къпане

  • 2 692
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 231
Това е най- приятният момент и не бих го лишила от него. Така се изморява и после спи по- спокойно. Сега вече слагам коритото в банята на земята, за детето си има специална анатомична стойка от която не може да падне във водата или на земята и през това време върша това онова из къщата, като мятам по един поглед и на детето. Пропускам, само ако заспи по- рано.
        Нашата ваничка също е анатомична и именно горе - долу на вашата възраст Ники падна. Така че не разчитай на това че не може да стане. Определено стават много подвижни и могат да паднат както доказаха.

# 16
  • Мнения: 4 965
...
едно офче, azaf, не те ли е страх да ги оставяш сами във вода, мен много ме е страх и за секунда не ги оставям

Не, защото се къпят в по-малка вана /вече сядат направо на пода и се поливат с подвижния душ/, а и вратата стои отворена и с баща им ги наглеждаме постоянно.
Във вана на стойка не бих ги оставила.

# 17
  • Мнения: 7 803
Lovi, въпрос на организация е  Wink аз например слагах ваната до плота за повиване, на който предварително съм сложила хавлията и само местя бебка  Wink не с еналага да я оставям и за секунда
azaf, мен и от подвижния душ ме е страх, изобщо вода ..............

# 18
  • София
  • Мнения: 1 775
Това е така- въпрос на организация Peace. С първото успявах да се организирам, но сега бебо не обича студена хавлия. Като го извадя и увия започва да пищи, ако не е затоплена. Така че, аз я мяткам в/у радиатора да се затопли и преди да го извадя я взимам. Иначе от горещата вода в студената хавлия не му понася. Всяко дете с номерата си Wink. Имам пряка видимост към детето и затова съм спокойна.

# 19
  • Мнения: 54
azaf - не по темата:
Забелязах че под сигнатурата си имаш цитат от новелата "The thirteenth tale" - тринадесетата приказка.
Прочете ли я?

# 20
  • Мнения: 4 965
azaf - не по темата:
Забелязах че под сигнатурата си имаш цитат от новелата "The thirteenth tale" - тринадесетата приказка.
Прочете ли я?

Прочетох я.
Разтърсваща е.
Изгълтах я за няма и 48 часа.
Уникален стил. Ексцентрична история. Пленяваща книга.
Краят е леко дразнещ с довършителните думи за "второстепенните герои", но доста дълго ще я помня.
Теориите вътре за близнашкия език и за връзката между близнаците са преувеличени, но открих нещо интересно - цитирам по памет - "близнаците толкова нормално възприемат, че хората винаги трябва да са по двама, че приемат всички други, които нямат близнак за "ампутирани"...
Извинете за спам-а, но напоследък попадам само на книги за блинаци - и то съвсем случайно - преди това беше "Две малки момиченца в синьо" на Мери Хигинс Кларк. Излизам да си купя книга, питам продавачката за нещо интересно /крими, трилър, съспенс/ и все ми дават "близнашки" книги Rolling Eyes.

# 21
  • Мнения: 54
azaf
Попитах те защото и аз я видях и се каня да я прочета.
Ще я чета в оригинал - на английски, понеже нали живея в щатите.
Ти на какъв език я прочете?

ruriana
много се извинявам че ти разводних темата с други писания.

# 22
  • Мнения: 4 965
Ружа, четох я на български.
Ако искаш, пиши ми на лични, за да обменяме мнния.
Имай предвид, обаче /щом още не си я чела/, че наистина е странна и скандална... Началото може малко да те шокира...

# 23
  • Мнения: 7 803
и от мен малко спам. азаф, я пусни една тема и дай имената на книгите за близнаци  Praynig

# 24
  • Мнения: 288
.. ние се къпем всеки ден .. до сега не сме пропускали по никаква причина .. не сме и имали такава де .. малчовци много се забавляват във водата .. и май наистина ги успокоява .. къпането .. после масажа .. замисляли сме се и ние до кога да ги къпем всяка вечер .. и може би ще разредим в късна есен някъде .. докато е топло и потят ... не мисля .. че е удачно 

# 25
  • Мнения: 54
Опонирам!
Малките бебета не се потят, затова им е трудно да регулират телесната си температура.
Знаеш колко е опасно прегряването при тях.
Да си чула някой да води бебета на плаж?
 Wink

# 26
  • Мнения: 7 640
Да си чула някой да води бебета на плаж?
 Wink

не само съм чувала, ами съм и виждала, и то основно чужденци Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 12 231
  На мен много ми се иска това лято да отскочим до морето. Малките август стават на годинка, много ли ще е рано? Мнооого ми се ходиииииии Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 6 559
  На мен много ми се иска това лято да отскочим до морето. Малките август стават на годинка, много ли ще е рано? Мнооого ми се ходиииииии Simple Smile
давайте смело, но разумно. моите ги заведох за първи път на 10-11 месеца. смея да твърдя, че това беше най-спокойното ни с "деца на море" до този момент. Twisted Evil Twisted Evil

# 29
  • София
  • Мнения: 12 231
   Мерси за отговора. Съмнявам се да е много спокойно те дотогава сигурно ще ходят та ще видим, но надявам се да стане и да видим морето.

Общи условия

Активация на акаунт