Моля за съвет от Мамите с предизвикано раждане

  • 2 282
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Терминът ми беше на 5 октомври, но тогава нямах никакви признаци да раждам - нито разкритие, нито изтичане на водите. Започнах да ходя всеки ден на консултация, да слушат тоновете на бебето, но пак нищо. накрая докторът ми каза на 13 октомври да си събирам багажчето и да отивам в болницата. Пратиха ме в патологичното отделение след куп прегледи - имах само 1 см разкритие, когато постъпих в болницата. Цял ден се разхождах нагоре-надолу, да се виждам с мъжа ми, но пак никакви признаци. Нищо не ми и дадоха - нито инжекция са ми били, нито таблетка са ми слагали. Вечерта си легнах и към 3,00 ч. посред нощ започнаха едни контракции, които много зачестиха. Извиках дежурната акушерка, прегледа ме дежурния лекар - имах 3см разкритие. свалиха ме в предродилна зала. Вързаха ме с едни колани да слушат тоновете, а на всеки час идваше доктор да ме преглежда. Никакви обезболявящи. Контракциите ставаха все по на често, правех разкритие, много ме боля, направо виех от болка, но никой не си направи труда да ми сложи упойка или обезболяващо. Дойде сутрешната смяна в 7,00 часа. Изредиха се да ме гледат един по един, една докторка ми спука водите, но това не беше болезнено изобщо и веднага след това главната акушерка ме отведе в родилна зала. В 7,50 ч. родих.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И моето е предизвикано с вагинална таблетка.Родих лесно.
Това за разкъсванията мисля,че няма връзка.Леко раждане.  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 150
И моето е предизвикано с вагинална таблетка.Родих лесно.
Това за разкъсванията мисля,че няма връзка.Леко раждане.  bouquet

Същото положение беше и при мен.
Леко раждане ти желая   bouquet

# 18
  • Мнения: 48
В 8 часа сутринта ме сложиха на система за преносване,към 13 часа получих контракции и 2 см.разкритие,кам 17 часа бях вече с много болезнени контракции,до20.30 мен.бях с 8 см.разкритие,но се наложи секцио.В21.15 бебо се роди.

# 19
  • Мнения: 4 053
Здравейте Мами! Моля, някоя родила с предизвикано раждане да ми разкаже малко за него: продължителност, 
болезненост и т.н....и много моля да не ме плашите! ooooh!

дали не е родила вече жената  Thinking

# 20
  • Мнения: 122
ми ,.най-вероятно... Flutter

# 21
  • там край реката
  • Мнения: 153
Какви са тези бъркания и отлепвания с ръка,които прочетох?! Close Аз преносих 10 дни,отидох да раждам без болки,без разкритие-нищо.Поставиха ме на система в 8.30 сутринта и в 11.30 вече бях зашита и чисто нова  Laughing Бебо се роди 4 кг.,но сто пъти предпочитам това предизвикано раждане отколкото това,което преживях първия път с цяла нощ болки Laughing

# 22
  • Мнения: 845
Второто ми раждане премина предизвикано. Много повече боли, при мен всичко мина за 2 часа, но и първото дете родих за толкова време-нормално без система. Не се притеснявай. Болката се забравя като видиш бебчето.

# 23
  • Мнения: 30
Здравей! На мен ми предизвикаха раждането точно на термина, защото две седмици бях с 2 см рзакритие и никакви контракции.В 08:00 часа ме включиха на система ( окситоцин) , контракциите ми започнаха след 15-20 мин. До 12:30-13:00 бях с 3 см. разкритие. Към 15:00 то беше вече 7-8 см. В 18:15 бебо проплака. Моят съвет е да си поискаш упойка. 10 часа контракции не си заслужават Cry А разкъсванията имат връзка с неправилните напъни.

# 24
  • Мнения: 384
С две приказки, че ме мързи  Mr. Green, а и съм съм писала в поне 2 такива теми. Та значи: след 13 дни преносване, ми предизвикаха раждането с таблетка (простагландин) вагинално. Продължителност-около 8.00-8.30 ми поставиха таблетката, в 13.07 родих. Самото раждане беше за минутки-много бързо и лесно. Пожелавам го и на теб!
А, да-раждах с епидурална, та 'болезненост' липсваше  Laughing

# 25
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Аз родих най-малката си дъщеря предизвикано. Отидох да я раждам в 16 часа на 15.12., а тя взе че се роди в 00:15 на 16.12, та все си мисля, че колкото и да я планувах тя сама си избра датата накрая.
Имаше голямо предимство, че можех да родя във Варна (а съм от Добрич) и че ми спести няколко дни много болезнена и тежаща бременност. Освен това бях физически и психически по-добре подготвена. Изобщо, с третото раждане (макар и продължило най-дълго) имам най-приятни и добри асоциации. Предните ми две бременности ходих с по 7-8 см разкритие и едва изтрайвах за предродилните манипулации, попълване на формуляри, клизми и прочие (да не говорим за епидурална). Сега всичко беше спокойно, цивилизовано. Спукаха ми мехура, сложиха ми епидурална и система Окситоцин. Непрекъснато следяха нивото на упойката и Окситоцина. Въпреки всичко обаче, раждането се закучи някъде на около 5 см. разкритие и макар и да имах контракции то не напредна изобщо в продължение на около два часа. Действието на упойката изтече и генеколожката реши, че тя спира родовата дейност, та  в крайна сметка последваха два часа в родилни мъки (не бих казала, че са много повече от тези, които съм преживяла на предишните си раждания). По едно време усетих едно тупване от корема надолу и се оказах с 10 см. разкритие, и след няколко минути с чудесно 3,600 кг. бебче. Разкъсвания нямах никакви. Дори чудовищните ми разширени вени долу, които ме тормозеха през цялата бременност не се бяха спукали. Изобщо: всичко мина почти без проблеми и ако го нямаше това с двата часа застой щях да кажа, че е направо по ноти.
После лекарката обясняваше, че било заради многоплодната ми бременност (трета). Матката не можела да контрактира така ефикасно и особено като не била съвсем узряла, това с наливането на окситоцин не било достатъчно и за това така се забавило раждането. Като цяло имаше повече предимства отколкото недостатъци.

Общи условия

Активация на акаунт