Кога си лягат вашите деца???

  • 3 831
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 952
към 22.30-23.00ч вече трябва да е заспал, по рано няма как да стане защото до 20ч сме все още по разходки Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 5 183
Синът ми е на 4,5 години. В 20.30 е в леглото, а ако е имал много натоварен ден - в 20.00. 4етем книга и заспива, НО винаги с компания. Гаси се лампата. Един е при него, докато заспи, но това не отнема много време.
Проблем с 4аса на заспиване нямаме, но не ще да заспи сам, което е малко неудобно, особено когато имаме гости. Но пък гости каним САМО през уикенда, когато и той може да легне по-късно. Дотолкова му е привикнал организма към ранното лягане, 4е дори и с гости с деца да сме, заспива на дивана в хола (за голямо разо4арование на гостен4етата)  Embarassed Crazy Grinning bowuu А и в 4ужда къща да замръкнем, ако е изморен, намира къде да положи глава и хи4 не му пре4и, 4е децата около него викат и играят, а нерядко има и музика.

# 32
  • Мнения: 7 821
Обикновено до 9 са по-леглата. Заспиват по-късно, но са си в стаята  Simple Smile. И аз като Лекси и КТВ от малки ги слагам рано и не отстъпвам.

# 33
  • Мнения: 1 640
М-у 22 и 23 часа,но сутрин спи до 10ч.Следобед не спи/както е обичайно за другите2-3-годишни/.

# 34
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Моите, на 9 и 6 години си лягат в интервала 20:00 - 20:30. До 21 обикновено са заспали. За училище трябва да стават в 6:30 и ако си легнат след 21 часа сутрин са много уморени. През ваканциите и почивните дни им е разрешено да си легнат към 21:30

Дай съвет как си постигнала този режим  Praynig
Постига се като си лоша и безкомпромисна  Laughing Аз много държа на спокойствието си след 9 часа и това ме стимулира, въпреки техните протести, да ги разпратя по леглата до този час. Синът е на 10, щерката на 2, нея я слагам в 8. Ако синът не е на училище си ляга към 10, но се изнервям много за този допълнително отпуснат час  Rolling Eyes Друг е въпроса, че той не заспива веднага, но телевизор и компютър в стаята му няма, поне това съм постигнала и ако не му се спи, е позволено да чете книжки  Peace
Голям зор видях като се върнахме от щатите с часа за заспиване, не можеха да заспят преди полунощ  Tired но с упорство и последователност, за около седмица се върнахме към стария режим Wink

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 Shocked Моите ако легнат в 20-21 ч., това означава сутринта да ме вдигнат в 5-6 ч. Tired

# 36
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз много държа на спокойствието си след 9 часа и това ме стимулира, въпреки техните протести, да ги разпратя по леглата до този час.
Да.. това е основната движеща сила и при мен Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 734
Ляга си към 20 -20.30 часа и до 21 обикновено е заспал.

# 38
  • Мнения: 253
Мойте са на 5г и на 14 месеца. До към 19.00 сме приключили с вечерята, и към 19.30 се къпят,  обличат пижамите, четем 1-2 приказки и най късно в 20.30 са заспали и двамата. Сутрин стават към 7 и до 8 са на градина.
Този режим държим през последните 5 години и всички сме доволни и наспани. През почивните дни понякога позволявам на големия да заспива пред телевизора, но това става докъм 21.00.
Постигнахме го това със малко саможертва и адаптация на нашия соц. живот, но определено си струва! Режим имат и двамата откакто са се родили, и се стараем да го спазваме, дори с цената на нашето неудобство понякога. 

И аз си мечтая да поспим някоя сутрин до 9-10 като преди малките,но не би!  Heart Eyes Като се пенсионираме може би....... Mr. Green

ПП. Не забравяйте че и децата като възрастните имат различни нужди от сън - някой повече, други по малко!

# 39
  • Мнения: 2 292
между 19 и 20 , както подобава на деца  Laughing
гледане на ТВ вечер не поzволявам, zащото няколко вечери, след като беше гледал детския блок ми се буди нощите с писъци ... предположих, че сънува кошмари  newsm78

# 40
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
И аз си мечтая да поспим някоя сутрин до 9-10 като преди малките,но не би!  Heart Eyes Като се пенсионираме може би....... Mr. Green
Ще стане, ще стане и то преди да се пенсионирате Wink Големият сам става, прави си закуската и е готов за училище. Даже преди да се роди малката веднъж дойде да ме събуди, бях се успала Blush аз го водя на училище.
Сега през почивните дни спя до към 9, двамата се събуждат рано и си играят сами, гледат телевизия. Най-интересното е, че като мен ме няма и не се карат или аз спя толкова дълбоко, че не ги чувам  Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз моя син доста го бях разпуснала. Лягаше си с нас, ама напоследък му наложих режим. Сега си ляга като се стъмни, а на обяд не спи. Зимата го слагам към 20-21 часа най-късно. Иначе ни подлудява.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 775
С триста мъки към 10 - 10:30 ч. Понякога и по- късно. Не е правилно, но не смогваме по- рано. До 21 часа е на таекуондо, към 21:30 се прибира и до 22:30 си е легнал. Сутрин е в 6:30 на линия.

# 43
  • Мнения: 173
Режима у дома е непоклатим ! В 20 часа децата вече са минали през банята и са в леглата PeaceГледат филмчета до 21 часа и заспиват.Лятото изместваме лягането с 1 час.
Хич не ме интересува,че другите деца още играят на вън !
И ние сме хора и искаме малко спокойствие Mr. Green

# 44
  • Мнения: 2 891
Никакъв режим не може да се следва. Живеем в гарсониера, така че не ми е възможно да го оставя на спокойстви, та да си заспи. Тръшвам го около 22.30, като не си ляга без да види адреналинките  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт