Бихте ли се върнали в България ако ви предложат същите условия на труд?

  • 17 750
  • 294
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 664
Хайде стига с тези обобщения, от моя кръг близки и проятели никой не живее кучешки живот...
А ако знаете колко хора живеят кучешки живот и тук!

Black Mamaba, Денис, мисля като вас!

# 121
  • Мнения: 2 292
Black Mamba , не става въпрос zа zаплата, zа пари, zа ваканции в чужбина.
Какво ще стане, ако някой те нападне на улицата , в парка и ти си с детето? ще дойде ли полиция? ще направят ли нещо. А ако поzнаеш иzвършителите и кажеш ей теzи бяха? Утре няма ли да те срещнат да ти наскачат пак?
А четеш ли в нашите деца? НА детската площадка две лапетии се сбутали, бащата на едното ступал майката на другото (че бил роднина на кметицата и всичко му е поzволено). А другото, което направило учителката луда да си играе с ГСМ ъ а и като му го вzела  мутренския му баща дошъл и я zаврял в миша дупка ... А какво ще стане, когато детето попорастне и го иzдебнат след училище и го пребият? Ти ще се оплачеш? На кого? С какъв реzултат? ... А ако някой твой роднина се раzболее? ЛЕкарите ще ги е грижа ли дали е болен или иzобщо няма да ги е грижа жив ли е или мъртъв???? А като си иzлеzеш от готино подредения с достатъчното пари апартамент ? Къде ходиш? По същите раzбити тротоари и на всяка крачка можеш да си иzпотрошиш краката. И какво като си на свръх скъпи токчета иz таzи кочина? А като си подкараш новото воzило (нали си с добра zаплата , zначи супер воzило ...) е zа какво ти е такова? По нашенските улици ти трябва луноход  newsm78 Та с какви темпове се влошава , пардон "подобрява " всичко това??????


# 122
  • Мнения: 2 292
Хайде стига с тези обобщения, от моя кръг близки и проятели никой не живее кучешки живот...
А ако знаете колко хора живеят кучешки живот и тук!

Black Mamaba, Денис, мисля като вас!


За Париж съм сигурна, там или имаш пари  и живееш като хората, или живееш кучешки живот. То в тоzи пренаселен град друго не ти остава .

# 123
  • Мнения: 1 761
Не бих се върнала в България.Но с удоволствие бих си прекарала там ваканциите-така хем детето ще вижда баба и дядо,хем ние с мъжа ми ще си починем малко насаме, а и майка ми се скъсва да ни глези,докато сме при нея.
За постоянно обаче нещо нямам желание.Всичките ми приятели са навън, а тези,дето са в Бг са се променили доста,откакто аз не съм там.Все по-ясно усещам как като се видим мислим по различен начин и понякога се питам как сме били най-близки приятели преди, а сега или няма какво да си кажем или сме на съвсем различни позиции...

България е много красива страна,когато я виждаш за две седмици през лятото на някой подреден курорт или в дебрите на някоя от многото планини.Когато обаче се разхождаш сред хората, виждаш колко голяма е разликата между стандарта им.Тогава ми става мъчно за всичките ми образовани познати,които не намират изход в заминаването навън и са принудени да оцеляват в едни много жестоки условия.Особено възрастните хора,инвалидите и децата от бедни семейства.

