Примерна схема за захранване

  • 191 584
  • 612
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 6 676
.....вече сериозно започнах да се отчайвам.малката просто нищо не яде.дори круша не иска.едвам изяжда  60мл пюре на ден .....
b_u_b_i, че ти на това малко ли му казваш? Simple Smile Когато Анна изяде такова количество, аз се радвам, че много е изяла, допреди няколко дни го докарваше до няколко лъжички, и едва отскоро хапва по 50-60 гр. зеленчуково пюре наобяд и 50-60 гр. каша или плодово пюре следобяд. И това при положение, че първо давам твърда храна и после кърмя, иначе изобщо няма да яде. Но се отказах да я мъча и тя внезапно прояде повече без натиск от моя страна, даже вчера отпушвах каналче, защото явно по-малко суче и задържам кърма. Sad

# 601
  • Мнения: 19 297
момичета,много ви благодаря за успокоителните думи.доста ми олекна като знам,че не сме само ние така и че има надежда да проядем.
duhi_puhi,шашнах се,защото майка ми всеки ден звъни и ми повтаря,че бебето трябва да яде и че не може така да продължавам с това кърмене.постоянно ми  намеква,че аз съм виновна за цялата работа със захранването.
за кашите за по-малки бебета предполагам,че лекарят имаше предвид  това,че кашата на Нестле съдържа освен ориз и рожкови,също и растителни мазнини и е с повече калории,а моята досегашна каша на Алнатура съдържа само пълнозърнест ориз без нищо друго и пише,че може да се дава от 2рата седмица след раждането.
няма да насилвам малката за сега,пък дано има подобрение.

# 602
  • Мнения: 796
Момичета,да попитам нещо- като въвеждам ориза,мога ли да го приготвя домашен,с моркови примерно,картофи да слагам ли незнам,някоя от вас правила ли е такова пюре?

# 603
  • Мнения: 304
Чудех се дали да не пусна нова тема, но реших, че тук му е мястото на въпроса ми:

КАКВО СИРЕНЕ да давам и от кога?

Споделете вие на каква възраст на бебо сте започнали да давате сирене и коя марка сирене сте избрали  Hug

# 604
  • Мнения: 319
Mary Jane, като навърши 7 м. започнах да му давам обезсолено козе сирене.

# 605
  • Мнения: 153
За пръв път дадох сирене /обезсолено/ когато малкия беше на осем месеца. Педиатърът ме посъветва да давам на първо време само краве и задължително купено от магазина. Причината за последното условие е, че готовото сирене се приготвя от млякото на повече от една крави. Така вероятността от развиването на алергия е по-малка.
По повод козето сирене - мисля си, че е силен алерген и трябва да се даде малко по-късно.

# 606
  • Мнения: 2 652
Никки, защо наистина не пуснеш нова тема с линк към тази, а в началото да сложиш обобщенията, които си си направила труда да извадиш.

# 607
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Защото още не съм готова  Laughing Ще извадя всичко по-ценно и тогава ще пусна новата тема.....А, до тогова пишете тук:)

# 608
  • Мнения: 1 449

Струва ми се, че подборът на най-ценните неща ще обезсмисли изписаните 30 страници. Които всъщност не са толкова много за четене при достатъчно желание и мотивация. Например, винаги ме е грабвал подхода и отделеното време от Никки към всички питания и мнения - и бих гласувала отговорите й да бъдат сложени на началната страница.

Мисля, че е добре новата тема да има просто линк към тази; който иска - ще я прочете, избирателно или подробно.

# 609
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
а да ви кажа и аз снощи гледах, гледах - има много важна информация, но извадена от контекста и от свързаните с нея цитати и други мнения - тя просто става безполезна. А от друга страна извадената информация дублира Библиотеката, така че май само ще пусна линк към старата тема.  newsm78

# 610
  • Мнения: 1 531
и аз мисля, че цялата тема е ценна с всички мнения на никки, косе босе и мнооого други мами Hug  и всеки заинтересован просто да си чете - всичко е важно Peace

# 611
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Никки, права си. Направо давай номер 2 с линк към номер 1. Май това е най-удачният вариант.    bouquet

# 612
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Мола не пишете тук. Има нова тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=236764.new#new

Общи условия

Активация на акаунт