Да си тренирам перинеума?!

  • 6 080
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Ако питаш дали има логика - има, разбира се. Еластичността на мускулатурата е от голямо значение за да няма разкъсвания. Е, и други неща са от значение, разбира се Simple Smile Но това поне донякъде е от помощ.
Разбира се  Peace
Аз си го тренирах,но дали на това се дължи лекото ми раждане-незнам.Поне съм си допринесла с нещо допълнително Wink
и аз така  Peace

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
хм, нищо не вкарвам, няма по 10пъти на ден да се бърникам  Shocked
стягаш мускулите все едно , както като ти се пишка, броиш до 10 и отпускаш. можеш да го правиш навсякъде и по всяко време.
Мисля че говорите за 2 различни неща- това с напикаването е са ПЕЛВИСА.
Хубаво е да се правят масажи на перинеума- по 2 пъти на ден когато ти е наи  удобно на теб.
Вили
Не е пелвис - пелвис означава таз, т.е. няма общо с цялата работа. Инконтиненцията най-често е поради смъкване на влагалището. Добре е да се тренират перинеалните мускули, а масажът - на който му понася. Аз пробвах 1-2 пъти, но ми беше неприятно и спрях. ЕПЗ ми направиха заради лошо срастване от първата ЕПЗ Confused

# 17
  • Мнения: 639
Упражненията със стягане на мускулите на тазовото дъно са за стягане и възстановяване. Стегнатите и тонизирани мускули не са разтегливи.
Масаж на перинеума се прави за подобряване еластичността на кожата на перинеума.
Не забравяйте, че възпаленото влагалище не е еластично, нужно е да се лекува инфекцията. А за еластичността на мускулите се е погрижила бременността с деветте месеца хормонални промени.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 235
До термина ми остават още 2 седмици, ако сега почна да правя упраждения ще има ли поне малък резултат? Или много съм закъзняла?

# 19
  • Мнения: 4 555
Започни, пък все някакъв резултат сигурно ще има. Едва ли ще навреди. Макар че според мен масажът е по-полезен точно накрая.

Сега и някой ако каже какви са тези упражнения...

# 20
  • София
  • Мнения: 3 826
Аз си го масажирах,но бебето се роди много голямо,имах разкъсване и вкрайна сметка се наложи няколко шева.

# 21
  • Мнения: 2 567
Сега и някой ако каже какви са тези упражнения...
Стягаш и отпускаш мускулите все едно като ти се пишка. После правиш на 3 етапи-първо по-слабо стягане докато стигнеш до най-силното, на което си способна.  Simple Smile Опитваш се да отпускаш по обратния ред.
Друго упражнение е стягане отпред-назад, т.е. първо влагалищните мускули, постепенно минаваш през средата и стигаш до ануса.
Изключително полезни са, а могат да се правят навсякъде.  Peace

# 22
  • Мнения: 36
А какво представляват масажите?

# 23
  • Мнения: 2 567
На предната страница съм обяснила  Wink

# 24
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Аз съм си тренирала перинеума много преди да забременея (с други подбуди  Mr. Green) , после докато бях бременна дори зачестих упражненията. Родих много леко, но не ми се вярва да е само от това. Факт е, обаче, че 40 дни след раждането АГ д-ра ми каза, че сякаш не е излизало бебе от там.

# 25
  • Мнения: 3 634
Аз съм си тренирала перинеума много преди да забременея (с други подбуди  Mr. Green)

Имаше нещо свързано с оргазъма  smile3521

# 26
  • Мнения: 7 723
Аз съм си тренирала перинеума много преди да забременея (с други подбуди  Mr. Green)

Имаше нещо свързано с оргазъма  smile3521
newsm78

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 12:24 от Руска

# 27
  • Мнения: 2 051
Сега и някой ако каже какви са тези упражнения...
Стягаш и отпускаш мускулите все едно като ти се пишка. После правиш на 3 етапи-първо по-слабо стягане докато стигнеш до най-силното, на което си способна.  Simple Smile Опитваш се да отпускаш по обратния ред.
Друго упражнение е стягане отпред-назад, т.е. първо влагалищните мускули, постепенно минаваш през средата и стигаш до ануса.
Изключително полезни са, а могат да се правят навсякъде.  Peace


Още един вариант - стягат се мускулите с вдишване, задържа се въздуха за малко и се издишва заедно с отпускането на мускулите. Прави се по възможно най-интензивния начин, колкото може по-бързо да става самото стягане и после отпускането.
Редувате с варианта на поетапно стягане и отпускане, описан от Шоши.

Правила съм упражненията преди и след всяко раждане (особено след ражданията, стотици пъти, докато върша нещо друго).
Едва ли е единствената причина, но мисля че е допринесло по някакъв начин да нямам разкъсвания при нито едно от ражданията.

# 28
  • Мнения: 2 271
Ами какво да ви кажа.Правих си упражненията редовно,но ефект нулев.И ме резнаха доста и си попиквам и до сега при подскок и кашлица Sad

# 29
  • Мнения: 1 216
По-скоро помага за влизането във форма след раждане, отколкото за самото раждане

Общи условия

Активация на акаунт