МАРТенски хлапета, готвят се за срещата с морето!

  • 15 196
  • 266
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 653
Честит празник и от нас!!!   Hug
Яна днес е особено кисела - спа само 6 часа тази нощ и затова е такава. Все пак успяхме да я изведем за около час и да я подстрижем, че беше много обрасла. После имаше баня, ама какъвто е киселяк рева "пак къпе, пак къпе", сцепи се да вика, да реве и да си удря главата. Накрая заспа с хавлията наполовина легнала на леглото и стъпила с краката на земята. Сега отивам да я облека и после да нахраня Ели.
Поздрави на всички и бързо оздравяване на Ран, Иси и Бобо. Надявам се, че всички останали са здрави   bouquet

# 31
  • Мнения: 948
Накрая заспа с хавлията наполовина легнала на леглото и стъпила с краката на земята.

Ох, представих си я, каката голяма  Heart Eyes Страшни кукли си имаш, много са сладки и двечките. И наистина си приличат!

Изглежда всички добре прекарвате дните летни! Чара, много си смела, куче! Не си го и помислям, преди да стане на, не знам, 10??? Все на твоята глава, иначе, та хранене, та разходки...

При нас малко новини: почти прилючихме с памперса. Махнахме го в събота; във сряда и вчера - вече никакви грешки. Пфу! Сега ще имаме няколко месеца почивка, преди да се отпочне с пикльо номер 2  Simple Smile

Другото е, че намерихме къща! Приеха ни предложението миналата седмица; сега ще се оправяме с хартии, пари и документи, и ако всичко мине наред, август/септември ще се местим...Точно навреме Mr. Green Аз съм доволна, къща е, с градинка, три спални...Още една грижа по-малко!

Весел празник на дечковците, и лек уикенд за вас! А аз после ще се върна да разгледам и другите снимки, че от работа не мога да отварям някои страници...

# 32
  • Мнения: 655
Весел празник и от нас. Желая на всички дечица много усмивки и весели игри.   bouquet

Тези наши мартенчета големи образи са станали. Като чета какви номера са научили и ми става смешно.
Мишолина,браво на вас за памперса. Аз съм решила сега като свърша пакета и нови да не купувам,защото вече е крайно време да ги махаме тези памперси.
Честито и за къщата. Наистина точно навреме идва. Звучи приказно - с градинка,три спални - разкошно. Simple Smile
Лиана,направо ти се възхищавам как се оправяш с две дечица. Аз едвам с Боби се оправям,а си представям и едно бебе  #Crazy. Да са ти живи и здрави. Между другото Боби онзи ден 15 минути седя пред компютъра да гледа клипчетата с Ели. И все вика "Мамо,пак бебето."  hahaha
Чара,супер подарък за празника на Гого.
Тедулина,бързо оздравяване ви пожелавам.
Мамо Бубе,браво на баткото за успешното завършване.

Ние с мъжа ми днес заведохме Боби да си избере някаква играчка по случай празника. Той си хареса едно пиано. Ако знаете какво е вкъщи сега - свирим,пеем,танцуваме.Даже преди малко искаше да си вземел играчката в леглото с него. hahaha Като му обясних, че ако сложим пианото в леглото и за него няма да остане място и се отказа.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 653
Лиана,направо ти се възхищавам как се оправяш с две дечица. Аз едвам с Боби се оправям,а си представям и едно бебе  #Crazy.

Засега все още имам баба и дядо, та те много помагат. Като остана сама не знам как ще се оправям, ама все ще се намери начин  Crazy  Все пак няма да съм нито първата, нито последната с 2 деца с малка разлика...
Мишолина, честито за памперса и за къщата - звучи направо страхотно. Вече и аз искам къщааааааааа.... с двоооооооооооор....   Mr. Green

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Да ви се оплача  Cry.
В събота бяхме на контролен преглед и познайте - направиха му снимка на гърдите и хоп - бронхит  Tired. Изписаха и АБ - друг. Да, но аз нали го видях че е по-добре викам си тая мадама нещо е объркала, я консулт с друг лекар.
Отидохме на частно и какво да ви кажа - съвсем различно отношение от страна на лекарката. Жената от вратата докато го види си каза, че детето е алергично. Като го преслуша, няма учудена физиономия (като на предните, чуват ли нещо или не) ами направо си каза, че не е наред и след това като видя и снимката - съвсем  ooooh!. Обясняваше най-подробно какво му има и кое лекарство за какво е и как точно се дава. Ей такова нещо досега не е било или поне не по здравна каса  Confused. Оказа се че наистина е бронхит, но по това което ми обясни за състоянието на детето и лекарствата, лечението което тя предписа ми се видя много по-адекватно отколкото на предната лекарка. Та така, сега е на АБ отново и 2 сиропа за кашлицата и 2 вида к-ки за нос (каквито предната д-рка изобщо не каза да слагаме, нямало било нужда, а той едва дишаше и по свое усмотрение му капех к-ки  Embarassed, но поне можеше да спи).
Откакто почна сиропите кашлицата намаля и отхрачва. Днес е по-добре слава Богу  Praynig, но пак е с малко по-висока Т - 37.3. Следобяд пак сме на преглед.

Извинете, че ви се оплаках така  Tired.

# 35
  • Мнения: 952
Привет мами, да се разпиша и аз в новата тема че не съм писала скоро тук. Аз сега съм в трескава подготовка за яслата,че ще пращаме Виктор другата седмица на ясла Rolling Eyes на мене все още ми е свито сърцето,сега като чета и Тедулина и съвсем почвам да се притеснявам. То сега е една хамалогия с тия изследвания,че направо ... ooooh! искам да ги напарвя в частна лаборатория за да спестя навалицата в болницата а и с малко дете там е кошмар да търча от кабинет в кабинет,да ама не #Cussing out а те неможели да ми направят всички изследвания, може ли само кръв и урина да вземат #Crazy
Tedulina,дано скоро Иси да се оправи и да не ви се налага да пиете пак Аб.
Очаквайте включване и от мене другата седмица с майчински,ясленски терзания Tired

# 36
  • София
  • Мнения: 35
Zdraveite i ot nas! Niamam kirilitza i zatova ne pisha, no si vi tcheta redovno Laughing
Tchestiti novi pridobivki na vsitchki! Liana, spetzialno na vas- da ste jivi i zdravi s tezi dve printzeski!
Burzo ozdraviavane na detchkovtzite!
Kato se kirilrziram- povetche i ot nas Peace Haide lek vi den!

# 37
  • Мнения: 815
Счети, надявам се Вики да свикне бързо. Ран сега не ходи, защото има кой да го гледа в къщи и на него му е добре- не се оплаква Simple Smile Исакм да ви се похваля, че ще ходим на море в края на юни- със свмекър ми и свекърва ми и ако ние не можем а се освободим Рани ще бъде само с баба и дядо, но със сигурност ще се цопка в морето- сега правим молитви за без дъжд- да не ни се скапе почивчицата Simple Smile

# 38
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Цвети, много хубаво това с морето. Ран до сега ходил ли е ?
Ние имаме намерение това лято най-сетне да отидем до Китен /при сестрата на мъжа ми/. Дано да стане!
Теди, много неприятно наистина. Добре обаче, че сте попаднали на адекватен лекар. На едни приятели дъщеричката така "успя" да развие бронхиална астма на алергична основа, "благодарение" на "компетентна" и "навременна" лекарска намеса. Стискам палци Иси да се оправи бързо и да няма повече проблеми.
Счетич, на добър час на Вики в яслата!
Лиана, много чаровно бебче имаш!

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 576
malka s4etka дано бързо се адаптира Вики в яслата и да няма ревове  Peace! Кураж мамо, ще се справите! Hug
milamia кредора горе в дясно няма ли как да ползваш newsm78, че да пишеш по-често не за друго Simple Smile ?
Цветина много хубаво това за морето, дано да е хуваво и времето когато сте там. Много забавно ми стана за тази молитва  hahaha.
ivap защо да не стане, като имате желание. Само хубаво време ви трябва Simple Smile.

При нас как се развиват нещата. Вчера както ви казах го водих на преглед отново. Повлиява се добре от лекарствата и слава Богу няма хрипове вече  Praynig. Само че се налага още 3месеца да пие ЗИртек  Tired. Ще го преживеем, но дано да има положителен резултат, а не догодина пак да имаме проблеми. На ясла ще е чак на 18-ти, така че ще се гледаме до тогава.

