Давате ли Zymafluor?

  • 2 694
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 27 524
Давам, но доста нередовно.
Не смятам, че има задължителна връзка.

# 46
# 47
  • Мнения: 215
И на нас ни казаха да даваме, купих капките, но не съм никак редовна в даването.
Искам да попитам тези, които ги дават - как го правите? Защото на нас ни обясниха, че трябвало във водата, обаче бебка почти не пие вода и разтварям капките и после  хвърлям водата и все едно не съм и ги дала...

Аз ги давам в лъжичка и след това давам водичка да си пийне. Но и да не иска вода не е проблем Капките са сладки и няма да оставят неприятен вкус.

# 48
  • Мнения: 215
Ами аз доколкото знам се дават преди излизането на зъбите,дори и през бременността се пие.А за вредата знам,че може да пожълтеят зъбите.

Докато бях бременна също пиех. А на бебетата мисля че се даваше от 2 месец (или седмица беше  newsm78 ). Но не се чака първо да пораснат зъбките. То в упътването си пише. И зъбите не пожълтяват.

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 10:59 от e_mili

# 49
  • Мнения: 215

Аз все още давам преварена вода и мисля така да бъде до годинката, а след това ще бъде изворна вода най- вероятно. Все пак и това трябва де се вземе по внимание. От минералната вода може да се получи предозиране не само на флуор, а и на други елементи.
Доколкото знам предозирането на флуора се изразява в получаването ба бели петна по зъбите,  а не тяхното пожълтяване, но може и да бъркам.  Peace

Минералната вода не е подходяща за малките, защото съдържа много натрий, а той е съставна част на солта!

# 50
  • Мнения: 222
На6ата докторка ме пита искам ли да давам, аз и казах не и тя ми каза ами добре те така или ина4е в USA отри4ат даването на флуор #Crazyама първо трябва6е да и отговоря отрицателно и тогава да го спомене

# 51
  • Мнения: 145
В началните месеци давах, но когато разбрах че трябва да се приема до 16 год. възраст , за да има ефект се отказах. как ще накараш един пубертет да пие всеки ден хапчета за зъби newsm78, стори ми се невъзможно, пък и мисля че наистина има опасност ако се предозира  Naughty, пък и всичко е ген

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Аз давам по 4 капки дневно. От зъболекар знам, че много си личи кои деца са пили и кои не. Не става въпрос, че тези които са пили имат бели и подредени зъбки, а емайлът им и зъбния цимент за по- добри, по- твърд. Флуора се дава още преди да се покажат зъбките, тъй като действа на зъбните зародиши, затова се пие и в последните месеци от бременността. След като се покажат зъбчетата влиянието на този микроелемент е почти никакво.
Аз все още давам преварена вода и мисля така да бъде до годинката, а след това ще бъде изворна вода най- вероятно. Все пак и това трябва де се вземе по внимание. От минералната вода може да се получи предозиране не само на флуор, а и на други елементи.
Доколкото знам предозирането на флуора се изразява в получаването ба бели петна по зъбите,  а не тяхното пожълтяване, но може и да бъркам.  Peace
newsm10

# 53
  • Мнения: 3 219
На големият ми син давах до 7 годишна възраст, без никакъв ефект/поне относно блечните зъби/, от 4 годишен е по зъболекари. Това при положение, че не яде сладко и мие зъбите си редовно. На малкото не давам , по препоръка на стоматолога ми. Брат ми има въпросните флуорни петна по зъбите,бели са ноа цвят.
И както някои казаха-това е въпрос на ген Peace

# 54
  • Мнения: 487
Не давам. Така ме посъветва зъболекар, а и аз съм чела разни неща и не искам да рискувам.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Zymafluor se dava za profilaktika na zubnia karies!Zapo4nah go ot vtoria mesec

# 56
  • Мнения: 2 616
Аз давам. И по време на бремеността пих, но понеже и аз четох доста страшни неща тук за него, го пия и ще го давам с почивки от по две-три месеца, за да спя по-спокойно.

# 57
  • Мнения: 2 677
Не давам и не смятам да започвам.

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Не давам и не смятам да започвам.

И аз.

# 59
  • Мнения: 5 391
Не съм давала.

Общи условия

Активация на акаунт