# 124
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Black Mamba , не става въпрос zа zаплата, zа пари, zа ваканции в чужбина.
Какво ще стане, ако някой те нападне на улицата , в парка и ти си с детето? ще дойде ли полиция? ще направят ли нещо. А ако поzнаеш иzвършителите и кажеш ей теzи бяха? Утре няма ли да те срещнат да ти наскачат пак?
А четеш ли в нашите деца? НА детската площадка две лапетии се сбутали, бащата на едното ступал майката на другото (че бил роднина на кметицата и всичко му е поzволено). А другото, което направило учителката луда да си играе с ГСМ ъ а и като му го вzела  мутренския му баща дошъл и я zаврял в миша дупка ... А какво ще стане, когато детето попорастне и го иzдебнат след училище и го пребият? Ти ще се оплачеш? На кого? С какъв реzултат? ... А ако някой твой роднина се раzболее? ЛЕкарите ще ги е грижа ли дали е болен или иzобщо няма да ги е грижа жив ли е или мъртъв???? А като си иzлеzеш от готино подредения с достатъчното пари апартамент ? Къде ходиш? По същите раzбити тротоари и на всяка крачка можеш да си иzпотрошиш краката. И какво като си на свръх скъпи токчета иz таzи кочина? А като си подкараш новото воzило (нали си с добра zаплата , zначи супер воzило ...) е zа какво ти е такова? По нашенските улици ти трябва луноход  newsm78 Та с какви темпове се влошава , пардон "подобрява " всичко това??????


две от приятелките ми са от много забогатялите. пред къЩите им има 24 4асова охрана и движат с такава. и те, и децата им. ай мерси. преди 2 години като си ходих бяхме в едно уж много "ин" и културно заведение. еми на края на ве4ерта стана един екШън, та се по4увствах в американски гангстерски филм, побеля ми косата за 20мин под масата. биде ми обяснено, 4е "от време на време се слу4ва" и "се свиква"  Shocked

за у4илиЩни изцепки с децата на "добро състоятелни" родители се наслуШах  и много благодаря, но предпо4итам да държа дъЩерите си на порядъ4но разстояние от подобни екземпляри.

и пр. и пр. не знам заЩо се върти само около финансовата страна, стандартът не е само мангизи.

Хайде стига с тези обобщения, от моя кръг близки и проятели никой не живее кучешки живот...
А ако знаете колко хора живеят кучешки живот и тук!

Black Mamaba, Денис, мисля като вас!


за какво се дразниШ не разбирам. много ми е приятно за твойте приятели, но това е тема, всеки си казва гледната то4ка. едни са оптимисти4ни, други обратното... разни хора и т.н., нали знаеШ?  Wink
4овек има право да си избере къде да живее своя, бил той и ку4еШки, живот  Peace

# 125
  • Мнения: 1 242
Бискара, труден избор.
Според мен, което и от двете решения да вземеш, ако застанеш твърдо зад него, то ще е правилното. Аз също съм на мнение, че равното количество пари не ти дава равното качество на живот. Не искам обаче да съм на твое място... Успех!

# 126
Сигурно е много тъжно да си принуден да живееШ в 4ужбина, копнееики по България .....

# 127
  • Мнения: 2 051
Работниците по обектите ,не говоря за хората от малцинствен произход....

Интересно ми беше да чуя гледната точка на работниците по обектите, наистина не я познавам добре, пък и не е от най-разпространените във форума. 
Благодаря ти за което. Peace
Мисля, че изобилието на гледни точки е само за добро.

# 128
  • Мнения: 1 465
Аз пък сигурно бих се върнала. Всъщност не знам. Хубавите ми спомени са доста Simple Smile Вярно, че е пълно с неуредици, но не знам кой беше споменал в началото, че все някой трябва и с това да се захване (не казвам че аз ще оправя неуредиците). Но според мен нещата няма да останат на това ниво, все ще има някакво развитие към по-добро. newsm78
 

# 129
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Всеки месец имам нов отговор на този въпрос.  Laughing
До скоро бях от закоравелите емигранти. Днес гласувах с Да. Не като завръщане, а като алтернатива на живота ни тук, за няколко години. Мисля, че може да се окаже крачка напред. А може и да се заблуждавам. Не съм ходила в България от 2 години и не знам има ли подобрение, няма ли. Ще видим през септември.
Това, което винаги ще е положителното в България, е че имаш познати там, да си търсиш добра работа, да започнеш бизнес, всичко. Тук за всичко се бориш двойно. И не че не е сладко да си е само твое постижение, но понякога дотяга. Сигурно е друго, ако единият от двойката е от страната, в която живеете.
Отрицателното е ясно - за мен дотолкова, че ако сме там и имаме второ дете, обмислям да дойда дотук да го родя. Незаченат Петко, но такава съм аз, с дълга перспектива.  Laughing
А и мисля, че не искам децата ми да ходят на училище в България, затова смятам, че сегашният период е уместен за нас - после пак наобратно. Лошо няма.

