Моля за съвет от Мамите с предизвикано раждане

  • 2 291
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте Мами! Моля, някоя родила с предизвикано раждане да ми разкаже малко за него: продължителност, 
болезненост и т.н....и много моля да не ме плашите! ooooh!

# 1
  • Мнения: 941
здравей,моя термин беше на 4 май 2006г.Започнах да преносвам и трябваше на 6-ти да отида в болницата да ми слушат тоновете и доктора искаше по принцип да ме приеме,но тъй като всичко до момента беше наред с бебето,ме пусна да си ходя.Но преди това каза,че ще започне да ми отлепя мехура #Crazy мисля,че така се казваше,той бърка с ръката си и преживяването не беше от най-приятните Wink.Но пак нищо-бебо се запънал и неще да излиза Grinning На другия ден,7-ми май пак ходих за същата процедура и беше доста по-болезнено и доколкото си спомням трябваше да изпия 4 таблетки Бусколизин.Всичко това беше с 1см. разкритие и беше към 8 вечерта.С мъжа ми се прибрахме и седнахме да вечеряме,но тогава започнаха леки и поносими контракции.Обадих се на доктора ми,той каза да си легна и ако заспя,добре,ако не да му се обадя през ноща.Заспах,но сутринта към 6ч. започна пак да ме боли и отидохме в болницата.Вързаха ме да му слушат тоновете и ми пуснаха система с Окситоцин-резултата беше 2см.Доктора пак реши да ме бърка,незнам,не помня с каква цел точно,но такава болка през живота си не съм усещала #Crazy направо отидох в другия край на леглото.Когато най-накрая свърши,помолих вече да ми поставят упойката,защото не можех повече.След като ми я сложиха,вече всичко беше песен-доктора си ме бъркаше Embarassed спука ми водите,слага ми катетър,но аз нищо не усещах.Отнесох още един Окситоцин.И така постепенно до 13.27ч. на 8 май,когато се появи на бял свят моя син Grinning  Дано не съм забравила нещо,но все пак беше преди година,дано всичко при теб мине добре,не се притеснявай,не си първата с предизвикано раждане,успех,леко раждане на здраво и хубаво бебче Hug

# 2
  • Мнения: 96
Здравей! Аз също родих предизвикано и го препоръчвам. Наложи се, защото бебето всеки ден се въртеше - седалищо и главично. Една седмица преди термина родих. В 7 ч. сутринта ме приеха в болницата, клизма и т.н. и към 9 ч. ми пуснаха 2 системи с Оксилоцин, в 12.00 ч. ми спукаха мехура при 6 см. разкритие, не усещах контракции. Ким 15.30 започнах да усещам по-силни контракции и в 16.15 ч. родих. Не е така болезнено както го описват /раждах без упойка/, аз даже през цялото време се смеех и не ми вярваха че раждам, 10 мин. преди да родя ходих до тоалетната и за малко там да родя. Не се пплаши и леко раждане.

# 3
  • Мнения: 451
Дадоха ми хапче, болеше. Всичко мина за 3 часа- от първата контракция до появата на бебето.

# 4
  • Мнения: 473
Преносвах и всеки ден ми слушаха тоновете и ми правиха запис и така докато не стана 6 -тия ден в който разбрах че по закон трябва да вземат решение какво да ме правят. Моята лекарка е много симпатична, но за да се вземе решение трябваше някой по- главен, и така се включи завеждащия с който на един стол се борихме около 10 мин. / усещането не е приятно - то си зависи от лекаря/ и така според него трябваше още същата вечер нещата да тръгнат... но уви -не. И така на другия ден постъпих сутринта, приготовления, взимане на кръв, тонове, хапче във влагалището и така от 9 до 12, разходки из коридора, но за контракции никакви усещания... към 13 ми включиха окситоцин венозно и така се почна... заедно с моите контракции, лекарката ми помагаше и от 2 см на 8, след което ми спука мехура и се родих без упойка в 14.30 прекрасна дъщеря. С помощта на лекарката не усетих за какво става дума и ме боля точно 1.5 часа. Направо песен.  Много зависи от екипа който ти извършва процедурата - при мен ако беше се започнало със завеждащия, незнам какви спомени щях да имам. Не се притеснявай, не го мисли, в такъв момент човек се мобилизира и намира сили за всичко, желая ти леко раждане.

# 5
  • Мнения: 545
Напълно разбирам притесненията ти. На мен ми го предизвикаха, защото имах известно разкритие и нередовни контракции, та поускориха нещата. Сложиха ме на система и после спукаха мехура. Родих за три часа от приемането ми в болница. Моят съвет е да попиташ как стоят нещата с упойките. При мен всичко беше наред, т.е. съвсем поносими болки до момента на спукването на мехура. После е доста болезнено, но аз раждах със спинална и болките траеха около час (доста силни контракции на около минута). Така и не разбрах кога родих, нито пък при шиенето се усеща толкова, въпреки че шевове не е задължително въобще да имаш и спиналната упойка беше попреминала. По принцип съм чела разни мнения срещу окситоцина, който използват за предизвикване на раждането и срещу упойките, но при мен нещата се развиха повече от добре, без никакви нежелани реакции. Така че успех и не се шашкай - бързо ще родиш и всичко ще бъде наред.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 081
Здравей! Аз родих предизвикано, точно на термина, защото от началото на 9тия месец си ходех с 3см разкритие, и се разбрахме с лекаря, ако не започне естествено до термина, тогава го предизвиква. Аз лично се бях подготвила почти да умирам-какви ли не страхотии бях чувала за естественото разждане, обаче всичко мина като по вода-сложиха ми таблетката, пуснаха ме час и половина да се разхождам, точно тагава почна да ме стяга корема, влязох за приемане, и още час-час и половина след това вече си гушках бебчето:) Самите контракции не бяха повече от 30 минути, а раждането-20тина. Е, верно, на мен ми сложиха и система с обезболяващи, затова може би на другия ден пак бях готова да родя още едно дете:)

Кураж! И безпроблемно раждане   bouquet

# 7
  • Мнения: 8 505
Предизвикано раждане с вагинална таблетка,7 дни след термина.Продължителност-5 часа от момента на поставяне на таблетката.Болка-нямам представа,поисках епидурална анестезия.Това е съвсем накратко.
Леко раждане ти пожелавам!

# 8
  • Мнения: 1 427
На мен ми го предизвикаха, един ден след термин. Бях с 4 см. разкритие почти седмица. Включиха ми окситоцин и родих за 3 часа и половина! Peace

# 9
  • Мнения: 641
И при мен стана бързо за 2-3 часа, без болки, без упойка, "преносвах" 12 дни.

Настрой се позитивно!
Леко раждане и здраво бебче Grinning!

# 10
  • Мнения: 498
Здравей!На мен също ми предизвикаха раждането.Преносих общо 9 дни.Всеки ден след термина ходех да ми слушат тоновете и всичко беше ОК,затова на осмия ден ме приеха в патология за да ми направят изследвания и да мина на комисия за да решат какво да ме правят.Минах комисията и даже ме питаха на следващия ден или на по-следващия да ми предизвикат раждането и аз избрах следващия,защото да чакаш още един ден си е гадост.Прегледа не е изобщо приятен,не мога да кажа че не е болезнен,но е поносим.
Сутринта ми направиха клизми и т.н. и ме свалиха в предродилна.Сложиха ми система в 7h сутринта.Само мога да кажа по мои наблюдения че предизвиканото раждане не е кой зане колко по-болезнено,но всичко става по-бързо.След час аз бях с контракции през 2-3 мин по 35 сек. След 7 часа такива ужасни контракции(за мен разбира се,може да има и по-издръжливи) и 7 см разкритие и 50мл само околоплодни води защото никой не беше разбрал че са дръстично намалели бебчо не пожела да слезе,паднаха му тоновете и айде в операционната.  Laughing Така се появи моя син.НО вярвай ми всичко се забравя не е толкова страшно, а и наистина човек се мобилизира и е готов на всичко в такъв момент.Да е жив и здрав мъжа ти да не му стане нещо на него отвън… Crazy
Успех и ти желая здраво красиво бебче и  леко раждане!  bouquet

# 11
  • Мнения: 60
малко се намесвам в темата, но искам да знам дали разкъсванията са повече  от колкото при непредизвикано раждане?

# 12
  • Мнения: 2 388
За разкъсванията няма връзка. Ако ,дай Боже, раждането ти е добре дирижирано и анатомията ти е нормална - можеш да минеш и без разкъсвания.
Аз родих първото си дете на 33 г. - предизвикано с таблетка за по-малко от 6 часа без нито едно разкъсване.
Важно е да слушаш акушерката какво ти казва, че има моменти, дето само искаш да напъваш, а те не ти дават. Ако не слушаш - ще се разкъсаш.

Стискам палци

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 491
Първото раждане- предизвикано, 15 дни след термин, вагинална таблетка. Повече от 12 часа, болезнени контракции, епизиотомия с ужасно много шевове.
Второто раждане- предизвикано, 18 дни след термин, вагинална таблетка. Родих за 5 часа, имам 1-2 вътрешни шева.

# 14
  • Мнения: 1 273
3 дена след термин. С хапче-вагинално и 3см разкритие от един месец. От първата контракция до раждането-- 3ч. Раждах без упойка- не боли особено (но аз съм с висок предел на болка). Наложи се епизотомия и вакуум, че бебо се беше заплел в пъпната връв и не можеше да излезе.
Леко раждане  Hug

# 15
  • Мнения: 3 929
Терминът ми беше на 5 октомври, но тогава нямах никакви признаци да раждам - нито разкритие, нито изтичане на водите. Започнах да ходя всеки ден на консултация, да слушат тоновете на бебето, но пак нищо. накрая докторът ми каза на 13 октомври да си събирам багажчето и да отивам в болницата. Пратиха ме в патологичното отделение след куп прегледи - имах само 1 см разкритие, когато постъпих в болницата. Цял ден се разхождах нагоре-надолу, да се виждам с мъжа ми, но пак никакви признаци. Нищо не ми и дадоха - нито инжекция са ми били, нито таблетка са ми слагали. Вечерта си легнах и към 3,00 ч. посред нощ започнаха едни контракции, които много зачестиха. Извиках дежурната акушерка, прегледа ме дежурния лекар - имах 3см разкритие. свалиха ме в предродилна зала. Вързаха ме с едни колани да слушат тоновете, а на всеки час идваше доктор да ме преглежда. Никакви обезболявящи. Контракциите ставаха все по на често, правех разкритие, много ме боля, направо виех от болка, но никой не си направи труда да ми сложи упойка или обезболяващо. Дойде сутрешната смяна в 7,00 часа. Изредиха се да ме гледат един по един, една докторка ми спука водите, но това не беше болезнено изобщо и веднага след това главната акушерка ме отведе в родилна зала. В 7,50 ч. родих.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И моето е предизвикано с вагинална таблетка.Родих лесно.
Това за разкъсванията мисля,че няма връзка.Леко раждане.  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 150
И моето е предизвикано с вагинална таблетка.Родих лесно.
Това за разкъсванията мисля,че няма връзка.Леко раждане.  bouquet

Същото положение беше и при мен.
Леко раждане ти желая   bouquet

# 18
  • Мнения: 48
В 8 часа сутринта ме сложиха на система за преносване,към 13 часа получих контракции и 2 см.разкритие,кам 17 часа бях вече с много болезнени контракции,до20.30 мен.бях с 8 см.разкритие,но се наложи секцио.В21.15 бебо се роди.

# 19
  • Мнения: 4 053
Здравейте Мами! Моля, някоя родила с предизвикано раждане да ми разкаже малко за него: продължителност, 
болезненост и т.н....и много моля да не ме плашите! ooooh!

дали не е родила вече жената  Thinking

# 20
  • Мнения: 122
ми ,.най-вероятно... Flutter

# 21
  • там край реката
  • Мнения: 153
Какви са тези бъркания и отлепвания с ръка,които прочетох?! Close Аз преносих 10 дни,отидох да раждам без болки,без разкритие-нищо.Поставиха ме на система в 8.30 сутринта и в 11.30 вече бях зашита и чисто нова  Laughing Бебо се роди 4 кг.,но сто пъти предпочитам това предизвикано раждане отколкото това,което преживях първия път с цяла нощ болки Laughing

# 22
  • Мнения: 845
Второто ми раждане премина предизвикано. Много повече боли, при мен всичко мина за 2 часа, но и първото дете родих за толкова време-нормално без система. Не се притеснявай. Болката се забравя като видиш бебчето.

# 23
  • Мнения: 30
Здравей! На мен ми предизвикаха раждането точно на термина, защото две седмици бях с 2 см рзакритие и никакви контракции.В 08:00 часа ме включиха на система ( окситоцин) , контракциите ми започнаха след 15-20 мин. До 12:30-13:00 бях с 3 см. разкритие. Към 15:00 то беше вече 7-8 см. В 18:15 бебо проплака. Моят съвет е да си поискаш упойка. 10 часа контракции не си заслужават Cry А разкъсванията имат връзка с неправилните напъни.

# 24
  • Мнения: 384
С две приказки, че ме мързи  Mr. Green, а и съм съм писала в поне 2 такива теми. Та значи: след 13 дни преносване, ми предизвикаха раждането с таблетка (простагландин) вагинално. Продължителност-около 8.00-8.30 ми поставиха таблетката, в 13.07 родих. Самото раждане беше за минутки-много бързо и лесно. Пожелавам го и на теб!
А, да-раждах с епидурална, та 'болезненост' липсваше  Laughing

# 25
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Аз родих най-малката си дъщеря предизвикано. Отидох да я раждам в 16 часа на 15.12., а тя взе че се роди в 00:15 на 16.12, та все си мисля, че колкото и да я планувах тя сама си избра датата накрая.
Имаше голямо предимство, че можех да родя във Варна (а съм от Добрич) и че ми спести няколко дни много болезнена и тежаща бременност. Освен това бях физически и психически по-добре подготвена. Изобщо, с третото раждане (макар и продължило най-дълго) имам най-приятни и добри асоциации. Предните ми две бременности ходих с по 7-8 см разкритие и едва изтрайвах за предродилните манипулации, попълване на формуляри, клизми и прочие (да не говорим за епидурална). Сега всичко беше спокойно, цивилизовано. Спукаха ми мехура, сложиха ми епидурална и система Окситоцин. Непрекъснато следяха нивото на упойката и Окситоцина. Въпреки всичко обаче, раждането се закучи някъде на около 5 см. разкритие и макар и да имах контракции то не напредна изобщо в продължение на около два часа. Действието на упойката изтече и генеколожката реши, че тя спира родовата дейност, та  в крайна сметка последваха два часа в родилни мъки (не бих казала, че са много повече от тези, които съм преживяла на предишните си раждания). По едно време усетих едно тупване от корема надолу и се оказах с 10 см. разкритие, и след няколко минути с чудесно 3,600 кг. бебче. Разкъсвания нямах никакви. Дори чудовищните ми разширени вени долу, които ме тормозеха през цялата бременност не се бяха спукали. Изобщо: всичко мина почти без проблеми и ако го нямаше това с двата часа застой щях да кажа, че е направо по ноти.
После лекарката обясняваше, че било заради многоплодната ми бременност (трета). Матката не можела да контрактира така ефикасно и особено като не била съвсем узряла, това с наливането на окситоцин не било достатъчно и за това така се забавило раждането. Като цяло имаше повече предимства отколкото недостатъци.

Общи условия

Активация на акаунт