Кога си лягат вашите деца???

  • 3 832
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 867
Ако предстои работен/учебен ден, Габриела трябва да е в леглото в 21:00, а Виктория в 22:00. Габриела обикновено слуша музика, докато заспи, Виктория има позволение да чете до 22:30 - тогава лампата й трябва да изгасне.
Не мога да контролирам заспиването им, но лягането мога. За мен е важно да видя, че навреме са нахранени, изкъпани и укротени. Всеки да заспива, когато реши.

Вечерите преди почивни дни са с по-свободен режим. Понякога ги подсещаме да си легнат, но най-често те сами решават кога са уморени и е време да се оттеглят. Случва се аз да си летна преди тях.

Не знам какво означава "не иска да си легне" - правилата са правила.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 097
Ляга си когато й се приспи, никога не я карам. Обикновено между 9.30 и 10.00 ч. казва, че иска да си ляга.

# 62
  • Мнения: 1 485
Ами това и на нас ни е болния проблем-по рано от 22.30-23.00ч лягане няма!А е почти на 4 години!  #Cussing out

# 63
  • Мнения: 1 426
Винаги късно са си лягали... Много съм завиждала на родители, които са си научили децата да си лягат рано, доброволно и с усмивка на уста, но нашият случай далеч не е бил такъв...

# 64
  • Мнения: 8 917
Между 23.30 и 00.00

# 65
  • Мнения: 24 467
Първокласникът винаги е бил нощна птица, но откакто започнаха игрите до 21.00 на вън в 22.00 е изморен и си ляга. Бебето е чиста кокошка, до 20.00 часа трудно остава будно. Съобразявам се с децата, не определям часове за сън.

# 66
  • Мнения: 3 268
До 9.30 и двете са по леглата.Голямата ми дъщеря има толкова ангажименти,че в 9 вече едва гледа.Малката не спи на обяд и тя доброволно си ляга рано.Разбира се,има и изключения,но те са рядкост.
Ти си за завиждане!Моята щерка на 4 и половина си ляга в 23 часа,а баткото в 24 часа.Ама той е на 17 години де.Много му се караме за това лягане и висене на компа.Няма управия.

# 67
  • Мнения: 2 161
До 9.30 и двете са по леглата.Голямата ми дъщеря има толкова ангажименти,че в 9 вече едва гледа.Малката не спи на обяд и тя доброволно си ляга рано.Разбира се,има и изключения,но те са рядкост.
Ти си за завиждане!Моята щерка на 4 и половина си ляга в 23 часа,а баткото в 24 часа.Ама той е на 17 години де.Много му се караме за това лягане и висене на компа.Няма управия.
Понякога се чудя тези деца в къщи мои ли са!Аз съм била такава бунтарка,все протестираща.Голямата ми дъщеря като всяко дете обича да се заседява пред пс-то,проблемът й е,че извън училище се занимава с много други дейности и просто не издържа вечер.

# 68
  • Мнения: 3 116
На 2 годинки е и я слагам в леглото към 21.30, заспива към 22 часа.

До преди месец, най-късно до 21.30 беше заспала, как се измести този режим, не знам  newsm78

# 69
  • Мнения: 545
...........Аз мисля, че е нормално в 21,30 ч. едно дете да си легне за да е бодро и отпочинало през деня в училище. Бъркам ли  Thinking .....
И аз съм определила този час като най-късно време за лягане - сина ни е на 6 1/2 г. Най-късно си е лягал към 22 през почивните дни, и то когато е спал на обяд. Ще видим като стане на 8 може и той да реши, че е вече голям и сам иска да си определя времето за лягане. Но имайки предвид, че аз самата (когато съм на работа) си лягам в 22:30, не бих го оставила да "кукува" до среднощни доби...

# 70
  • Мнения: 2 818
На 3г8м си ляга в 21ч, заспива към 22ч... лятото, зимата е с 1час по-рано.

# 71
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ляга си кошмарно късно, след 23.30-0.00... При това с уговорки и подканяния и разправии всяка вечер  ooooh!
Сутрин може да стане рано, но задължително си поспива следобяд... Ако случайно го сложа преди 23.00 например да си легне, пак няма заспиване, то е мятане в кревата, игри, беснеене и пак откарва до към 1.00. Направо съм се хванала за главата. Като бебе също заспиваше късно.

# 72
  • Мнения: 2 032
И двете си лягат в 8, независимо от сезона. Те си знаят режима и процедурата, и даже ако се забавя, ме подканят (снощи малкото джараме ми вика: "мами: пиш, къпИ, ляга", защото се бях замотала). Заедно ги къпем, и заедно им чета приказка (кой разбрал, разбрал) - за тях е веселба, а за мен е един от най-приятните моменти на деня.
Сутрин стават около 7.
Трябва да си призная, че от съвсем малки съм се стремяла да им изградя режим, и за секунда не съм си помисляла да ги оставям да се мотаят до късно.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 062
Е, как ги слагате толкова рано лятото? Хайде, зимата как да е, но лятото тя е навън поне до 8.30-9.00, понякога и до 10 дори. Просто няма как да я сложа да легне без да се е изкъпала, сиреч - 10.30. Та, в толкова ляга, заспива за около 10 мин.
Зимата - 9.30.

# 74
  • Мнения: 4 451
Бебката я слагам още в 20ч. и след половин час е заспала. Обаче с каката голям проблем. Тя е хиперактивна и няма умора. Гледам в 21.30ч. да е вече в леглото, но докато заспи, минават поне 2 часа Shocked. Изхитрила се е и непрекъснато отваря вратата на детската (тя си има самостоятелна стая) и все иска нещо. Я водичка, я салатка, я и се препишкало ( нищо, че го е направила само преди 5 мин, въпроса е да стане от леглото) и такива разни хитрини. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт