Дайте интересни идеи за торта за първи рожден ден

  • 15 916
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ако не държиш на разни фигурки,може да видиш моята плодово- еклерова торта.стана много вкусна и е с много лек крем  .

http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=sho … p;security=GcdaSl

# 16
  • Мнения: 2 609
Цитат на: jara
ако не държиш на разни фигурки,може да видиш моята плодово- еклерова торта.стана много вкусна и е с много лек крем  .

http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=sho … p;security=GcdaSl

Звучи вкусно,но не ми се отваря,дава ми грешка Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 517
И на мен ми дава грешка, но я намерих без това - трябва да е тази.
jara, a би ли дала рецептата?  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 517
Въобще някой ако знае конкретна рецепта, да каже. Че иначе ще ми трябва доста фантазия по картинки да измислям украса... Прегледах тези сайтове, но повечето украси са с особени продукти, които не се намират в България (лакрицови бонбони, тубички с боя, готови глазури...).  Confused

# 19
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Цитат на: petty
Въобще някой ако знае конкретна рецепта, да каже. Че иначе ще ми трябва доста фантазия по картинки да измислям украса... Прегледах тези сайтове, но повечето украси са с особени продукти, които не се намират в България (лакрицови бонбони, тубички с боя, готови глазури...).  Confused


Добре, кажи какво искаш да приготвиш, за да ти дадем съвети, какви украси можеш да направиш:)
В темата на Dee dee за розичките съм написала рецепта за фалшив марципан - от него например стават невероятни неща!

# 20
  • Мнения: 883
Petty, аз си харесах тази украса, според мен лесно ще стане с шоколад- разтопяваш го добре и го изсипваш в кръгла форма, след като стегне добре го разрязваш внимателно на 2 полукръга и получаваш "тялото" на пингвина. Главата по същия начин, само че ползваш по-малка форма.
http://familyfun.go.com/recipes/special/cake/cake_penguin/
Имам рецепта на много красива и вкусна торта с ягоди и блат-ореховка, ако искаш ще ти я препиша, просто не е подходяща за сезона.

# 21
  • Мнения: 3 927
Добре, защо не направиш Невероятно вкусната торта на Mamma. Аз имам подобна рецепта, която се разминава съвсем малко с тази и наистина е невероятно вкусна. Самата рецепта изглежда малко сложна и трудоемка, но всъщност не е така. Ето за какво става въпрос:



Необходими продукти:


9 яйца
1 чаена чаша захар
около 2 чаени чаши брашно
1/2 чаена лъжичка сода за хляб
2 супени лъжици какао
1 литър прясно мляко
2 прахчета ванилия
1/2 литър течна сладкарска сметана
1 чаена чаша сироп
1 чаша смлени или счукани орехи



За блатовете

- 4 яйца се разбиват и се смесват с 1 чаена чаша захар

- отделно се смесват 1 чаша брашно с 1/2 чаена лъжичка сода за хляб + 2 супени лъжици какао

- смесват се и се разбъркват добре с яйцата и захарта

Сместа може да се изпече в една тавичка и след това да се разреже на пластове, но може и да се пече на части - всеки блат по отделно.

Тавичката трябва да е намазана с масло и поръсена с брашно.
Пече се в предварително затоплена фурна, на 150 градуса.
Ако блатът се надуе - покрива се с фолио и се допича.

Ако не се пекат отделно блатовете, то след опичането трябва да се нарежат отделните блатове преди да изстине.


За крема

- 7 супени лъжици брашно се размиват в чаена чаша прясно мляко и се разбърква да стане гладка гъста каша.
- прибавят се 5 жълтъка
- разбива се добре
Ако сместа е много гъста - добавя се още мляко. Сместа трябва да стане като боза..

Остатъкът от млякото се кипва и се добавя 1 чаена чаша захар
На много слаб огън към млякото се добавя от сместа с брашното и жълтъците бавно и се бърка непрекъснато, за да не стане на бучки.
Когато започне да се сгъстява се добавят 2 прахчета ванилия.

Кремът трябва да е гъст.
Ако е на бучки се отнема от огъня и се бърка много или се прекарва през цедка, за да е съвсем гладък.

Кремът се оставя да изстине на стайна температура, като се разбърква от време на време, за да не хване коричка.

След като се охлади се добавят 5 белтъка разбити на сняг + 1/2 литър течна сладкарска сметана.

Оформяне на тортата

Реди се блат, поръсва се леко със сироп, намазва се с крем -> следващия блат.

Всеки блат се поръсва със сироп.
За цялата торта - около 1 чаена чаша сироп.
Сиропът може да е от компот или от сладко (2 супени лъжици сладко се размиват в чаена чаша вода, кипва се на огън и се прецежда)
Сокът, с който се поръсват блатовете, не трябва да е топъл.
Трябва добре да се поръсят крайчетата на блатовете, за да не изсъхнат.

След като се наредят всички блатове, разделени с пластове крем, тортата се обмазва добре от горе и отстрани с остатъка от крема.

Тортата се поръсва със счукани или смляни орехи.

Може да се украси по желание с цветни или шоколадови пръчици, стърган шоколад, целувки, плодове от компоти и т.н.

Ето линка:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1364&highlight=%CD%E … 0+%F2%EE%F0%F2%E0

********

Не ти трябват никакви сложни задгранични продукти.....можеш само да купиш малко готови фигурки за украса.
Аз ще заложа на тази рецепта за следващите рожденни дни, когато малката порастне и не ми се мота само из краката да се учи да ходи Wink

Успех, у чакаме после снимки Simple Smile

# 22
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
плодово-еклерова торта

блат по желание,може и готов от близкия магазин
моя е:
 6 яйца,
8 с.л.захар
9с.л. брашно . жълтъците се разбиват отделно.белтъците се бият със захарта,която се добавя постепенно.като се смесят яйцата се прибавя и брашното полека.
пече се на 200 градуса

крем¨:

4 ч.ч вода
3 жълтъка ,1ч.ч брашно ,1ч.ч захар. разбиват се жълтъците,прибавя се 1 ч.ч вода и брашното
на котлона се слагат 3 ч.ч вода (всичко студено),а към тях се прибавя по -горната смес.бърка се до сгъстяване и накрая слагаме ванилия.

тортата се маже отгоре с 1/2 п. масло и 1/2  пудра захар,разбито с миксер до бяло.от масления крем в другия слагаме 3 с.л.  и се бърка ,и обратно -от варения в масления- 3 с.л.
разделяме с помощта на конец блата на 2 и мажем по средата с варения крем.

после украсата е от предварително приготвени малки еклерчета,които слагаме по края на тортата,а вътре редим нарязани ягоди,киви,сливи,ябълка,зърна грозде.... и накрая желираме тая красота отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт