Ефикасен лек срещу запичане?

  • 12 262
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
Ако кърмиш ти изпий една кутия сок от круша, аз така изаках малкия вчера след 5 дни застой.

# 16
  • Мнения: 1 081
Срещу запичане помага "овесена вода" - в 100ml вода се кипва 1 ч.л. овесени ядки, варят се докато се разварят, прецеждат се, долива се течността до 100ml, и пак се кипва. Може да се дава вместо вода.

Каква овесена вода, бе хора!!!!!!! На бебе на 2 месеца! Съдържа ГЛУТЕН!

Виж и тази тема-съвсем скоро я обсъждахме:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189945.msg4082601#msg4082601

# 17
  • Мнения: 473
Моята дъщеря е на 4 месеца и имаме същия проблем. Ние сме на кърма с едно дохранване с АМ на Nestle NAN 1. И отначалосме си все така на 5 дни. Не е от Инфакола и аз го давах и сега след като не го пие е същото. Освен това в упътването му не пише че води до запек. Скоро говорих с една педиатърка и ми препоръча, че имало чай на Hipp за разхлабване и да сменя дохранващото едно ядене с Nestle AR, това мляко имало разхлабващ ефект. Не съм го пробвала още. Някой знае ли нещо за този чай и как се казва.

# 18
  • Мнения: 1 081
Разхлабващият чай на ХИПП се води "Детски чай", но доколкото си спомням май е за по-големи деца. Пък и няма почти никакъв ефект. Има разхлавбащ чай Блевит Л на Ордес.а Аз експериментирах какво ли не върху милото ми детенце, докато  ми уври мозъка, ама кой да ми каже тогава, като не ни бяха пуснали нета:(

# 19
  • Мнения: 1 008
Имаме тоя проблем от месец и половина. Изпрочетох всичко, ама изобщо не е вярно това за усвояването на кърмата и за неакането по 10 дни  Shocked защото след това като сложим мушкатото ака по половин час... Съгласна съм, че нищо не трябва да се предприема ако бебето е спокойно и не му пречи, но повечето от нас питат защото децата им съвсем не са спокойни, напротив...
Аз започнах да и давам сокчета  като стана на 3 месеца и коликите съвсем отминаха - по 20мл. /знам, че тук не са привърженици, но всеки сам си решава за собственото дете!/. Първо и дадох ябълка, после ябълка и круша, след това само круша и се изака след 1 час... сама... вкъщи беше празник!!! Беше се омазала цялата... направо чудо!

# 20
  • Мнения: 473
Разхлабващият чай на ХИПП се води "Детски чай", но доколкото си спомням май е за по-големи деца. Пък и няма почти никакъв ефект. Има разхлавбащ чай Блевит Л на Ордес.а Аз експериментирах какво ли не върху милото ми детенце, докато  ми уври мозъка, ама кой да ми каже тогава, като не ни бяха пуснали нета:([/i

Само не разбрах имаше ли ефект този чай на Блевит?

# 21
  • Мнения: 55
Пробвай с Dufalac. Вярно, лекарство е, но е напълно безвредно. На мен ми се наложи да дам, когато бяхме на около 2-3 седмици. Нямаше никакви последстви (лоши, имам пред вид). То е на основата на лактоза, ако не се лъжа, така че по-смело... Wink

# 22
  • Мнения: 1 081
Не съм го пробвала, не знам...Дуфалак се приема по лекарско предписание, щом се касае за такова малко детенце.

Общи условия

Активация на акаунт