Испания

  • 43 284
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
На мен и там не са ми искали.
Обаче без тест от Виена не ме пуснаха да летя май месец. Това гледаха. На Барахас никой нищо не провери.

# 46
  • Мнения: 3 360
Здравейте в момента от България в Испания с какъв Триест може да се влезе ПСР или антиген? Ако имаш ваксина необходим ли е и тест?

# 47
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
На пък цяло лято ми искаха QR код за пътуване от България към Испания (ако не греша , станаха 6 пътувания до тук в едната посока). ВИНАГИ са ми го искали 😅, на испанското  летище също ни го искаха.
Сега като се замисля 😅, май не съм имала нито едно пътуване през последните месеци , без да са ми искали QR кода 🤣.
Вече и на сън го вадя 😅😅

# 48
  • Мнения: 394
Здравейте на всички в тази тема Simple Smile Много се чудех дали тук е подходящото място да попитам, но не открих по-подходяща такава. Обмисляме с моя мъж да поживеем известно време на някое по-топличко място от България догодина за около 6 месеца, тъй като работата и на двамата го позволява. Много харесваме Майорка, а и ни се стори сравнително достъпно. Дали бихме успели да си намерим квартира за такъв кратък период и има ли други апекти, за които трябва да помислим? А и като цяло, какво мислите? Simple Smile

Да си побутна питането Simple Smile

# 49
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Трябва да ти отговори някой, който живее наоколо. Аз нямам идея какво е положението в Майорка.

# 50
  • Мнения: 244
Val, съгласна съм с написаното от теб, но все пак може да има хора, неразбрали или поради друга причина да са на летището и да са подготвили само документ за самоличност, бордна карта и отрицателен тест без този код и заради това също попитах. Има хора без Интернет на телефона извън дома, възрастни,които няма как да се оправят на летището, за да си изкарат този документ с кода, дори да имат телефон, интернет и ел. поща...

# 51
  • София
  • Мнения: 6 664
Момичета, някой от вас живее ли в Малага? Забравих си Киндъл-а на летището там преди 2 дни, от Загубени вещи там го намериха и сега търся някой да го вземе и когато се прибира към Бг, да го донесе в София, или да ми го изпрати с някакъв поносим като цена куриер /защото ми предложиха такъв на цената на Киндъл-а/. Ще съм много благодарна, ако някой може да помогне!

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Дано намериш кой да ти свърши работа! Виж във ФБ няма ли някоя група за българи в Малага, знам ли.

Преди време питах за пътуване със самолет на непълнолетни. Дъщеря ми е на 16, ходи до Менорка, пътува с лична карта и НИЕ, не са й искали никакви декларации за позволение или подобни, паспорт също не са й търсили. Пиша го, ако някой се интересува.

# 53
  • Мнения: 394
Момичета, някой от вас живее ли в Малага? Забравих си Киндъл-а на летището там преди 2 дни, от Загубени вещи там го намериха и сега търся някой да го вземе и когато се прибира към Бг, да го донесе в София, или да ми го изпрати с някакъв поносим като цена куриер /защото ми предложиха такъв на цената на Киндъл-а/. Ще съм много благодарна, ако някой може да помогне!

Ще ви пиша на лично. Аз ще пътувам. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 68
Здравейте, дами, ако има и господа! Най-сетне официално сме в Испания, Валенсия! Децата тръгнаха на училище още на втория ден! Ще се радвам да се свържем с други българи за компания! Имам няколко въпроса, ако не ви досадят:
1. Озадачена съм от цената на Кока Колата! Тъп въпрос, но не ми дава мира! Преди година, с мъжа ми обсъждахме как цената на кенче е с 10ст по-малка от София, а сега е тройна?!? Аз ли нещо не съм в час или си има конкретна причина?
2. Трябва ми педиатър, който да даде някакъв документ за преглед за пред училището! Може ли да ме насочите към клиника? Предпочитам в Патерна, но и където и да е във Валенсия.
3. Коя верига магазини използвате? Карфур ми идва свръх огромен и ме натоварва психически. А и като цена ми се струва скъпо! Лидл съм си свикнала, но пък някои неща не са налични постоянно! По пътя видях разни Кеш нещо си - може ли свободно да се влиза в тях? Преди години се опитахме в някаква подобна верига и се оказа, че само с карта може, както Метро в България.
Всякакви напътствия за новодошли ще са ми полезни!
ПС: от къде набавяте памперси и какви марки използвате?

# 55
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Добре дошла.
На първия въпрос, У дома от  години не пием продукти на Кока Кола, така, че не мога да кажа нищо за цената.
На втория въпрос педиатър на детето се  дава в здравния център по местоживеене.Той дава  направления за изледвания и преглед при специалисти.
Трябва да ви включат и във ваксинационния календар.
Не знам на каква възраст са децата , но за Мадрид никога не съм ми искали подобен документ.с изключение  на  имунизациите  за яслата и инфантил
За предпочитана верига хипермаркети  е относитвлно.
През годините купуваме различни продукти от различни вериги, заради лични предпочитания.
Меркадона, Лидъл, Алди, Карфур,  Алкампо, Аора Мас . В Диа не съм влизала от  години.
 За  определени специални продукти Иперкор. Преди години и от Метро.Там е с карти.
Във веригите има голям избор на памперси.
За дъщеря ми на времето съм използвала супермаркетски.
Нямам спомен на коя точно верига бяха,  но.помня  , че  тази, които купувах   за плуване , тогава  се.предлагаха  само в Карфур и  Алкампо.

# 56
  • Мнения: 68
Благодаря! Явно ми е време да откажа кОлата! Въпреки че намерих на промоция в Лидл 😄 За регистрации и застраховки, мъжът ми се грижи,  но нещо има забавяне и мислех да свърша с частта с доктора, поне! Явно ще чакаме регистрацията да излезе. А с магазините ще се свиква Simple Smile Децата са на 7г, на 6г и на 7месеца. Големите като че ли не им е драма, поне за сега! Дума на испански не знаят, но всеки ден учат нови. Аз покрай тях!  Wink Сигурно ще имам още въпроси, надявам се да не стана досадна! Поздрави!

# 57
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Преди известно време вдигнаха цената на всички безалкохолни напитки. Ако преди 5 години 2 литра кока- кола беше евро и 10, сега е над 1,50.
Аз пазарувам основно от Лидл и Меркадона. Понякога Алди и Карфур. Просто тези са ми наблизо, нямам други. А, и Консум рядко. Кеш енд кери, както и Макро, са с карти и фактури, не за физически лица.
При постъпването в училище на моите деца още нямаха личен лекар и открихме частен педиатър, който ни подготви информето с ваксините и прегледа за приемане в училище.
Ще се радвам да се запознаем. Ако имаш път към Аликанте/ Бенидорм, свиркай!
И за живеещите в комунидад Валенсиана и или им идва добре- Захари Бахаров ще играе Чамкория на 27 ноември! Много съм щастлива и вече си взехме билети.

# 58
  • Мнения: 68
Благодаря! Значи все пак може да пробвам да търся частен доктор Wink

# 59
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Добре дошла в Испания.
По първия въпрос : 😅 неука съм по отношение на Кока Колата , не знам нито колко е струвала преди, нито сега 😅. В Лидл имаше на времето някакви подобни на Кока Кола, те бяха стотинки.
За втория въпрос : наистина този документ го изготвя педиатьра на децата, но не виждам какъв проблем би имало, ако го направи частен такъв. На мен при смяна на училище ми искаха само ваксинационния документ (който всъщност не е задължителен!).
3. Иперкор и Карефур са ми за “разходка “ 😅🤣, там намирам от пиле мляко(най-вече в Иперкор), но в близост имам десетина Меркадони и най-често там ходим(от липса на време за “разходки😭).
(Памперсите на Лидл няколко години подред бяха избирани като най-добрите на испанския  пазар, след тях бяха Додот )

Общи условия

Активация на акаунт