Recetas de Espana РЕЦЕПТИ ОТ ИСПАНИЯ 2

  • 101 555
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ако от паея хал хабер си нямам... незнам как разбра .. зна4и трябваше да ти я преразкажа така ли .. ми готвя ориза с пилешкото и заи4ето по същия на4ин както е саит4ето  (само 4е аз не се осмелявам да го нарека паея защото мноооого неща има да у4а да правя )- какво по добро да ти дам наготово и с картинката .. нещо не разбрах .. а 4е в паеята има и свинско - може в италия да е така ама тук не ... не съм 4увал паея с ребра .  само незнам защо ми беше изобщо да ти пи6а нещо за друга паея - мислех 4е  сама помоли  newsm78 #2gunfire а се по4на едно ти не ме у4и как се прави паея .. аз ли нещо не разбрах ти ли нещо се набра .. джоя от де да знам 4е разбираш испански .. някъде някога да си ми го казала ? -аи споко  моите рецепти са ако не опитани то поне разказани от някои близък до мен . като го имам постнато в нета същото шо да хабя половин 4ас в обяснения .
за хал хабера пак - ако си го опитал и ти е харесало защо да не го сподели6 с вси4ки останали - ве4е спорихме по въпроса .. няма нужда да се повтарям Simple Smile

4акай сега и аз да се набъркам (на всяка манджа мерудия)  Laughing
без да правя извадки от гугъл за историята на паеята, 4е както стана ясно, вси4ки го използваме добре и можем да си направим справка  Wink
доколкото ми е известно и от 4етено, и от ядено в Испания, и от най_близките ни приятели, които са испанци, една от разновидностите е то4но "смесена", mixta ли се казваШе?  newsm78, в която може да има риба, пиле, заеШко, свинско филе, ребра, или надени4ки, освен разнообразието на зелен4уци.
всъЩност, явно, всеки може да си слага, каквото му хрумне  Rolling Eyes, но без да си изтъкваме, 4е "в Италия е така, а тук, не"  Peace

само от лЮбопитство и набързо, този сайт, испански ли е? :

http://www.portalgastronomico.com/Recetas/recetas/Paella_mixta.htm
http://www.portalgastronomico.com/El_Rebost/Carnes/Porcino/Costillas.htm

извън въпроса за паеята, много работа сте свърШили в тази тема Peace

# 271
  • Мнения: 1 818
Според мен наличието на свинско е някаква фантазирана добавка на някоя домакиня.Паея НЕ се прави със свинско.Спира да бъде паея,а някакъв жълт ориз с меса разни.А неповторимият и вкус идва от подправката,която е смес от шафран 2%,оцветител,който придава жълтия цвят,пипер ...и т.н.За подпомагане на вкуса допринася и бульона,в който са варени морските продукти или месото.Има един готов бульон в брикове,който също не е лош.Да не говорим,че има специален ориз за паея.
А шафрана е наистина много скъп сам по себе си,както каза Хулиганче.Представлява част от листенцата на цветето,което носи това име.

azafran

извън въпроса за паеята, много работа сте свърШили в тази тема Peace

 Благодаря от името на всички момичета!
  bouquet

# 272
  • Мнения: 1 818
Асто,за теб   bouquet

Ефектен кекс с бяло, жълто и кафяво

Продукти: 7 яйца, 1 чаена чаша захар и 4 супени лъжици отгоре, 1 чаена чаша брашно и 4 супени лъжици отгоре, 2 ванилии, 4 суп. лъжици олио, какао 2 суп. лъжици с връх. (може и кафе, или смесено), 1 бакпулвер
Разделям много внимателно белтъци и жълтъци. 1.Разбивам белтъците с 1 чаена чаша захар. 2.Разбивам жълтъците с 4 супени лъжици захар. 3.Отделям 1/3 от белтъка и слагам в съд, а останалата 2/3 част белтъци смесвам с жълтъците. 4.Към отделената 1/3 част белтъци прибавям 4 лъжици брашно. 5.Към общата смес от белтъци и жълтъци прибавям 1 чаена чаша брашно, 4 лъжици олио, бакпулвера и ванилията. 6.В намазаната форма за кекс с разтопено краве масло и поръсена с брашно наливам от общата жълтата смес 2-3 пръста 7.Върху нея със цедка поръсвам какао. 8.Слагам и бялата смес от белтъка 9.Пак ръся с какао и изсипвам останалата жълта смес.

Пека в загрята на 180 гр. фурна около 45 мин.

# 273
  • Мнения: 201
gaby_s благодариати, варха си. утре не 4е са на Виториа, ама у други ден сте ги посре6на с кекса, наи ве4е свекара 4е тиа онаиа не заслужава..... Laughing
има много вкусен вид, и от вън6ен вид не му липсва маи.
мнго ти благодариаотново
поздрави на вси4ки.
пс(иа кажи  какво какао ползва6, стото аз пиа нескуик пък за да оцветиа много да стане тъмно, слагам баиа, и накраиа сместа с какао тежи много и пада на дъното на формата, вместо да стои по средата)

# 274
  • Мнения: 1 818
asto,аз по принцип за сладкиши използвам натурално какао,което е без добавка на захар.Винаги имам от него,защото правя често един Любовен сладкиш,но това е тема за друг разговор...В този кекс се ръси с цедка върху жълтия ,а после и върху белия пласт.Бих направила за да го видиш,но не мога по две причини.1.Откакто съм на газова фурна в тази квартира,не съм правила кексове и 2.Апаратчето ни е в България с децата....Пробвай и с Нескуик,може да се получи,но въпросният кекс е по-ефектен с по-тъмно какао.
А в други случаи,за обикновен кекс,слагам винаги малко какао-1 лъжица ,Изсипвам какаовата смес върху жълтата,без да нашарвам с лъжица.В процеса на печенето се получават шарките.Хубаво е да сложиш кекса в предварително загрята фурна само отдолу.Така няма да направи коричка и ще се надигне повече.След като се надигне хубаво,тогава се включва фурната и отгоре.Важно е също кекса да поизтине във фурната,преди да се извади.Ако този кекс ти се вижда труден ще ти дам тази рецепта за съвсем обикновен.Много е лесен и вкусен

5 яйца,2 чаши захар,1/2 чаши олио,3 чаши брашно +1 бакпулвер,1 швепс

  bouquet

# 275
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Според мен наличието на свинско е някаква фантазирана добавка на някоя домакиня.Паея НЕ се прави със свинско.Спира да бъде паея,а някакъв жълт ориз с меса разни.А неповторимият и вкус идва от подправката,която е смес от шафран 2%,оцветител,който придава жълтия цвят,пипер ...и т.н.За подпомагане на вкуса допринася и бульона,в който са варени морските продукти или месото.Има един готов бульон в брикове,който също не е лош.Да не говорим,че има специален ориз за паея.
А шафрана е наистина много скъп сам по себе си,както каза Хулиганче.Представлява част от листенцата на цветето,което носи това име.

azafran

извън въпроса за паеята, много работа сте свърШили в тази тема Peace

 Благодаря от името на всички момичета!
  bouquet

Габи, извини ме, но това не е така. няма да споря пове4е в темата. който се интересува, информация бол и разходка до Испания  Laughing

# 276
  • Мнения: 836
asto,аз по принцип за сладкиши използвам натурално какао,което е без добавка на захар.Винаги имам от него,защото правя често един Любовен сладкиш,но това е тема за друг разговор...
Габиии, кажи за сладкиша  Flutter.

Ето от мен нещо не кулинарно, но любовно:

http://youtube.com/watch?v=GquTOv-Dr08&mode=related&search=
El amor

# 277
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не спорете за паеята, ами пробвайте рецептите и пускайте, аз я знам от приятеля ми преди 20г, с заешко, пилешко и морски дарове, ориз, подправки и доматки, и разни дребни допълнения! майка му я правеше така! съ4етанието е уникално, но мисля, 4е има варианти според вкуса! едно ястие има варианти според броя домакини , не се у4удвайте!

# 278
  • Мнения: 1 726
Цитат
Според мен наличието на свинско е някаква фантазирана добавка на някоя домакиня
В Мадрид се прави паея със свинско, на мен ми харесва без морски дарове (иначе съм правила и с консерва риба тон, резултата е същия и няма разни мидени черупки и скаридени мустаци). Всъщност специфичния и вкус го дава шафрана, така че не виждам за какво ще ми е да слагам оцветител ако мога да си купя шафран, вярно че е скъпичък ама да не правя паея всеки ден.

# 279
  • Мнения: 1 818
Момичета,вярно е ,че паеята има разновидности много...всяка домакиня си слага нещо от нея.Предполагам,че жените от арабските страни я правят с овче месо И аз я правя от няколко години,но не мога да я докарам като тази ,която правят мъжете /моя и на приятелките ми испанки на огън в планината/А може би от чистия въздух и от купона ни се услажда повече 

А оцветител слагат,защото трябвало,според испанците да е жълта,не само ароматна паеята

Правя новата тема,а рецептата за сладкиша в нея ще дам,че не е испанска 


# 280
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
куркумата е вид подправка, замества шафрана, аз съм купувала и двете, но пак добре става жълто вси4ко и само с две щипки! много са силни! пробвайте, изкуственици не ползвам!

# 281
Шафранът оцветява с две праШинки и не е толкова безумно скъп, напротив ...

Габи, не ти става, заЩото променяШ технологията, т.е. вариШ предварително морските дарове ...

# 282
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
в италия колко е грамът на шафрана? а в испания, но истински като ти4инки да си стои?

# 283
в италия колко е грамът на шафрана? а в испания, но истински като ти4инки да си стои?

Marsy, не знам , просто си го купувам, това мисля е достатъ4но показателно ...

# 284
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
куркумата е вид подправка, замества шафрана, аз съм купувала и двете, но пак добре става жълто вси4ко и само с две щипки! много са силни! пробвайте, изкуственици не ползвам!

вкусът на куркумата и ШАфрана са доста близки, аз съЩо понякога използвам комбинация от двете, когато искам да полу4а по_нестандартен вкус. Peace

Шафранът си го купувам на прах, не на ти4инки, съЩо толкова истински е. като се има предвид колко малко ти е необходимо, изобЩо не ми се струва скъп. мисля, 4е и всеки ден  да си правя ризотто алла миланезе няма да ми се наруШи семейният бЮджет Laughing

Общи условия

Активация на акаунт