Спирате ли на пешеходна пътека тип зебра като шофирате и защо?

  • 3 639
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
винаги ,когато движението го позволява спирам,,защото има случаи ,някой да се е лепнал за мен и ако спра,,ще стане кофти ---но,,,спирам -----защо ли---ами да минат пешаходците,разбира се Wink

# 16
  • Мнения: 2 195
Тук да , задължително ! Защото така е правилно и също така не искам да плащам глоби , или да ме съдят . В България на два пъти щяха да ме цапнат много яко ( колите зад мен ) , оттогава спирам , ако няма никой след мен . Те пък хората тогава не щат да пресичат . Един час се чудят дали да минат , или не  ooooh!  Затова в повечето случаи мъжа ми кара в България , аз не искам  Naughty

# 17
  • Мнения: 6 167
да се възпитам да набивам спирачките на всяка пешеходна пътека ми отне
почти 2 прегазени души ( единия майка с количка) и много напомняне от страна на мъжа ми, че не съм в софия.
за около 1-2 месеца свикнах да виждам освен пътните знаци и пешеходците, велосипедистите, мотористите.
спирам, да. почти винаги. дебнат ме  и солени глоби на общината.
получавам и доста усмивки, помахвания и приятелски погледи. доволна съм.

# 18
  • София
  • Мнения: 34
спирам Simple Smile И тъй като подканвам хората с ръка или светкам с дългите, те най-вежливо ми се усмихват и радват:) Аз винаги съм усмихната и те ми отвръщат със същото. Е,има и тулупи:) Предии не знам колко време беше...карам си аз точно пред мебелната в Люлин. Там както знаета (тези от софия де ) има трамвайна линия. И гледам аз една женица бърза да пресече за да хване трамвая. Да ама коли пълно....и аз спрях и тя много се зарадва "Simple Smile Оказало се обаче,че един господин малко по-назад от жената той ме напсува, защото пък съм попречила на неговия път хаха Simple Smile Ходи ги разбери пешеходците Simple Smile Laughing

# 19
  • Мнения: 173
Тук трябваше да има анкета..Знам резултатите предварително..
След това идете и вижте кво става на някоя такава пътека..
Срам, срам, срам..


Аз ще ти кажа какво става на пешеходната пътека в Дружба, където убиха семейството. Всеки ден е борба да я пресека. Блока ми е точно до нея. По 20тина коли изчаквам за да мина, а съм видимо доста бременна. Като стигна средата на платното карат със страшна скорост и влизат в насрещното само и само да не спрат.

Оня ден се ядосах много и се обадих в КАТ да изпратят патрулка да поседи известно време там да изкарат някой лев полицаите. Не пратиха никого, и в края на деня един Голф удари жена от нашия вход.

Нужно ли беше да се случва. И какво още трябва да стане, за да започнат полицията акция "Пешеходна пътека", така както научиха всички масово да си слагат колани.

Аз съм шофьор от 94та година и ГОРДО спирам на пешеходните пътеки.

Виж тези пешеходци, които пресичат по диагонал или не на пешеходна пътека съм готова да ги отстрелям с ловна пушка, но това е друга тема.

# 20
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мен като ми писне да чакам на пешеходна пътека и като има кола достатъчно близо за да не мога да мина но достатъчно далеч за да ме види само и правя знак да спре и тръгвам. Иначе винаги много се радвам като спрат да мина, но понякога не успявам да поздравя, защото бързам да мина за да не ги псува някой отзад горките шофьори че пречат.

# 21
  • Мнения: 3 880
Спирам винаги. ЗаЩо? Ами zаЩото така трябва. То е като все едно да питаШ "спирате ли на Стоп и zаЩо?" Wink смятам, че Щом като съм реШила доброволно да ставам участник в движението, zаедно с оЩе стотици други участници, трябва да се придържам към някакви правила. Ако не спра най_малкото което може да ми се случи е да отнеса солена глоба, а най_лоШото (недай боже) да раzмажа някой на асфалта (тук едно от най_страШните провинения е да удариШ някой на пеШеходна пътека, тогава и господ не може да ти помогне, няма оправдание zа това). Е, и едното и другото ми се струват много по_сложни и страШни от това да спра zа няколко секунди Peace

# 22
Спирам винаги. ЗаЩо? Ами zаЩото така трябва. То е като все едно да питаШ "спирате ли на Стоп и zаЩо?" Wink смятам, че Щом като съм реШила доброволно да ставам участник в движението, zаедно с оЩе стотици други участници, трябва да се придържам към някакви правила. Ако не спра най_малкото което може да ми се случи е да отнеса солена глоба, а най_лоШото (недай боже) да раzмажа някой на асфалта (тук едно от най_страШните провинения е да удариШ някой на пеШеходна пътека, тогава и господ не може да ти помогне, няма оправдание zа това). Е, и едното и другото ми се струват много по_сложни и страШни от това да спра zа няколко секунди Peace
Е,да,в Германия е нормално и задължително да се спира на пешеходна пътека,затова сигурно се чудиш на въпроса ми.И аз си мечтая да станем поне наполовина толкова културни като германците ама някак не ми се вярва.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 472
Ако съм на булевард, спирам САМО ако няма коли след мен и имам възможност да го направя без да набивам спирачки т.е. ако карам бавно.
Защото иначе става опасно не само дето някой може да се натресе в мен, а и самия пешеходец може да бъде отнесен като мине в съседната лента!!!
Наистина не виждам смисъл от тези пътеки по големите булеварди  newsm78
Там според мен вършат работа или светофари или подлези. Как се спира карайки с 50-60 минимум ???  newsm78

# 24
  • Мнения: 258
Как се спира карайки с 50-60 минимум ???  newsm78

Лесно, стига да не си толкова късоглед, че да забележиш пътеката едва когато си върху нея.  Whistling

# 25
  • Варна
  • Мнения: 472
Как се спира карайки с 50-60 минимум ???  newsm78

Лесно, стига да не си толкова късоглед, че да забележиш пътеката едва когато си върху нея.  Whistling

Щом казваш  Peace 

"Ако съм на булевард, спирам САМО ако няма коли след мен и имам възможност да го направя без да набивам спирачки т.е. ако карам бавно.
Защото иначе става опасно не само дето някой може да се натресе в мен, а и самия пешеходец може да бъде отнесен като мине в съседната лента!!!"


# 26
  • Мнения: 5 228
Спирам почти винаги.

# 27
  • Мнения: 516
Спирам,по4ти винаги..
много 4есто и да съм спряла,
пешеходеца непреси4а,
защото в срещуположната лента,
колите неспират и минова4а,трябва да стои по средата на зебрата ...
На булевард,спирам само,ако има от светофарите,които са с бутон,
който  пешеходците,
могат сами да натиснат и светва 4ервено след десет секунди,
но дори и тогава си е опасни4ко,защото много коли незабелязват светофарите по средата на булевардите.....

# 28
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Ако съм на булевард, спирам САМО ако няма коли след мен и имам възможност да го направя без да набивам спирачки т.е. ако карам бавно.
Защото иначе става опасно не само дето някой може да се натресе в мен, а и самия пешеходец може да бъде отнесен като мине в съседната лента!!!
Наистина не виждам смисъл от тези пътеки по големите булеварди  newsm78
Там според мен вършат работа или светофари или подлези. Как се спира карайки с 50-60 минимум ???  newsm78
Ми с натискане на спирачката... също както на светофар, примерно...

# 29
  • Мнения: 2 631
Спирам винаги, когато мога и няма 100 коли около мен, на които да преча...
Инструкторът ми ме е учил и да не настъпвам пешеходните пътеки с колата и много се дразня, когато другите коли спрат там, където хората могат да пресичат и горките трябва да танцуват около колите, за да пресекат платното  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт