Recetas de Espana РЕЦЕПТИ ОТ ИСПАНИЯ 2

  • 101 505
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 098
МИДИ,ПАРФЮМИРАНИ С ВИНО  Laughing

Рецепта от област Галисия:



Продукти:
700 гр.4ерни миди
1 голяма глава лук
2 скилидки 4есън
1 4ашка зехтин
1 4аша вино
подправки
1 дафинов лист
щипка сол
1 лъжи4ка смлени орехи
4ерен пипер
1 с.л.брашно
изцеден сок от лимон

Приготовление:

Мидите се измиват в марна вода за около 15 минути.
Бели се и се реже на ситно 4есъна и лука,като към тях се прибявя и малко лимонов сок.

Загрява се тигана,сипва се зехтина и запо4ва да се пържи лука.Когато омекне се подправя със сол,4ер.пипер,слагат се постепенно стритите орехи и 4есъна.Накрая се посипва мъни4ко брашно.

Така се държи на огъня и се разбърква,докато брашното се позапържи.

Полу4еното дотук се изсипва в една пръстена тенджера(гюве4ка) на нормален огън,налива се 1 4аша вода и се оставя да ври 10 минути,докато се закаши.

Когато заври 3 пъти,се прибавя виното,1 с.л.сок от лимон,дафиновия лист и подправките.
Така се готви,докато запо4не да ври.След това се слагат мидите.
След като ве4е сме сложили вси4ко необходимо,гюве4ката се мести във фурната за 45 минути на нормална температура.
Сервира се топло и с винце.

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 22:00 от Марица

# 16
  • Мнения: 3 098
Свински пържоли с ананас:

Продукти:
(за 6 4овека)
6 свински пържоли около 150 гр.
Зехтин
12 кръг4ета ананас
50 гр.галета
50 гр.брашно
1 яйце
сол и 4ерен пипер

Приготовление:30 минути подготовка и 10 минути приготвяне

Кръг4етата от ананаса се овалват в следната последователност_брашно,разбито яйце,галета.
Пържолите се запържват в зехтин първо и после се слагат на скарата(или барбекю).
Там се оставят за 5 минути,обръщат се и отново се пекат от др.страна за 5 минути.
След като се свалят от скарата се захлупват в съд,за да се запазят топли.
Обработените ананасови резен4ета се пържат по 5_6 минути за всяка страна.
След това в едно плато се нареждат листа от маруля по цялото дъно,отгоре се поставят пържолите ,а върху тях и отстрани панираните ананаси.Може да се прибави и украса с домат.

-Eто така се сервират,но в нашия слу4ай ананаса е на кръг4ета,а не на пар4ета.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 686


ЛИМОНОВА  ТОРТА
   

TARTA  DE   LIMON


1 кут. кондензирано мляко
150 гр. бисквити
100 мл. лимонов сок
80 гр. масло
3 яйца
3 с.л. захар
1 с.л. настъргана кора от лимон




Натрошете бисквитите, смесете ги с разтопеното масло и разпределете на дъното на тортена форма като притиснете добре. Жълтъците + млякото + линомовия сок разбиваме и добавяме лим.кора. Тази смес изсипваме в/у бисквитения блат. Разбираме белтъците + захарта на твърд сняг. Разпределяме добре в/у сместа и опечете до порозовяване на 180'С.

Ето малко снимки:

   

   

Внимателно отделете формата с нож



Последна редакция: вт, 29 май 2007, 16:09 от sylya

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 686




КЕКС - МАМА  МАРИЯ

BISCOCHO  de  la  MAMA  MARIA


250 гр. захар
2 яйца
100 гр. олио
150 гр. мляко
225 гр. брашно
1 бакпулвер
1 ванилия,
щипка сол
кората от 1/2 лимон - настъргана

Разбий всичко и опечи.




# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 686


КЕКС  БЕЗ  БРАШНО

BISCOCHO  sin  HARINA


250 гр. белтъци
85 гр. захар
250 гр. кувертюр от черен шоколад
60 гр. масло
50 гр. белтък

В съд разтапяме маслото + шоколада. Отделно разбиваме жълтъците с половината захар и добавяме разстопения шоколад. Белтъците + останалата захар - на сняг, и с шпатула ги разбъркваме заедно с останалата смес. Предварително загряваме фурната на 200'С. Когато сложим формата намаляме на 190'С за 45мин.



# 20
  • Мнения: 3 098
Моми4ета,открих рецептата на емпанадата,която ядох в Галисия и толкова много ми хареса!!! Hug
Оба4е има проблем,това е явно техния език,а някои работи не мога да си ги преведа и ми се губи смисъла.
Има ли някоя да ми помогне? Rolling EyesБрее,това откакто го видях,валенсияното ми се вижда цветенце. Laughing
http://www.concellodeares.com/web-gal/turismo/gastronomia_g.html

-Ето ми я еманади4ката. Grinning

# 21
  • Мнения: 1 818
Марица,и аз искам рецептата,но от gallego нищо не разбирам...нещо не ми се отваря на мен рецептата.
Я виж ТУК няма ли да намериш твоята емпанада... Heart Eyes

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 686



КРЕМ-КАРАМЕЛ  ЧЕРНО и БЯЛО

FLAN  BLANCO y NEGRO


- крем-карамел на прах
- течен карамел
- шоколад фондант

Разделя се крем-карамела на прах на 2 части. Едната се приготвя и се пълнят чашите до половина. Оставят се да стегнат. После с лъжица се махат парчета, така че да получим желаната форма. Приготвя се останалата смес към която накрая се прибавя шок.фондант и с нея се доплълват чашите.

Ето резултата:



# 23
  • Мнения: 3 098
Марица,и аз искам рецептата,но от gallego нищо не разбирам...нещо не ми се отваря на мен рецептата.
Я виж ТУК няма ли да намериш твоята емпанада... Heart Eyes
DA  bouquet  bouquet  bouquet
Много ти благодаря,Габи.Има такава рецепта,продуктите имат разлика в грамажа,но аз ще приготвя тези от галисийската и ще използвам описанието,което ти ми даде. Hug
Моля те кажи ми само каква то4но маса за емпанадата използваш?4е са доста вида,да не объркам с някоя да ми излезе от тавата. Laughing

# 24
  • Мнения: 1 818
Марица,аз тестото го правя по моята рецепта за тесто за пица,не съм правила класическата маса за емпанада никога.А за по-бързо я правя с готово бутер тесто...Мисля,че както и да го направиш,ще стане добре...като се разстеле тестото по-тънко.
Маса за емпанада
500 gr. брашно           
20 gr. мая
200 ml. топла вода
50 ml. зехтин
10 gr. сол

# 25
  • Мнения: 3 098
Габс,благодаря ти   bouquet Страхотна си. Heart Eyes

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 686



ЯБЪЛКОВА  ТОРТА  по  мой начин


TARTA  de  MANZANA a mi manera


Много много лесна, много ароматна и много много жестока.

2 яйца, 12 с.л. захар, 16 с.л. брашно, 16 с.л. прясно мляко, 100 гр. масло, 1 с.л. бакпулвер, 5 ябълки (2 от които за декорация), лимонов сок, мармалад от кайсии или праскови.

Загрей фурната на 180'С. Намажи с масло тава и я поръси с брашно. Разбий всички съставки с миксер заедно с 3-те настъргани на ренде ябълки. Сложи сместа в тавата, декорирай с 2-те ябълки обелени и нарязани на тънки филийки. Пече се 30 мин.
   Когато е напълно изстинала се маха от тавата/или формата за торта. Отгоре се слага мармалад от каийсии или праскови.

Ето резултата:



# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 686


БРИОЧЕ  със  сушени плодове и бял шоколад

BRIOCHE  con frutas secas y chocolate blanco


200 мл. прясно мляко
30 гр. масло
3 яйца
640 гр. брашно
45 гр. захар/ако ви харесва по-сладко удвоете захарта/
3 лъжички сук бакпулвер
1 ванилия
сушени плодове


Всичко се смесва много добре с кухненски робот и се оставя да бухне/втаса покрито на топло за 1 час - 1 1/2 час. Намазвате си ръцете с олио, правите топчета от тестото и вътре във всяко топче слагаме по 1 парченце бял шоколад. Топчетата се слагат в кръгла тава намазнена с олио и с хартия за печене в нея. Забождаме във всяко топче пачренце масло и поръсваме отгоре цялата тава със сушени плодове. Оставя се още веднъж да втаса и се пече на 200'С /в моя случай за 15 м./. Проверява се с клечка.



Последна редакция: чт, 31 май 2007, 13:54 от sylya

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 686



БЪЛГАРИ


BULGAROS


4 яйца, 6 с.л. захар, 6 с.л. брашно, 1 чаша плодов сок, 400 гр. сметана, 400 гр. шоколад



Ето рецептата: http://recetas.mundorecetas.com/receta7061.html&510

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 686


К О К О С К И


COCOS

3 яйца
350 гр. кокос
350 гр. захар
100 гр. брашно

Разбиват се яйцата, захарта, кокоса. Постепенно се добавя брашното и всичко се омесва много добре. С мокри ръце се оформят топчета. Пекат се върху хартия на 180 - 200'С до като започнат да се зачервяват отгоре. Махнете и оставете да изстинат.






 

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 14:54 от sylya

Общи условия

Активация на акаунт