МАЙските слънца са две - МАЙска мама с МАЙско мъничко дете

  • 11 300
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 269
Qnush дай разяснение за маста,че снощи не сме спали от гадните колики Praynig моля се бьрзо да минат,че като я гледам как плаче и се свива и сьрцето ми се кьса.дайте и други изпитани рецепти против колики-някой използвал ли е борина?

# 226
  • Мнения: 1 225
тит, има още нещо важно - дали са ти отпушени каналчетата. Моите бяха запушени и се наложи да изтърпя - веднъж е , но боли, да ми ги отпушат. Направи го една позната в родилния - анестезиоложката.

SILVIA M , аз правя масажче на коремчето преди хранене - по посока на часовниковата стрелка. Помага също и ако оставиш бебока малко по голо дупе. Моето поне яко се напръцква докато е голо Simple Smile Иначе давам чайче на Хип от копър и капки Саб, но не повече от два пъти дневно. Знам че водят до запек.

# 227
  • Мнения: 96
Честито на обебилите се и на малкия голям КаменSimple Smile))

И аз днес луднах , навън спи като заклан а в къщи будува, ама то да е просто будуване, иска да се носим и разнасяме, яде през два часа, а като е навън може и 4 4аса да изкара без да ревне....Днес разбихме всякакви режими, и аз споделям идеята за закаччане на цицата, ама нио друго не го успокоява като се разреве тва дете......

И ние пред компа висим....мисля че няма да го облъчаSimple Smile

# 228
  • Мнения: 1 531
ние днес направихме първата разходкаааа  Heart Eyes  Heart Eyes   Heart Eyes   
сам че я прегрях май  Crazy  кака си обличате бебенцата и слагате ли зимното чувалче на количката 
Rolling Eyes

# 229
  • Мнения: 1 924
Аз слагам зимното покривало , но с цел да прави завет и да пази от пряко проникване на слънчевите лъчи;а бебенцето го обличам както бих се облякла аз, като за всеки случай нося и връхна дрешка.И от време на време му пипам вратлето и главичката-ако не са много студени или пък потни, значи всичко е ОК.

Да ви питам ,липсват ли ви коремчетата?Аз стабилно си поплаках за бременността
в първите дни след раждането,много се бях привързала към усещането за шаващия в мен живот..Почва да ми минава, де...знам , че е абсурдно,ама Embarassed

Станела, пък аз се притеснявам да не го прехраня.Наистина се успокоява , като го "закача",
но ако си е добре нахранен, само ще му докарам допълнителни мъки и газове.
Иначе и моят принц е по-спокоен, когато е навън, вкъщи явно се чувства у дома си
и прави си както си знае Mr. Green

Но вече започвам да вярвам в Господ на дърти години: след като цял ден горещо се молих да няма остри изблици на рев от коликите, вече три хранения поред заспива спокоен...е, след мааалко дундуркане,де.

Ииих , че роман написах, ама и още нещо : вашите отрочета мятат ли се насън?
Нашият мърда, мрънка, че чак подскача някой път, а на мен сърцето ми се пръсва, мислейки, че ей-сега ще се събуди,а той си спиии.Нормално бил такъв да е сънят на новородените, но ми е любопитно при вас как е.

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 20:14 от LadyLou

# 230
  • София
  • Мнения: 4 397
Не слагам покривалото на количката, обличам я както се обличам аз и пеленка отгоре.

Хич и не ми липсва корема , даже съм в депресия заради този корем  Sad винаги съм имала супер стегнат корем и плочки с малкия на първия месец не си личеше, че съм раждала, а сега имам доста кожа и сланинки, та сега чакам Мустела за стрии дето ползвах през бременност да ми свърши и почвам яко стягаща програма с кремове и шева отдолу го чакам да ми зарастне и почвам тренировкитееее, Че ще полудея ако не си върна старото стегнато коремчеее. Мале дали съм НЕдобре, само аз ли съм така луда на тая тема корем   ooooh!

Да ме подкрепи някой дето не му липсва коремааа  Mr. Green

# 231
  • Мнения: 1 225
ninochka , и ние май се претоплихме след днешната разходка. То уж нямаше слънце, ама беше едно задушно. А аз все се тревожа да не и е студено Sad
Луда работа Sad И аз не знам как да я обличам и завивам.

