Разсъждения по темата едно или две деца...

  • 29 022
  • 492
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 673
 Nassi74 ,потресе ме изказването ти!Ние сме 3 деца ,аз съм средното,но никога не съм се чувствала" резерва" #CrazyИ ако нещо се случи с едното дете,вярвай ми всичките деца на света да се съберат,не могат да го заместят.

Това за броя на децата си е въпрос на лична потребност на жената.Някои им е достатъчно само едно дете,колкото да пробват Mr. Green,а други ако има начин през година ще раждат.Въпрос на себеусещане бих казала...

Лично аз,след раждането на второто дете съм категорична,че две деца ми стигат Peace

# 451
  • Мнения: 891
Аз съм също на мнение, че е хубаво децата да са поне 2.
/въпреки, че засега имам само 1 дете/
Но, в крайна сметка всеки сам преценява за себе си колко деца иска да има.
Гаранция няма, че ако децата са 2 или повече, те ще се карат или пък, че ще се разбират.
Всичко е въпрос на характери, на възпитание, на стечение на обстоятелства...

Аз имам сестра. Като деца не сме се карали. Разбирахме се чудесно.
След като и двете вече създадохме свои собствени семейства обаче, отношенията между нас коренно се промениха. 

# 452
  • София
  • Мнения: 44 307
мн странен въпрос - колкото искаш толкова, те хората и като се обичат се карат, после се сдобряват....ако на теб самата обаче не ти се искат повече от едно деца - недей, няма да е нито първото, нито последното дете без братя и сестри.
Хората, които са единствени деца не са по-нещастни, по-лоши или изобщо по-различни от тези със брятя и сестри....
всичко си има и добрите и лошите страни...

# 453
  • Мнения: 4 965
Nassi74 ,потресе ме изказването ти!...

Защо не почетеш малко в "Родители - преживели загуба"?

Ако си отрежеш някой от пръстите на ръката, по-малко ли ще те боли от това, че си имаш още 4 и по същия ли начин ще изполваш тази ръка?!
 #Crazy
Родила съм 3 деца - живи имам само 2. Искам да имам още 1. Вярвай ми - никое дете не замества друго, нито страдаш по-малко, защото имаш други живи деца...
Детето е твоя плът и кръв, независимо дали е 1 или са /примерно/ 12!

А това дали ще се карат или обичат - зависи от много неща...

# 454
  • Мнения: 3 929
Винаги съм искала две деца - брат и сестра. Според мен е хубаво, но лично при нас - социалните и финансови условия не го позволяват. Или поне ние мислим така. Бих искала да осигуря на децата си добра среда за живот, но на този, а и на по-късен етап е невъзможно. Ще направя всичко възможно детето ми да е добре и да не става свидетел на лошите отношения, които са в момента между мъжа ми и родителите му. Затова засега не искаме второ дете. Но иначе - разбира се, че е по-добре. Всички се карат някога за нещо, но това не значи, че не се обичат.

# 455
azaf
Аз това сега го знам.Когато станах майка разбрах,че едно дете не може да се замени с друго.
Но да живееш цял живот с тая мисъл е леко казано убийствено за самочувствието ми.

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 15:16 от Nassi74

# 456
  • Мнения: 6 055
Когато нямаш брат или сестра и 56645420909-0 деца да има около теб пак няма да имаш подкрепата като тази на брат/сестра..... На тези който имат две деца им казвам евала, а на другите-  newsm78 Какво чакате!?!   Thinking  newsm04 twin_neutral newsm06 newsm05

# 457
  • Мнения: 8 769
Според вас как е по добре да имаш две деца при условие че може да се карат или едно- да е самотно, надявам се че ще пишете
Всеки решава това според собствения си опит и примерите, на които е бил свидетел.
Според мен лично-колкото повече деца-толкова по-весело, да му мислят родителите.
Както ще видиш и по-напред в темата-децата може да се карат и бият не само като малки.
Така че това не е никакъв аргумент да имаш/нямаш повече деца.
 Grinning

# 458
  • Мнения: 24 467
А още по- силен е аргументът, че е не всички братя и сестри се карат и бият.

# 459
  • Мнения: 4 496
Преди около 2 месеца си намерих дневника от ученическите години.Прочетох нещо,което бях забравила.Майка ми ме завела на гледачка(знаете какви години бяха),и тя и казала,че ще имам 3 деца-две момчета и едно момиче.Показах го и на нашия тати.Вярно е,винаги съм искала 3 деца.Не можех да си представя,че ще имам само едно или две.Винаги ме питат дали ги обичам еднакво.На такива въпроси,каквото и да отговоря,се започва едно обясняванеее....Децата ми са смисъла на живота ми.Ако зависи от мен-искам още едно. Grinning

# 460
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Когато нямаш брат или сестра и 56645420909-0 деца да има около теб пак няма да имаш подкрепата като тази на брат/сестра.....
Точно така е! Но аз това го разбрах, наблюдавайки моите деца. Може много да се дърлят, но са готови да се защитават със зъби и нокти.
Често се случва двете да се сдърпат и аз се намесвам, карайки се на едната, а другата веднага скача да я защитава.

# 461
  • Мнения: 2 556
Е, аз пък родих второ точно защото исках първото да на е само. И хич не ми се струва, че ако бях взела на сина ми куче, щеше да компенсира сестра му  #Crazy

# 462
  • Мнения: 326
Аз също се реших трудно за второ дете, най-вече от финансова гледна точка, а и от егоизъм дори, но според мен преимуществата да са две деца са големи и не съжалявам дори за миг че имам второ дете

# 463
  • Мнения: 4 965
Когато нямаш брат или сестра и 56645420909-0 деца да има около теб пак няма да имаш подкрепата като тази на брат/сестра.....
Точно така е! Но аз това го разбрах, наблюдавайки моите деца. Може много да се дърлят, но са готови да се защитават със зъби и нокти.
Често се случва двете да се сдърпат и аз се намесвам, карайки се на едната, а другата веднага скача да я защитава.

И моите са така.
Помежду си често се бият, хапят, дерат и т.н. /с други деца не го правят/, но ако някъде навън друго дете закачи някоя от тях - сестра й веднага я защитава и се обединяват двете /дори и преди секунди да са с дърпали те 2-те/.

# 464
  • Мнения: 4 406
като малки много се биехме със сестра ми. в пубертета станахме неразделни, а сега сме на 200 км една от друга и страшно си липсваме.
имам приятелка, която , по нещастни стечения на обстоятелствата, на 28 год си има само сестра си. съдба. добре, че не е сама.
затова искам поне 2 деца, да се поддържат, когато нас вече няма да ни има.

Общи условия

Активация на акаунт