъветвайте ме как да увеличава времето между храненията. нашите са повече от 10 на ден. като чуя ,че някои е на 5 хранения направо не знам как са го постигнали това.

# 478
Здравейте мами,благодаря ти Косе Босе за съвета вече започнах да давам картоф с морков харесаго днес ни е първия ден.Въпросът ми е по колко да му овеличавам на ден?Защото до сега карах колкото изяде толкова не съм го мъчила.Мисля да давам оризова каша следобяд какво ще ме посъветвате.За сега менюто не е бедно:
7:00кърма
9-10:00 картоф с морков
12:00кърма
2:30 оризова каша и след това само на кърма
Тежим 9.500кг
Май много сме дебели,поне аз така мисля.Какво ще кажете за менюто ми,или трябва и още нещо да добаавя към храната му.Благо даря ви предварително.
 

# 479
  • Мнения: 19 355

според вас възможно ли е дъщеря ми да получи алергична реакция от пюре от пуйка (с тиква, картоф и царевично масло).

първите четири дена давах съответно по 1,2,3,4 лъжички.на петия дадох повечко и днес още повече.още вчера обаче получи зачервено дупе и обривът от АД по едното й краче се засили.днес вече ака три пъти слуз и вода.

възможно ли е реакцията да е толкова забавена?

преди това съм давала тиква и картоф по 10дена и нямаше реакции.сега пуйката е новата храна и знам,че е най-ниско алергенното месо.

Общи условия

Активация на акаунт