Цветарки тук сме се събрали, каквото краднали- засяли- 9

  • 37 953
  • 575
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 591
gertruda , страхотно си се справила   bouquet

Ааааа, всъщност, промъкнах се и откраднах един стрък трендафил, сега му било времето за залагане... по-сигурно се хващал.

Прасчо, дай малко повече обяснения, че и ние искаме на мъжа ми на селото да посадим  Praynig

мимиту, много в рими те избива тези дни  Joy

аз пък вчера си купих хризантеми! обожавам ги  Blush, а моята нолина я поливам.... когато се сетя   bowuu

# 31
  • Мнения: 3 810
мдааааа

# 32
  • Мнения: 747
Ааааа, всъщност, промъкнах се и откраднах един стрък трендафил, сега му било времето за залагане... по-сигурно се хващал.

Прасчо, дай малко повече обяснения, че и ние искаме на мъжа ми на селото да посадим  Praynig
Копирам от градинарската тема поста на другата Теdy, тя е професионалист:
Цитат
Трендафила - отчесва се клонка с листа, на върха на която е прецъфтял цветът (например около 10-20-30см. зависиколко е голямо самото клонче), минмалата година юни-юли си слагахме една жълта увивна - при спартански условия беше цяло лято и пак се хвана......
Чакам да прецъфтят на едно място "японски" розички и ги чакам да прецъфтят.... ще снимам как по точно и тогава вече няма начин да не ме разберете
Това си го предствих някакси, дано пък стане. Значи клонката се захлупва с буркан.

# 33
  • Мнения: 11 607
От счупено листо на трилистник може ли нещо да се направи?

# 34
  • Мнения: 747
От счупено листо на трилистник може ли нещо да се направи?
Aми освен ветрило с мека дръжка, друго не си представям Hug

# 35
  • Мнения: 11 607
От счупено листо на трилистник може ли нещо да се направи?
Aми освен ветрило с мека дръжка, друго не си представям Hug

 hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy Joy

# 36
  • Мнения: 668
Ламита, изрових едно мое писание още от "Опитните цветарки 4". Спомних си, че се опитах възможно най-разбрано да го напиша:

"От този стрък роза режеш парче, което да има 3 пъпки. Забождаш 1/3 в земята, т.е. едната пъпка да остане в почвата, слагаш малко тор (оборски, ако имаш), поливаш и захлупваш с по-висок буркан или пластмасово шише, на което си отрязала дъното. Не е хубаво да е на много слънчево място докато се вкоренява. Така стои цяла година като го поливаш и ториш понякога. На втората година махаш буркана, пресаждаш на слънце и си имаш нова роза
Аз поне така правя.
"
Тук да доуточна - пъпките се казват още и очета. Това е мястото от където излизат листата.

А за чесновата рецепта - аз го разбрах така - след като се прецеди водата остатъка от чесъна пак се залива с вода - този път студена.

Намерих и още една рецепта, този път е написано по-разбрано:

Наситно се нарязват 3 средноголеми глави чесън, заливат се с 10л. вода с температура около 25оС и се оставят да престоят 7 часа. Пръска се неколкократно през 7 дни. Става и за стайни цветя.

# 37
  • Мнения: 2 591
honey13, нали за трендафила говориш  newsm78 мерси за инфото  Hug

# 38
  • Мнения: 1 269
gertruda, поздравление за хубавата тема!
Имам питане за саксиите ми със "семейно щастие". Сега започваме ремонт и се сещам, че не понасят да са на терасата, тъй като е много слънчева. За трилистника си знам, че ще е от полза. Имам и каучукови дръвчета- те обичат моята слънчева юго-източна тераса.
 та как да спася "семейното щастие' ?

# 39
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Здравейте, цветарки прекрасни!
Реших и при вас някой ред аз да драсна,
за съвет да ви попитам,
дано откликнете ми на молбите Praynig
Авокадо скоро ядох,
 но костилката остана,
моля ви сега, кажете -
как сади се това "цвете" newsm78

За нескопосаната рима извинете,
просто тия дни такова ми е на сърцето Blush

# 40
  • Мнения: 929
Да ви се оплача - бамбука ми изсъхна, пожълтя , след това започна да омеква и накрая изсъхна съвсем въпреки усилията ми. Sad Обаче за годишнината ни мъжа ми ми подари

знам, че е драцена, но другото него знам как се казва - е то го
кажете ми как се казва и какви грижи иска Praynig

# 41
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Или, това е хипоестес. Не изисква осоени грижи.
Бабъл, за авокадото-надълго и нашироко го бистрихме в предната тема, и снимки има даже, погледни там.
Цоцоланке, сока на трилистника е отровен, махай го това листо.

# 42
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Микки, мерси Hug , аз нещо съм се отплеснала и опущих предната тема  Blush, но отивам да я видя.

# 43
  • Мнения: 668
Освен това се боря... с едно сляпо куче, дето ми яде салатите отдолу...

Вечерница, въпреки че е в цветарската тема, моля те, кажи как се бориш със сляпото куче? Щото аз вече съм се отчаяла...

# 44
  • Мнения: 929
Благодаря ти[ b]микки[/b]

Общи условия

Активация на акаунт