Не ви ли притеснява гълтането на пастата за зъби?

  • 4 179
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Не ме притеснява.

# 16
  • Мнения: 3 034
ако и за това трябва да се притеснявам, ще ми дойде в повече....

разкажи и някаква история, свързана с твойто детство и как си гълтала пастата, пък си пораснала и не ти е навредило. ако много се притеснява, за известно време мийте зъбите само с вода. Peace

# 17
  • Мнения: 1 877
За да не се притесняваш,че детето гълта от пастата,по-добре я смени с тази на Чико,за която изрично пише ,че е безвредна при поглъщане

# 18
  • Мнения: 5 362
Не ме притеснява.

На пастите за зъби Ненедент и Чико пише изрично , че са съобразени с невъзможността на малките да изплюват и няма никаква опасност при  поглъщане .
Peace

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не се притеснявам, защото все още аз й мия зъбите - първо слагам много малко паста Ненедент-беби, после, след като изчеткам с ръка(измита естествено) и измивам устата, е, пак гълта сигурно малко, но то е много малко. Още месец два ще я изчакам и започвам и аз с показното за плюенето.

# 20
  • Мнения: 1 896
Ненедент без флуор и в съвсем малко количество.
Отделно се мъча да го уча, че пастата не се гълта, но докато се научи единственият начин е това.

# 21
  • Мнения: 550
Не ,не ме притеснява ,че гълта пастата за зъби.Детските пасти са съобразени с този факт,а и до сега няма странични ефекти. baby_neutral

# 22
  • Мнения: 1 520
Не притеснява особено.

Често я гълта, уж се учим да плюем, после отмиваме с вода.
Все си мисля, че детските пасти са съобразени с факта, кой ги ползва. Ясно е че са вкусни .

# 23
  • София
  • Мнения: 1 361
По тази причина Ицко все още си мие зъбите само с вода. На всички пасти, включително детски (дори на Чико) пише, че са безвредни при случайно поглъщане. Никъде не се говори за системно такова. Затова и не смея все още!

# 24
  • Мнения: 1 181
купувам Ненедент без флуор, може да се гълта. Иначе и моя не може да плюе още.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Паста слагам само за идеята,а не колкото грахово зърно както пише на упътването/Аквафреш/.Всичко се изгълтва.

# 26
  • Мнения: 234
Слагам съвсем малко паста върху четката,но нямам наблюдения да гълта от нея.Дори да глътне част от нея не се притеснявам.Все пак е детска паста и  предполагам,че производителите са съобразили способностите на децата със състава на пастите за зъби.Има толкова контролни органи,че няма страшно  Wink  Аз и брат ми като деца,дори си купувахме една паста/не си спомням как се казваше/,но имаше страхотен вкус  и аромат на ягодка,та съвсем умишлено си похапвахме от нея и то доста даже.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 040
купувам Ненедент без флуор, може да се гълта. Иначе и моя не може да плюе още.
И при нас е същото положение.

# 28
  • София
  • Мнения: 983
Ивайла вече може да плюе, жабурка и т.н., но винаги се получава поглъщане на малко количество паста преди това. По този случай съм изчела състава на почти всички пасти, които се предлагат на нашия пазар. Възмутена съм от безотговорността, с която производителите на детски пасти за зъби подхождат към проблема. Повечето съдържат откровени отрови. Най-безвредна за сега мисля, че е Ненедент(бебешката) и до ден днешен все с нея си мие зъбите.
От вас разбрах за Чико - ще я изчета и нея  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 10 825
Много добре си спомням, че като малка аз не само гълтах пастата, а направо си я ядях от тубичката. Много я обичах и го правех съвсем съзнателно. Не е страшно, ще се научи детето.

И аз така, много ми беше любима Heart Eyes Изяла съм мноооого тубички Laughing

Общи условия

Активация на акаунт