LadyLou, и аз рева постоянно. Без причина. Тук за 4 дни, мъж ми полудя с мен. все ме пита що са ми пълни очите със сълзи.

kimba77, и мен много ме дразни кожата на корема -една такава твърда. Все едно не е моя  Cry Ужас! Какъв крем ползваш? Аз корема си го мажа с мазен крем за масаж, за да омекне малко. Само гъзеца и краката си мажа с антицелулит.

# 232
  • Мнения: 1 924
Не бе , то и моят корем не е картинка- като спукано балонче е, макар че доста бързо спадна,
ама си ми е мъчно за самата бременност... Cry
А за ревовете( майчините, не на бебето)-ад е. Едва ли е чак депресия, но си е гаден следродилен сдух.

# 233
  • София
  • Мнения: 1 877
Мен корема грам да не ми липсва... Даже имам повече от него, от колкото ми се иска Mr. Green. Нито ми липсва бременното чувство, щото имам повече кофти спомени. Бе помръдването в корема ми липсва, но не може да се сравни с помръдването в легълцето сега или у мама Heart Eyes!

За рев, и аз си поревавам, ама изобщо не съм депресирана - по-скоро силно емоционална от хормоните!

# 234
  • Мнения: 80
ЧЕСТИТА ДЕВОЙКА НА ТИНА78!! ДА Е ЖИВА, ЗДРАВА И МНОГО ПОСЛУШНА!!
Да се похваля, ние снощи също спахме добре, само дето от 22 часа до полунощ ни мъчиха гадните колики, но с мазаж и с вдигане на крачетата към коремчето доста пръцкахме и после се успокои и заспа, та чак до 6.30 сутринта..Това никога не е било, да не се събуди да яде посред нощите:) Даже насила я събудих сутринта да сменя памперса и да я нахраня!
За сега моето момиченце си харесва кошарката, а и аз не я взимам на ръце, дори и да плаче от колики я масажирам, галя, но не я взимам на ръце, защото зная, че така децата привикват и после не искат да лежат в кошарата!
За коремчето - въоще не ми липсва, и аз като Кимба нямам търпение да започна да тренирам, дори по малко, че съм с операция, защото ми се иска да си стана същата като преди Sad Смятам, че до месец ще започна да тренирам!!
За количката - аз ползвам порт бебе-то, за да предпазва от вятъра!!

# 235
  • Мнения: 6 029
цеденето.... не се ли прави, когато гърдите ти са много напрегнати и кърмата е в повече? аз не се цедя, Андрей яде през два часа и половина - три. наакан е всеки път като го сменям - значи яде. че и от време на време повръща.

# 236
  • Мнения: 1 461
Много е горещо навън за портбебе или чувалче, щом вие сте по къс ръкав значи и бебка трябва да е тънко облечена.Аз я обличам с тънко гащеризонче и  отгоре с много тънка пелена и проверявам да не е изпотена. За корема на мен не ми се беше прибрал от първата бременност когато забременях отново и сега пак си е голям и много ме дразни  Sad утре ще видя да си купя някакъв колан за стягане на корема .Аз изкарах Мая за първи път на 9 дена и всеки ден си излизаме за по час два
  bouquet ЧЕСТИТО МОМИЧЕНЦЕ НА ТИНА 78 ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА

# 237
  • Мнения: 481
Здравейте,ние вече сме си вкъщи.(от петък) и се гледаме....но много рано започнаха коликите бе...Sad възможно ли е това?

# 238
  • Мнения: 1 030
Добро утро!След едноседмично отсъствие от форума аз не съм родила все още,преносвам една седмица и днеска ще съм на преглед при доки .Най вероятно ще се приемем в болница и система за предизвикване,не ми се искаше да раждам така но няма друг начин поне за сега.После ще се включа за малко с новини стискойте палци да се отърва от това коремче,защото няма да ми липсва по никакъв повод. Hug

# 239
  • София
  • Мнения: 4 397
Честити рождени дни на GalyaS и gmsvetla  Да са живи и здрави и нека късмета винаги бъде с тях  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 09:33 от kimba77

Общи условия

Активация на акаунт