Бихте ли се върнали в България ако ви предложат същите условия на труд?

  • 17 747
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ДА! Изненадана съм от отговорите. Очаквах почти 100% момичетата да искат да се върнат.
Колко пъти съм търсила работа в БГ със международни компании, със по-високо заплащане.
В БГ и децата ми ще получат по-добро образование, и ние ще се чувстваме по добре, и приятелите ми ще са наблизо... толкова много неща мога да изброя.
Нямам никакви съмнения, България е прекрасно място за живеене.

ей това пък толкова дълбоко ме съмнява, 4е не ми се говори. мисля, 4е вси4ки живеем със спомени... реалността май хи4 не се доближава до тях.
но и моето мнение е, 4е България изобЩо не е място за живеене, та явно за това са ни разли4ни вижданията.

# 31
  • Мнения: 945
Не, zа бога. Животът ми се състои от малко повече неща от работата и пари. Не дай си боже да се раzболееш, особено ако си на въzраст. Ако не набриош една маса пари на някой си ще те оставят да си умреш като куче. И дори и да си платиш, пак като към куче ще се отнасят към теб.  Много съм и насъбрала на БГ, особено по тоzи пункт. Раzбрах косвено какво оzначава някой от блиzките ти да умира, а на "лекарите" да не им дреме. Конкретно на въпроса НИКОГА

# 32
  • Мнения: 907
Какво бихте предпочели, да живеете в собствен апартамент в София например и да работите сами, или да работите в офис в Зап. Европа и да плащате наем и средствата да ви стигат точно за месеца.

Предпочитам да имам собствен апартамент и тук и в София Grinning. Да работя самостоятелно, но и да мога да се върна като "наемен работник" с добра заплата, ако ми дойде нанагорно или искам да се разнообразя Grinning. Във всички случаи предпочитам доходите ми да не стигат само за 1 месец. Понеже стандартът в БГ е по-нисък, ако доходите ми са много повече от необходимото за 1 месец на запад, те ще ми стигат и за София Grinning.

А сега сериозно - ако си намеря дейност в БГ, която ме удовлетворява дори и за не толкова пари като тук, връщам се. Не ме спират бюрокращини и какво правел този или онзи, тук съм се преборила с тези неща. Друг е въпросът за другите членове на семейството, как те ще се устроят там.

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 15:57 от MegiX

# 33
  • Мнения: 3 423
Преди 2 месеца бях в БГ.
Това е държава на риска.
Отваряш очи и се качваш
на влакчето с лупингите.
Иначе имам приятели, дето
сме учили в университета,
върнаха се, всичките вземат
заплати над 2000 лева, което
за България е горе-долу добра
заплата, тоест можеш да си
покриваш ежедневните разходи.
Но дотам. Всичко останало било
ходене по мъките. Мисля, че би
било по-лесно да се върне човек
в БГ, ако партньорът му също е
българин. Ако обаче е чужденец,
би имало много повече горчилка
за преглъщане. Така ги виждам аз
нещата. Поне на тоз етап.

# 34
2000 lv, т.е. 1000 евро са една нормална заплата в Италия
толкова ли се е ка4ил стандарта в България?

# 35
  • Мнения: 3 423
2000 lv, т.е. 1000 евро са една нормална заплата в Италия
толкова ли се е ка4ил стандарта в България?

Стандартът не се е качил.
Толкова и отгоре получават
хора, които завършиха университети
в Германия и се върнаха по родните места.

# 36
  • Мнения: 545
разсмя ме, Лиске.. Grinning Mr. Green
2000 лева не е горе-долу добра заплата, ами мноооого добра заплата...Аз не познавам много хора, които да печелят дори 1000, а какво остава 2000..говоря само за София, в останалите градове, дори Варна заплатите падат с по 200-300 лева минумум..

Иначе ми е интересно - почти всички тук казват, че не искат и да чуят за връщане в БГ, а резултатите са вече 12 "за" и 18 "против" връщане ...Някой гласуват тайно  Mr. Green

# 37
2000 lv, т.е. 1000 евро са една нормална заплата в Италия
толкова ли се е ка4ил стандарта в България?

Стандартът не се е качил.
Толкова и отгоре получават
хора, които завършиха университети
в Германия и се върнаха по родните места.


и им стига само за ежедневните разходи????

# 38
Да,но още е малко раничко,за сега обмисляме вариант,да се върнем пак в Европа,по-близко до Бг,пък после кой знае...

# 39
  • Мнения: 3 423
2000 lv, т.е. 1000 евро са една нормална заплата в Италия
толкова ли се е ка4ил стандарта в България?
Стандартът не се е качил.
Толкова и отгоре получават
хора, които завършиха университети
в Германия и се върнаха по родните места.
и им стига само за ежедневните разходи????
Да. Няма кво да се лъжем.
Цените са като тукашните.
Но не плащат наем и медицинската
осигуровка не е толкова голяма като
тази тука. Та могат и да се поглезват.
Проблемът в БГ не са парите, а всичко
останало. Както казах, рискова държава.

# 40
  • Мнения: 3 423
разсмя ме, Лиске.. Grinning Mr. Green
2000 лева не е горе-долу добра заплата, ами мноооого добра заплата...

Това е нормална заплата за хора
с образование и квалификация,
работещи в печеливш бранш.

# 41
  • Мнения: 7 837
Май предпочитам, да съм патриот от разстояние.

# 42
  • Мнения: 545
разсмя ме, Лиске.. Grinning Mr. Green
2000 лева не е горе-долу добра заплата, ами мноооого добра заплата...

Това е нормална заплата за хора
с образование и квалификация,
работещи в печеливш бранш.


Ами, че аз за такива хора говоря също. Сравнявам това, което е сравнимо.
Има такива заплати, но те са високи заплати за БГ и важат за София.  Хората са с магистър най-малко, 2 чужди езика и работят в межуднародна фирма.
Не това ми направи впечатление, а горе-долу добра, защото като знам колко хора са на запад, за да печелят горе-долу по толкова..  Thinking

# 43
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
тези заплати ми зву4ат странни4ко и оЩе пове4е 4е само задоволяват дневни разходи???????
ДА бих се върнала оЩе сега и не искам да ми предлагат ниЩо в бг се 4увствам много по добре имам си професия която все оЩе тук не мога да практикувам собствен дом родители приятели а и детето което 4акам
само 4овек който не е живял в испания може да ми говори колко е зле българия като здравеопазване (всяко лято се прибирам за да се лекувам ако има от какво миналото лято без малко да ме уморвт прибтах се по спешност и оЩе на следваЩия ден ме оперираха) за дестките градини не ми се говори а за социална система въобЩе, нямат никъкво нормално законодателство а в съдилиЩата е пълна анархия, какво да ви кажа
бих си тръгнала само с дрехите на гърба не искам ниЩо от тук и не искам дори да се връЩам само за по4ивка но уви мъжо не мисли така

# 44
  • Мнения: 3 491
Може би трябва малко по ясно да опиша, на мен мъжа ми е българин,нищо не ме свързва толкова с Германия, освен че завършихедна магистратура и сега работя. Работя в сфера която е пряко свързана с Бг, идвам си поне на 3 месеца веднъж, виждам че в Германия съм се превърнала малко на писарушка, а всъщност в България полето за изява  е малко по-добро. Идеята за условията на труд беше че аз мога да бъда назначена в Германия и да работя в Бг. Няма да се назначавам в Бг.
Това има смисъл, но според мене зависи от самата тебе що за човек си. Ако ще си в България, ще си на някаква достатъчно отговорна позиция, предполагам. Има вероятност да играеш буферна роля между централата в Германия и българския офис, а в това има риск все на някого за нещо да си виновна и да няма оправия ни с едните, ни с другите. Дори и законите и условията на работа на хартия да са едни и същи, работната атмосфера и стилът на работа има вероятност да не са. Може и да е така, може и да не е, аз говоря от работния си опит в австрийска фирма в България. Т.е., трябват ти добри умения да балансираш, да не се харчиш емоционално, и да замазваш положението.
За себе си не знам дали бих поела такъв риск. Да не казвам голяма дума, но ми е много по-лесно да се сработвам с американци, отколкото с българи, а и тук като работна атмосфера ми е по-близко до разбиранията за редно и не ме натоварва. С българи ми е по-лесно да се сприятелявам обаче. И все пак, ако става въпрос за работа, бих предпочела да си стоя тук. Но това е моят частен случай.

Общи условия

Активация на акаунт