# 40
  • София
  • Мнения: 35
Да бе, Тедулинче, на фонетичната, ама няма кои да гледа #Crazy малко не съм и сикнала, ама  пак е решение Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 722
Здравейте, отдавна не съм писала в темата! Има много новости, както виждам - някои са станали мами за втори път, на други им предстои ... Новото при на е, че Митко отвчера е на ясла, че взе да става много саможив. Но пък още не ми се работи за бебе №2.

# 42
  • Мнения: 948
Анита! Наистина отдавна не си минавала оттук! Много е пораснал Митко, пусни нови снимки!

И честита годишнина от сватбата! Много здраве и любов!

За второто бебе: то ще си каже като му дойде времето  Simple Smile Аз се притесних, че остарявам, а и ми се излизаше в отпуска Mr. Green

Ей, никой не пише вече тук. При бъдещите мами октомврийки да видите какво става! По 6 страници на ден, и ме карат да се чувствам динозавър Crazy, стар...стар...

# 43
  • София
  • Мнения: 747
Привет и от нас Grinning

Най- напред да пожелаем бързо оздравяване на Иси!

Малка счетка, желая ви лесна адаптация- и на Вики и натеб(че то май майки по-трудно се адптираме) И да разказваш как се чувства Вики в яслата.

За морето още не сме решили къде ще е- само решихме да е в края на август- май последни ще разказваме морски истории Grinning

Ей, никой не пише вече тук. При бъдещите мами октомврийки да видите какво става! По 6 страници на ден, и ме карат да се чувствам динозавър Crazy, стар...стар...

А мишолина за думата "стар" ама хич не съм съгласна- мисля, че много по- ще ти ходи да я заместиш с "опитен" Grinning
А за писането- аз като почна да пиша все "Георги това..., Георги онова..." и ме хваща срам по някое време. Сега почна много да повтаря и използва някакви по- абстрактни изрази, чути от нас- някой път се получава: като" Мисля, че имам кашлица", "Всъщност май няма ток", но по някой път такива смешки ставаткато : "Чак съм се наспал", а не вече съм се наспал Mr. Green
За  самостоятелно обуване, събуване, обличане и събличане дума не може да става, а като знам Дариа откога ги прави тези номера...И лъжицата отскоро я хваща правилно и я използва, но само ако му дам крем- за друго ядене изобщо не си прави труда- ако му давам аз може и да ядене, но ако не- няма да докосне храната.

# 44
  • Мнения: 815
Така е Мишолинка- оредяха ни редиците-Не знам как е било тук по време на бременеенето,  аз се се включих когато Ран беше на 2 месеца някъде- Тогава най- активни бяха Мама Моник, Катеричка Дива, Зъхи, Еличка от Ст. Загора (за която ми е много мъчно) и още други мами, които не са влизали повече от година в нашата тема- иначе гледам, че тук там пишат- но пък аз в 90 процента от случаите имам време колкото да погледна тук и в отчета на ноември 2006. Междудругото и там изписваха тема за 2-3 дни, но вече и там има отлив.... Кой на работа, кой от децата не стига до компа. Пък и на тази възраст развитието не е чак толкова бързо като при няколко месечните- но забавни случки има винаги. Ран зверски много говори- толкова му се радвам като прави цели изречения- моето бебенце е голямо дете!!! Водим си съвсем нормален разговор- наблюдавам и отприщване на апетит като огладнее и ми казва- искам да папкам- за вечеря му давам супа от кухнята като я изяжда и пак идва и ми казва- искам още да папкам Simple Smile само с това прословуто ходене до тоатлетна още нямаме 100 процентов успех, но и това време ще дойде.


Ива, ходил е Ран на море, но когато беше на 4 месеца и половина- миналата година пропуснахме заради бременността - така че все едно ще му е за пръв път. Не знам как ще го измъкваме от водата- ттой и от банята трудно излиза ... Сега ще заминем за Китен, а пък август месец плануваме още една почивка- чудя се дали да не е на някой турски курорт

Аз да се оплача- някой се облиза на моята позиция на новата работа и вече не я заемам. Разочарована съм и ми е  болно, защото не се оплакват от работата ми - все ме хвалиха и ми дойде като студен душ... и сега може и да започна в ново предаване към същия продуцент, мога и да не започна... не знам. Чакам да подейства приказката- всяко зло за добро Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт