Испания

  • 43 323
  • 758
  •   1
Отговори
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Испанска кухня  

ИНФО за Иcпания от Библиотеката във Форума , Телефони и адрес на посолството , БГ училища в Испания, ОРГАНИЗАЦИИ НА БЪЛГАРСКИ ОБЩНОСТИ В ЧУЖБИНА, Необходимата информация за Европейския съюз

Работа в Испания [/center]


старите ни темички


Cada día que amanece, el número de tontos crece, Buen amigo y compañero, es el que no nos pide dinero, Испания - Barajas nuevas sobre cuentas viejas или отново "Ние и преживяванията ни", La vuelta al cole , A Dios rogando y con el mazo dando , **Испания *** España ***Spain** , A festejar el día de Todos los Santos , Aunque la mona se viste de seda, mona se queda , De broma en broma, la verdad se asoma, Allí van leyes do quieren reyes - España , España - Ya vienen los Reyes, No hay mal que por bien no venga..... España, В очакване на ... Свети Валентин или ....Трифон Зарезан - Испания, Цъфнаха вече кокичета, при испанските момичета, Първомартенска тема на испански мами и мадами , *** Дълго пуенте ни 4ака за СанХосе и Семана Санта **Испания** , ===Среща се гласи с козунаци и яйца на ИСПАНСКА земя===, Запретват ръкави испанските юнаци, яйца да боядисват и да месят козунаци, Хайде, време не остава - в испанско среща се задава, Майското слънце напече, испанските мами съблече!, Иде време за море, а пък слънце не пече Simple Smile Испания Simple Smile, Толкоз хубави жени, г'де ще видиш ти.... ☞ Испания ☜, Koй от хубаво разбира,при испанките се спира,Европейски шампионки в къси панталонки-Оле,оле Испания, Летни фиести или отпускарски сиести?-Испания, Август месец е на състезания,Формула 1 ве4е наближава-Испания, Златна есен наближава, финансовата криза отминава - късметлийска испанска тема , ^_^ *** ИСПАНИЯ ОЛЕ(ле) ! *** ^_^, Вси(чките) светии..... в Испания събрани, Дъжд вали ☂ и слънце грее ☀... в ИСПАНИЯ и времето щурее! , ♥ ♥☻☺Испания -предколедна тема ☺☻♥ ♥ , Коледна магия цари по испанските земи ,Сняг затрупа испанската група♥ Св.Валентин Зарезан ❦ - ИСПАНИЯ  *** Испанска Пролет ***    *Великден наближава ,Испанска среща се задава !*   Ще боядисаме яйцата ..., Поръчахме си слънце ,дали ще ни огрее * ИСПАНИЯ за срещи все още си мечтае, В слънчева Испания пак за пикник се стягат☀ Лагуните на Руидера, Лятото дойде, хайде на море * España *, Испански привет , Искра желаем ви много късмет !!!В разгара на лятото горещо, в Испания две бебета ще посрещнат***Испанска тема *** , ^-^ Испанска есенна тема ^-^*Пролетна испанска тема*, Златна есен е дошла на испанската земя, Отново златна есен е дошла на испанската земя, Време е за любимите занимания - дойде лятото в Испания
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=873676
http://www.bg-mamma.com/?topic=959055
https://www.bg-mamma.com/?topic=1064560
https://www.bg-mamma.com/?topic=1195012

# 1
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Добро утро , в новата тема.
Започва училищетооооооо😅😅😅!!!!! (За някои май вече е започнало 😅, за нас в петък )

# 2
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Здравейте, в новата тема!  Тарти, благодаря. Ние вчера започнахме у-ще.

# 3
  • Мнения: 508
Благодаря на включилите се, да , за продажба на имот в България става дума. Не е продаден засега, обмисляме варианти.

# 4
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
При всички положения ще е добре да има човек на място тук, за да огледа апартаментите, а да не разчита само на снимките.
И като стана дума за апартаменти - напоследък в пресата доста пишат за окупас.

Успех на учениците през новата година!

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Малката( 6 primaria) започна днес, голямата( 1 Bachillerato) започва в петък. И на двете не им се започва, разбира се, още повече, че голямата сменя института, надалеч е и ще й е трудно, докато си направи рутина.

# 6
  • Мнения: 394
Здравейте на всички в тази тема Simple Smile Много се чудех дали тук е подходящото място да попитам, но не открих по-подходяща такава. Обмисляме с моя мъж да поживеем известно време на някое по-топличко място от България догодина за около 6 месеца, тъй като работата и на двамата го позволява. Много харесваме Майорка, а и ни се стори сравнително достъпно. Дали бихме успели да си намерим квартира за такъв кратък период и има ли други апекти, за които трябва да помислим? А и като цяло, какво мислите? Simple Smile

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Привет на всички пишещи в темата .
Оказа се че "час за  Естранхерия " съвсем не е като да запишеш час в Сегуридад Социал , да не говорим в съседния здравен център за изваждане на здравна карта  😉 Е шок съм все още 🤪😄 За Сегуридад Содиал трябваше да ходя на 60 километра и явно имах късмет имаше само една сита за тези дни , а за изваждане на Здравна Карта  имам час за 28  ноември🤔.
Нали съм " любознателна " пък и отдавна не се бях занимавала с ходене по инстанции подложих чиновника на разпит . Ко научих - тази престасион , която се даваше за децата (поне в Мурсия всеки 6 месеца по 150€) вече не съществува , тези , които са заварено положение продължават да я получават ,но не можеш да кандидатстваш за нея . Аз никога не я бях ползвала и реших да кандидатствам с малката и не може . Има ли някой от вас извадено дигитално Ние  или постоянна парола за " Клаве ' . според служителя - за  нашите зелени листи не могат да бъдат извадени  тези неща , защото ние  нямаме някакъв код на самите листи -тоест аз никога не мога да имам дигитален подпис . Говоря не конкретно за мен,  а за всички които притежават зелените резиденции големи или малки няма значение. Ако някой случайно си е извадил такъв дигитален подпис моля кажете как го е направил.
Иначе за нас учебната година започна за малката във вторник . Всичко чудесно ...и само 8 дечица в класа . Каката ,която е секундо бачийер  ,започва следващия вторник.
Лека и успешна година на всички дечица ♥️

# 8
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Ние имаме дигитални сертификати, с които влизаме в здравните си досиета. Ама в имейла, който получихме, пише, че важат за цялата баска администрация. Пробвах, работи. Срокът на валидност е 4 години, после пак трябва да ги подновяваме.
Не знам дали това е същото, за което говориш.

# 9
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Адвокатка ми е електронен подпис и НИЕ.
Сигурна съм ,  защото се наложи да и правя пълномощно  по електронен път  през страницата на министерство на правосъдието .
Моята маймунка почва бачийер в петък  и не е особено въодушевена.
Да попитам дамите  с деца в бачийер пуснахте ли вече солиситудите за бека.
Случайно научих миналата година за съществуването и от клиентка.
Беката не е нещо кой  знае какво   но на хайванчето му дадоха общо(от фиха и вриабле) към 800 евро миналата година , беше много щастлива .Три пъти ходи до банката да проверява дали са и ги превели
Тази година  побърза да пусне документи, макар, че смъкна малко успеха, да видим дали ще я огрее.

Последна редакция: ср, 08 сеп 2021, 18:44 от sl

# 10
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Sl не можах да разбера нямаш или имаш ? аз останах малко учудена с тези неща,  които ми наприказва  служителя , защото му казах че искам да си извадя дигитален подпис и преди години , когато опитахме не можахме и той ми разказа тези истории ,  че чужденци  без резиденции дори могат  , а пък ние с нашите листи не можем.. заради листите и липсата на някакъв номер на тях.
Беките са до края на месеца . Гери  я огряха миналата година 2000 евро - половината заминаха - говорим че си ги е похарчила сама , другата част я пази за книжка . Мисля че и университетът ги дават също
https://www.educacionyfp.gob.es/servicios-al-ciudadano/catalogo/ … sitarias.html#dg1

# 11
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Браво на Гери Heart

Адвокатката ми има с НИЕ.

Ползва се електронен четец , пъхаш картата и маркираш кода.

Последна редакция: ср, 08 сеп 2021, 19:11 от sl

# 12
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Привет на всички пишещи в темата .
Оказа се че "час за  Естранхерия " съвсем не е като да запишеш час в Сегуридад Социал , да не говорим в съседния здравен център за изваждане на здравна карта  😉 Е шок съм все още 🤪😄 За Сегуридад Содиал трябваше да ходя на 60 километра и явно имах късмет имаше само една сита за тези дни , а за изваждане на Здравна Карта  имам час за 28  ноември🤔.
Нали съм " любознателна " пък и отдавна не се бях занимавала с ходене по инстанции подложих чиновника на разпит . Ко научих - тази престасион , която се даваше за децата (поне в Мурсия всеки 6 месеца по 150€) вече не съществува , тези , които са заварено положение продължават да я получават ,но не можеш да кандидатстваш за нея . Аз никога не я бях ползвала и реших да кандидатствам с малката и не може . Има ли някой от вас извадено дигитално Ние  или постоянна парола за " Клаве ' . според служителя - за  нашите зелени листи не могат да бъдат извадени  тези неща , защото ние  нямаме някакъв код на самите листи -тоест аз никога не мога да имам дигитален подпис . Говоря не конкретно за мен,  а за всички които притежават зелените резиденции големи или малки няма значение. Ако някой случайно си е извадил такъв дигитален подпис моля кажете как го е направил.
Иначе за нас учебната година започна за малката във вторник . Всичко чудесно ...и само 8 дечица в класа . Каката ,която е секундо бачийер  ,започва следващия вторник.
Лека и успешна година на всички дечица ♥
Ада, това за подписа не е вярно наистина. Аз също имам от години certificado digital, а повечето  чужденци които познавам, имат clave(за клаве-то ми казваха че било по-бавно ваденето).
Кода за който ти е казал човека , се намира на НИЕ-то отзад(не на зелените листове от едно време, а на документа който се издаваше след тях).
Моят сертификат беше издаден в буквалния смисъл за няма и пет минути 😅. В Сегуридад Сосиал ми го вадиха (с хестор бях).
По принцип трябва да си вземеш час за там, и на момента се вади (поне на мен така беше).


При нас няма такива беки като при вас 🤔. Моя син също ще е сегундо де Бачиджерато , но беки дават само за социално слаби, няма беки за успех. Нямаме такива екстри 😅.

# 13
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Val провери за беките.
На национално ниво са.
Знам че са фихо и вариабле.
Защото едната част от парите ги преведоха ноември, а другата пролетта.
Покрай инфото от моята клиентка, всички приятелки на дъщеря ми пуснаха солиситуд.
Родителите им не знаеха за съществуването на тези беки, а са си тукашни.
Тогава го написах и в българските групи във фейса и се оказа, че много  от дамите живеещи из цяла Испания  го знаеха.
Обаче виждам, че явно има и значение областта, защото маймунка завърши 4 Есо само  3  "голи десятки", останалото бяха матрикулас де онор и взе споменатото по горе.
Провери все пак, все някакво поощрение ще.трябва да има за успех из вашите ширини.

Последна редакция: ср, 08 сеп 2021, 19:38 от sl

# 14
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Val провери за беките.
На национално ниво са.
Миналата година гледахме, но пишеше според доходи , а максимума за доходите беше минималната заплата за 4. Как го обясних 😅😅… нищо де , зная че ме разбра 😅.
Като тези които имат право на бека , освен условието за доходите, трябва да имат и добър успех над определена оценка.
Сина ми гледа много време , защото познат от Мадрид тогава му каза че той взимал бека там (а те изобщо не са социално слаби 😅), дори звъняхме в училището тогава … но ни казаха че няма такива при нас.
Ако имаш  линк или нещо , прати да видим , екс тийна ще е много щастлив 😅😅.

Общи условия

Активация на акаунт