# 130
  • Мнения: 2 032
Сигурно е много тъжно да си принуден да живееШ в 4ужбина, копнееики по България .....
И да смяташ всеки в тази страна за "себично, егоистично, ограничено и вечно оплакващо се същество, думата личност не им е позната", ама и да си женен за един от тях. Мъка.  Twisted Evil

# 131
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
И да смяташ всеки в тази страна за "себично, егоистично, ограничено и вечно оплакващо се същество, думата личност не им е позната", ама и да си женен за един от тях. Мъка.  Twisted Evil
Ей, пак ли ще се заяждаме. Каква е тая пуста завист, че съм омъжена  за местен?! Ти живееш в Лондон, там англичани няма, а аз говоря за истинските англичани, а не натурализираните.

# 132
  • Мнения: 948
До скоро бях от закоравелите емигранти. Днес гласувах с Да.

Е, Боре, аз ли се оказах най-свирепия емигрант  Simple Smile Давай първа стъпка, към Европа първо, после ще го мислим за БГ. Не съм се отказала да те привлека в Лондон Simple Smile

След 12 години в САЩ и 1+ в Англия, просто не мога да си представя връщане на този етап. Покрай ученето, работата, семейството (съпругът ми е българин), животът ми сега е тук. Особено като сме толкова наблизо, пътуваме често, ще ни идват на гости; наистина като че ли вече разстоянията нямат толкова значение. Сега ако ми пуснат и директен евтин полет до Пловдив...че аз имам приятели, които от София си ходят по-рядко в Пловдив, отколкото аз...

Чета някои от мненията за Англия, за англичаните (в тази и други наболели теми), и се чудя, аз на по-друга планета ли живея, сляпа ли съм, какво не разбирам...Може би ми е рано и още не ми е минал "младоженския" период, ама засега се чувстваме добре.

Ако не говорех езика, или нямах работа/реализация, щеше да е различно. По друг начин не мога да си го обясня.

Сега видях и последното, Дорет, какво значи че в Лондон англичани няма??? Ами преместете се тук тогава.

# 133
  • Торонто
  • Мнения: 837
Наистина е интересно какви са тези ваши работи които може да напуснете в чужбина, да се върнете за няколко години в Бг, после пак в чужбина и т.н. За мен е проблем ако се прибера в Бг мисля че после може пак да поискам да замина, но след като съм си напуснала тук работата няма как да ме вземат после пак. Поне аз така мисля, или поне е доста рисковано, а да емигрирам втори път и пак отначало да търся работа нямам никакви нерви за това.
И друго - какво е лошото на образованието

# 134
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Чета някои от мненията за Англия, за англичаните (в тази и други наболели теми), и се чудя, аз на по-друга планета ли живея, сляпа ли съм, какво не разбирам...Може би ми е рано и още не ми е минал "младоженския" период, ама засега се чувстваме добре.
Ох, не си сама с това си чувство, тук съм от почти 7 години  newsm78
Вече пред българи само лоши неща ще говоря за Англия и ще я оплювам, защото ако им се случи да дойдат и останат разочаровани, поне няма да изпитвам чувство на вина  Rolling Eyes
Иначе силно се надявам да не се сблъсквам с другата Англия, по скоро бих искала да видя другата България, която се е променила толкова много в положителна посока за тези 7 години. Явно ежегодният ми престой в БГ не е достатъчен, за да го оценя, знам ли  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт